Ps3 Overscan (slika izvan granica ekrana)

E ovako ljudi…

-Nedavno sam prikljucio Ps3 na nesto stariji model LG HD Ready TV… Ono sto sam primjetio jeste da mi je slika uvecana, ide izvan granica ekrana, zumirana (klasicni ‘overscan’).

-U opcijama TV-a imam izbor slike na 16:9, 4:3, Zoom, s tim da nikako nemam opciju za ‘Full screen’ kao na drugim kanalima… Pocinje me polako zivcirati, jer mi je slika na svim igrama uvecana, i vidno oslabljenog kvaliteta… Ako je neko imao slican problem, molim ga da se javi.

-Kako da rijesim ovaj problem? Da li je do TV-a? Ako jeste, kako da na Ps3 podesim sliku da valja?

Unaprijed Hvala

Sent From: “Neitherworld, Peaceful Pines”

TV

picture options namestis na JUST SCAN ili je ostavi na 16:9 u vecini slucajeva radi ok na LG

na ps3 idi na Display settings i odradi automatic podesavanje svega, trebalo bi da ti sredi sliku

thank you have a nice day

Hvala na odgovoru. Medutim, odradeno to sve cak i prije postavljanja teme, i nista :frowning:

Edit: Just scan ne mogu naci nigdje? Nema ga jednostavno :S

Sent From: “Neitherworld, Peaceful Pines”

nisi rekao gde je povezan HDMI ili komponentni? Jer ako nije na hdmi te opcije i nema, tu je po defaultu overscan 2.5% a na nekim starim televizorima uvek je 2.5% i nema sanse da ga namestis drugacije. Iz tog razloga vecina igara ti nudi HUD settings da ti namestis dokle su ivice ekrana

HDMI, TV ima samo jedan ulaz… Iz HDMI-a mi ide na glavni hub, na kojem su spojeni x360 i Ps3… Citao sam nesto da bi jedan update TV-a to rijesio, hmmm… Kako dalje, ne znam

Sent From: “Neitherworld, Peaceful Pines”

google zna

Bio sam prvo na google haha Auuu, ako ti Vlado ne slutis sta je, onda jbg :frowning: Neka teme dan-dva ako moze, ako neko zna sta bi moglo bit’ nek se javi… Danke :smiley:

Sent From: “Neitherworld, Peaceful Pines”

vidi meni a i svima verujem je malo vise nezgodno kada radimo “na slepo” ehehhe, da je ispred mene pa da vidim konkretno to to i to, ovako je uvek teze, googlaj ti jos

a i zapazi recenicu gde sam rekao da odredjeni televizori imaju FABRICKI OVERSCAN od 2.5% koji ti odseca taman 0.5cm sa svih strana i koji ne moze da se ispravi, ne postoji opcija takav je panel

Jao, fabricki overscan .___.
NOOOOOO!!!

Ma igre izgledaju extra, ali gube se dijelovi hud-a (hajde to mogu nekako podesiti) ali i kvalitet… MK npr. izgleda kao da je nacrtan masnim bojicama -.-

Hack pada, nasilni, TV rape :smiley: :[

Edit: Overscan je oko 4cm na svim krajevima… 42" je TV…

Sent From: “Neitherworld, Peaceful Pines”

U breeeee 4cm pa bre sine to je MNOOGOOOO tu nesto nije kako valja… Vidi forsiraj ps3 na 720p, isto u display settings samo ugasis 1080p ali i 1080i

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Jesam, opet isto… Doslovno 4cm, Arhitekta znam reci od oka :smiley: :frowning: Damn it, ne znam sta je

Sent From: “Neitherworld, Peaceful Pines”

Posto vidim da imas povezan i xbox kakva ti je igra na njemu,da li i on ima overscan??.Mozda je do PS3??.
Glup savet ali mozda pomogne;)
Послато са ST25i користећи Тапаток 2

@konza, isto je i na x360 :slight_smile:

Uglavnom, sredeno.

-Vlado i ostali majstori, mozda vam ovo bas bude trebalo nekada… Znaci, na starijim modelima LG-a i na vecini novih: Drzite Meni tipku na daljinskom i u isto vrijeme drzite Meni tipku na TV-u. Otvori se pod Meni, u njemu ima hrpa opcija, od historije rada TV-a do ‘overscan’. Podeseno, sredeno, sve za 10…

Hvala svima na spremnosti :slight_smile: :beer:

LoCk ili sta vec

Sent From: “Neitherworld, Peaceful Pines”