PS3 vga konverter

Posto sam imao kabal koji je konvertovao signal iz kompozitnog izlaza u vga izlaz, poslije dvije godine stajanja on je propao, tj vise ne radi svoj posao. E sad, u zelji da ponovo narucim sebi takvo nesto, naletio sam na par ‘konvertera’, ali je problem sto vecina proizvoda ima oznaku i “konverter”, i “adapter”, sto nikako nije isto.

Pa me interesuje da li bi recimo ovo odradilo isti posao, cjena je sitnica?
1080p HDMI to VGA Cable Video Converter Adapter for Laptop PC DVD HDTV PS3 UK | eBay

Sumnjivo mi je, zato sto kada sam ja narucivao taj kabal, on je bio dosta skuplji.

Neko? Bilo ko?

Konvertor prebacuje digitalni hdmi u analogni vga, adapter samo prebacuje hdmi na dvi- digitalni mora monitor da podrzava samo pravi most hdmi na dvo. Mene isto zanimaju te stvari ja licno sam mozgao i citao ali nisam ukapirao da li te jeftine stvari zavrsavaju posao na obicnom VGA monitoru.

Poslato sa HAL9000 Terminal editor Tapatalk 2

Evo, situacija je ovakva. U principu svi koji nose naziv Converter bi trbealo da odradjuju posao, barem se tako cini prema onome sto sam vidio na yt. Ja sam konkretno zarijan za ovaj model

HDMI to VGA + 3.5mm Audio Jack Cable Video Adapter Converter Laptop PC Xbox PS3 | eBay

Posto na njemu odmah audio out. Inace, tehnologija je pojeftinila, Kinezi stampaju kao ludi, a mi kranju korisnici smo zbunjeni. Ima decko u Bg koji prodaje konverter, kod njega je 1600din, ovaj koji ja hocu da narucim kosta 6 funti. Samo cekam odgovor da li salje za BIH, posto je tamo naznaceno samo za zemlje EU.

Nakon sto sam narucio ovaj konverter, citava stvar NE RADI. Vise sam pogubio zivce sa ps3 i nedostatku vga outputa. E sad, ne znam da li postoji neko drugo rjesenje, posto ne bi opet da narucujem neki drugi konverter ili kabal, cekam mjesec dana, i na kraju da vidim da ne radi. Dakle, ako zna neko neki provjeren nacin, neka napise.

PS. Nemojte samo pisati “kupi novi monitor”, ne daje mi je 200e na monitor, kad vec imam ovaj full HD od 24"

glupo pitanje ali da li si resetovao video settings kada si povezao to novim kablom?

ono drzis ps3 power dok se konzola ne upali, ne pustas sve dok se ne ugasi, kad se ugasi pustis pa onda upalis opet, onda nadje novi outpu za video koji god da je

Vjeruj mi da vise nema glupih pitanja, ja sam ostao bez ideje. Jesam podesio, na HDMI je. Ja sam mislio da ovaj adapter radi i kao konverter digitalnog u analogni signal, ali se cini da nije tako. Moram jos da provjerim, postoji mala mogucnost da nisam isprobao sve opcje. Kad je dosao adapter, isprobao sam i vidio da ne radi, odmah sam se iznervirao i ostavio sve.
Do sada sam imao kabal koji je radio kako adaper/konverter coponent u vga, ali je on prestao da radi.

proveri ti tvoj VGA kabal koji kacis na onom uredjaju jel radi ili ne, mozda je on sumnjiv

monitor nema DVI?

Noup, monitor je odlican, ali predvidjen samo za pc i nema neke osnovne prikljucke. VGA kabal ne radi, ako na njega mislis. Skinuo sam sa ona dva cipa sve kablove, pa cu da vidim da li ce raditi kada zalemim nove kablove, ili su plocice pregorile. Mogu reci da me sittuacija dosta frustrira

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

cekaj bre **** misa, sta lemis bre?!?!?!

Pa obican VGA kabal ti treba smao dao nakacis na ovaj tvoj converter, sta lemis koji djavo? Kupi kabal od 1.5m ne duzi, to radi kao zmaj, kosta cca 3 evra

Ne ne, vga kabal koji imam je component to vga (Sony nema official vga kabal za ps3). Na tom kablu imam dve plocice na koje su nakaceni component muski sa jedne strane, a sa druge component video out, i vga out.
Drugi konverter je samo HDMI to vga. Sad cu iskopati sliku vga kabla.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

ok ne mora, znam na sta mislis, skapirao sam sada sta hoces da radis

ovo ti treba


To mi ostaje kao zadnja opcija, no dobro. Koliko nemam srece sa ovim kablovima, pa to je strasno. Kako rece jedan drugar, “da je valjalo, ne bi mene zapalo” :smiley:

@Mirko-ne vidim sliku

mirko, kako mu to treba kada je rekao da NEMA DVI :slight_smile: dakle ne moze taj kabal

Pa konvertor na vga mislim da nece da radi jer je dvi digital nece ne radi na analognom ulazu :slight_smile:

Sent from my Sensation XL using Tapatalk

Citaj bre Mirko gore :smiley:

Aha pa na ebay ili kina :smiley:

Sent from my Sensation XL using Tapatalk

indeed Mirko indeed, znamo sta je sta i zasto nece, ali covek uzeo uredjaj koji radi konverziju, ali je ocigledno ne radi kako treba ili nesto trece ne stima… DVI i nema tako da taj kabal koji si postavio otpada jer nema gde da ga ukljuci

Neki prodavac na kp mi je rekao da ovaj radi, ali mi se ne narucuje i ceka, pa da na kraju opet ne radi.

http://www.ebay.co.uk/itm/Newest-HDMI-to-VGA-Video-Converter-Box-Adapter-AV-Audio-Cable-For-PC-PS3-HD-TV/121235136371?_trksid=p2047675.c100005.m1851&_trkparms=aid%3D222003%26algo%3DSIC.FIT%26ao%3D1%26asc%3D20646%26meid%3D5648876411720815118%26pid%3D100005%26prg%3D9210%26rk%3D2%26rkt%3D6%26sd%3D201043825521&rt=nc