PS3 pitanja

Evo, od letos sam ovde na forumu… Hteo sam da uzmem xbox, ali kada sam imao para, iskrsao je neki problem pa nisam uspeo itd, itd… I sada nesto sam razmisljao, podvlacio pod crtu sve mane i vrline… Xboxa, PS3 i tako…
Odlucio sam se nekako za PS3, koji cu uzeti na prolece, kada mi bude 18. rodj, i tada cu imati para :smiley:

Pa evo, ko zna i ko je strucan…
Interesuje me:
Koji tip koznole treba uzimati? Koji se ne pregreva, nema nekih fabrickih gresaka i to?
U vezi igranja piraterije? Da li je skupo to otkljucavanje, da li ima nekih zackoljica?
I da li treba da se kao na xboxu placa neki live, da bi se igrao multiplayer, ili samo da se kupi original igra?

ehh bre,ovo si trebao tek na prolece da postavis kad i uzimas,ne ovako 7-8 meseci unapred :smiley: Ko zna sta ce do tad da bude i da izadje al ajde da ti odgovorim cisto onako…

  1. Izlazi ps3 onaj ultra slim,nista se mnogo ne zna ali ce biti najbolji ps3.I da,od slima nema tih ‘‘fabrickih’’ gresaka
  2. Ako hoces pirateriju,moraces uzimati ili neki polovan vec cipovan ili neki stariji model slima koji moze da se downgrade-uje i trenutna cena tog otkljucavanja ti je ~50e
  3. psn je besplatan,drugim recima mp je besplatan dok postoji i psn+ sto ti i ne treba buduci da ces igrati igre…

hahahahaha :smiley:
A nikada se ne zna, ako nesto u medjuvremenu uleti, mozda i uzmem ranije… Pa da se lepo resim sa tim…
A znaci ako ja uradim taj downgrade, i mogu da igram pirateriju, i pokrecem pirateriju sa hard diska, da li cu ja moci na toj downgrade verziji da igram multiplayer?
To mi je bitno zbog fife… Zato sto volim da igram fifu online, a ove ostale, ako nesto uleti… :smiley:

Posto si Pero kukao kako ti i prijatelji nemate para uvijek za igre (ili bjese nesto drugo), tvoj izbor treba da bude neki stariji PS3, novi ne dolaze u obzir zbog piraterije.

Dakle, u obzir dolaze sve serije ispod 3000x, zato sto su one izasle iz fabrike sa firmwareom vecim od 3.55, te downgrade nije moguc. Od fat konzola se dobro pokazala serija koja je izlazila pred kraj fat generacije, zato sto su CPU i GPU smanjivani sa 90 na 65 nm, te je otklanjana opasnost od YLOD (slicno kao RROD kod xbox 360).
Za downgrade ti je potreban e3 flasher ili slican hardware, pa se i lijepo naplacuje ta usluga (na forumu se obrati clanu @M007P ako ti to bude trebalo). Ako uzmes konzolu koja ima 3.55 fw ili nizi, sam proces flasha je jednostavan i sastoji se u tome da stisnes X 3 ili 4 puta na trazenom ‘Yes’ polju.

Piraterija je daleko slabije zastupljena nego kod Xbox-a, cisto da te upozorim. Live se ne placa, PSN+ da, i vrijedi tri puta vise. Ono sto se kvari su gorepomenuti YLOD, laser, logicka ploca. Od ovih kvarova, samo je YLOD fatality za konzolu

PS.Za sada jos uvijek moze PSN sa 3.55, ali ce to vjerovatno uskoro da ugase, tako da ne racunas na live fifu kao svakodnevicu

Ma nisam ja kukao da nemamo para za igre :smiley:
Jesam pitao za igre sa ortacima, ali samo da preporucite sta bi mogli da igramo :slight_smile:
Hvala iKaran, lepo si ovo objasnio… To me zanimalo, koje konzole imaju te fabricke greske…
E sada, kako mislis slabije zastupljena? Mislis ima manje piratskih igara na netu da se skinu? I sta je taj PSN+?

Slabije zastupljena piraterija u smislu da je daleko manje ima. Na xbox-u svaki put kad MS izbaci zakrpu u vidu novog firmwarea, MS (psssst) izbaci novi LT+. Kod PS3 stalo se na firmwareu 3.55, a trenutni je 4.23 cini mi se. E sad, posto svaka igra u sebi nosi u sebi odredjeni update, sve igre koje su izasle poslije 3.55 fw ( u sebi nose update na 3.56 ili vise), ne mogu se pokrenuti na 3.55.
Izuzetak od ovog previla su igre za koje je izaso fix, tj prepravljene su da rade na 3.55 iako u sebi nose update visi od 3.55

Sto se tice konzola, svaka je macka u vreci. Generalno, manje je slucajeva od YLOD-a nego RROD, ali generalno, PS3 se isto kvari (ako ne i vise, kako je bio slucaj sa XBR shopom), samo su kvarovi raznoliku (osjetljiva optika).
PSN+ je servis PS3 koji se placa, a zauzvart od njih dobijas tonu dodatnog sadrzaja (besplatne igre i sl.), koju bi inace morao da platis

A kontam :slight_smile:
Videcu jos onda, zato sto se na xboxu dosta igram, ali na ps3 stvarno jos nisam nikada… Zato sto niko u mojoj okolini nema… Imao je pre jedan poznanik, i znam da je on igrao igre sa externog harda… Dalje nismo pricali :smiley:
E sada sto ti kazes, svaka konzola je macka u dzaku… Na primer ja bih voleo na xboxu da uradim jtag, ali i da odigram fifu online… Za jedno cu morati da se odlucim…

definitivno ti je vise dostupnija piraterija na xbox, ako ces ps3 to se isplati samo zbog exkluzivnih igara ali samo kao drugu konzolu, xbox da ti bude primarna konzola, jer svaka igra koja se razvija za obe platforme radi se od nule za xbox pa onda ide port na ps3 tek… a piraterija na xbox-u ti je takva da uvek ali uvek mozes da igras najnovije sto se pojavi dok na ps3 nije bas tako… razmisli bolje, pun pogodak ti je XBOX 360 SLIM i da odradis lepo RGH i picis sta god hoces, tutnes neki veci hdd i udri… ili bre na internom pa brisi sta ti se ne svidja, vrlo prosto… ako neces na LIVE… ako ces na live onda fleosvana pa rezi, kako god daleko bolje resenje nego ps3, pricam ti iz ugla korisnika koji koristi oba :smiley:

Pa da :slight_smile:
Jedino sto cu onda morati i taj neki novi rezac da uzmem :smiley:
Zato sto ja sam za igranje original igara, naravno koliko mi to dozvoli dzeparac, zato sto sam srednjoskolac… Mada i od svega toga, najvise fifa :smiley:
E sada jos jedno pitanje… Posto sam citao tu nesto ako se updateuje dashboard na xboxu, ne moze vise uopste da se fleshuje konzola? Zato sto ako budem igrao multiplayer, pa kada je prikljcim na internet, trazice konzola neki update i to?

^ ^ ^ What @studiovoc said
PS3 kao druga konzola, za ekskluzive. Sve ostalo Xbox 360

pa imas i dual resenje da se odradi RGH i da mozes online to je DEMON cip, ali to te kosta bukvalno kao jos jedna konzola, vidi ovako tebi najbolje resenje da uzmes xbox, skines sve kljuceve za rgh tj odradi se rgh pa se skine i ti si miran za u buduce ako treba mozes da odradis rgh, a za to vreme igras online i radis sta hoces, pa kad resis vratis nazad rgh… sve se bre moze sada :smiley:

HHAHAHAHAHA :smiley:
Komplikovano je to meni sve, pa bih se ipak zadrzao na rezanju DVD-ova :smiley:
Hteo sam da kazem, da li postoji slucaj u kome uradis update, dashboarda (ili cega god, ja sam neiskusan u tim stvarima oko konzola :D) da vise ne mozes uopste fleshovati konzolu?

NE, flesovanje moze uvek, ali RGH ne moze zato sam ti dao ono resenje sa izvlacenjem kljuceva za RGH pa kasnije da se odradi ako resis, jer ko zna da li ce da ga ukinu ili ne, mada mislim da nece jer konzola je na kraju veka njenog… posle toga nastavis da igras sa diskovima pa kad dosadi odradis rgh… no kako hoces bre svejedno ti je ako ces da rezes i ides online onda flesujes tu te niko ne osporava ni u cemu mozes uvek da flesnes i miran si, pogledaj ovde u shopu imas slimove flesovane po dobrim cenama obavezno uzmes 250 ili 320 gb verziju i teraj, rezac nabavis u medjuvremenu i to ti je sto ti je…

Da, da… I mislio sam ovde da uzmem… Ipak polovna konzola, je polovna konzola… Ko zna kako je koristena i sve to… I ako uzmem tu sa velikim hardom, kako ja mogu preko digital downloada da kupim igru za xbox, ima neki nacin?

parama, ali to nije tema za ovo, imas MS poene pa kupuj sta moze da se kupi, inace ne moze svaka igra… ovde si dobio odgovore ovo ide pod lock a drugo, nemoj sad na pm molim te :stuck_out_tongue: