PS3 Ponovo hakovan - Jailbreak 2

Onda sam ja krivo shvatio tvoj post, ispricavam se. :wink: Jedan dio tvog posta, citiram “Nemojte misliti da nas C4eva voli i da on te CFW izbacuje zato a o ovom LiteOn rezacu kojeg apsolutno niko nema u svom racunaru (ja sam prvi put cuo za njih)” me zbunio.

Eto toliko.

Da prekinemo ovaj off, izgleda da je ovaj JB2 orava stvar, tj da nije laznjak. Vec se radi na cfw-u koji bi omogucio rad bez dongle-a, jedina mana koju ja vidim, osim visokih cjena medija na koji se mora narezivati je ta sto ovaj metod zahtjeva 3.55 OFW, i kada je jednom instalira, nemoguc je povratak na staro. Ako bude novih vjesti, javljam :wink:

Kako moze da onemoguci povratak na ofw to mi nije jasno?!

Mislim da nije u pitanju OFW, vec na 3.55 OFW sa koga si poceo, tj jednom kad ovo uradis, Kmeaw je proslost. Ali mislim ako se doradi ovaj CFW, i to ce biti moguce

Izgleda da ce nova godina ranije, bar sto se ps3 hakova tice.
Ekipa sa PS3DevWiki uspela da izvuce ps3 konzolne kljuceve, samo jos jedan “per_console_key_0” i eto nam uskoro cfw za svaki ps3, bez obzira na verziju FW na kojoj je trenutno.
Vise o tome na:

How to dump per_console_key_1 and per_console_key_n | PS3Hax Network

Varas se,ima Verbatim 2.4x za nekih 150,00.Sto se tice DL on je 800-1500(verbatim).Cene su VP ali nije velika kolicina koju treba da uzmes da dobijes ovu cenu(5kom)

Ne, i dalje ti je potrebna konzola sa 3.55 ofw, pa se kasnije pravi 3.55 mfw. Ovo je naravno pod uslovom da je istina, i da stvar radi. Interesantno da se i JB2 i ovaj novi nacin sa kljucevima pojavio pred Uncharted 3. PS3DevWiki kazu da su namjerno cekali da im Sony ne bi mogao kontrirati, ali je ovo mozda isto nacin da se ista ekipa malo proslavi. Kao i uvijek, wait and see

Pih nekako sam odustao od ideje da haknem PS3. Na Xboxu igram sve što ima a na PS3 samo ekskluzive. No ko voli neka izvoli.

Slazem se. Eskluzive za PS3 su stvarno dobre a razlog tome je sto su pravljene za doticnu konzolu “day one” a ne na 3 razlicite platforme (PS3 Xbox 360 PC)

Vecina igara koje su multiplatformske rade bolje na Xbox-u nego an PS3 a razlog toga je laksa optimizacija na Xbox nego an PS3 tako da je ovo dobra tipa ako imate obe konzole a pogotovo piraterija na xbox-u

Lepo sam napisao, ako se pronadje nacin za dump “per_console_root_key_0” eto cfw-a za sve. do sada ga nisu pronasli ali su po svemu sudeci vrlo blizu.

Koliko sam upucen, svi koji su stavili 3.56 ofw i vise morace da rade downgrade na 3.55 da bi mogli da dodju do kljuca. Jedino tako je ce mci da bude cfw za sve

“In short once the keys for per_console_key_0 are found, it will basically fully unlocks the PS3 and grant as CFW access on basically ALL firmwares!”

Informacija od ljudi koji su odradili dump 1 i n kljuceva, hak o kom ti pricas postoji vec duze vreme kroz alate (e3 flasher, progskeet i cak teensy++) za downgrade sa 3.7+ na 3.55 pa instalaciju cfw. Ovo sto tim sa PS3DevWiki radi, nema apsolutno nikakve veze sa hakovima odradjenim do sada, ljudi vade master key, root key, nazovi kako hoces koji sluzi za sifrovanje svega na PS3.

Da, ali root key je sa 3.56 ofw drugacije skriptovan. Mozda grijesim, ali koliko ja citam, otkljucavanje je za sve igre ako si na 3.55, ako ne, moras da radis downgrade pa sa 3.55 da pravis mfw od kljuceva za tvoju konzolu. Ja citam na PS3Hax, kazu da je takva procedura. I ne mislim ni na kmeaw ni na neki drugi hack, znam o kom hacku govorim. “Ako su lagali mene, i ja lazem vas” :wink:

Valjace ovo samo ako opet naprave da se igra sa image-a sa hdd-a, preveliko je cimanje ovo sa rezanjem BR diskova… + ulaganje u hardware opet :confused:

ma nista od toga resice se to i soft tj custom fw nista ne brini :wink:

Izasao fix i za nas pirate od strane duplex-a :applauso: :applauso: jos samo ko ce da skine 45gb :o lol

btw. sto se tice cfw-a,uskoro i njega dobijamo :rock:

Posle eboot fix-a za u3,jutros je DUPLEX izbacio fix za BF3!Ocekujte u sledecim danima i fixeve za ostale igre x) inace najvise bi voleo prvo da izbace za R3 i dark souls,pa nek izbacuju sta oce,puna kapa za mene :smiley:

Cekaj znaci fakticki mi ne moramo opet nista da diramo oko konzole (ko ima 3.55cfw jelte), vec samo cekamo fix-eve za vec postojece ripove igara ? :slight_smile:

Nemoj nista da diras, sad Duplex tim izdaje fix-eve za najnovije igre, bas ih je krenulo u zadnjih mjesec dana. Ako se odlucis na ovaj JB2 (zove se True Blue), oprosti se od 3.55 fw-a. Najbolje je sacekati i vidjeti sta ce biti, jos su ovo nove stvari

pozdrav! da nema nesto novo u vezi jb2?