Ps3 fat ne daje sliku na hdmi

E ovako ps3 fat 80gb serija chechk04, naprasno prestao da daje sliku preko hdmi(trenutno nemam cinc kabl da isprobam alternativnu mogucnost)…U principu ponasa se normalno jedino sto nema slike kao ni zvuka(ne pokazuje ylod).Konzola je koristena na pc monitoru, koriscen je fan control iz multimana temperature su mu najvise do 70c i cpu i rsx.Nestanak slike se dogodio u toku prebacivanja igara(za to vreme sam na istom monitoru bio na net-u i kada sam promenio source signal slika je bila crna)…

Sta sam probao: hard reset video signala, menjao hdmi kabl i ulaze, iscupao hard pa vratio i tad kao da pokusa da da signal ali nista…
Pre blackout-a konzola se u idle modu(bez fan controla) normalno cula i imala solidne temperature, malo pre toga joj je zbog pregrevanja zamenjena pasta hladnjaka prvog reda na cpu i time je skinuta temperatura skoro za 20 stepeni…

Dualshock se sinhronizuje sa konzolom ako to nesto znaci…

onda ti je crkao HDMI port na konzoli, desava se kod PS3 samo tako…

Vidi nabavi onda onaj COMPONENT HD kabal, ide iz obicnog onog AV porta i izlaze 6 cinca, slika ti je 99% kao na HDMI, ostavljamo taj 1% malo za lsoji kvalitet, ali iz daljine ne primecujes nikakvu razliku, sada ti je to jedino resenje

Hvala na brzom odgovoru, probacu cim nabavim nista drugo mi ne preostaje. Da li postoji mogucnost zamene hdmi porta?
U svakom slucaju javicu sta se desava…

ne to je tek za****ncija i po, samo HD Component kabal i to je to, nema ti druge, kad nabavis taj kabal opet odradi reset slike i teraj dalje

i meni se isto desilo samo sto se meni grom poigrao sa televizorom a ps3 bio spojen sa tv-om preko hdmi-a i bum :(-o , a kada sam popravio tv ps3 nije htio pa sam ga ukljucio na cinc i ono se pojavi da je ps3 prepoznao hdmi , ali kada se klikne yes onda se samo pojavi crno :(-o

upravo je to znak riknjavanja HDMI porta, daje on crnu sliku i ima zvuk ali to je to nista drugo, sliku ne daje

RIP hdmi, cest problem da ps3 izgubi hdmi port, pogotovu kada imate fox, vox, vivax etc brendove :slight_smile:

Sent from my iPhone using Tapatalk
Error bot

Prijatelju, brend sa tim nema veze… Davno su prosla ta vremena kada su postojala cetiri imena za koja smo mi znali u Srbiji… Iovako ti ovde ne stize A klasa samo da znas… Zato sto nas zakon to dozvoljava… HDMI “vrisne” iz drugih razloga… ALI TAJ RAZLOG NIJE…

Ako si hteo da piskaras da bi nekome napiskarao bolje nemoj, ako hoces da odgovoris i pomognes nekome dobro dosao si sa svih strana.

Sto se tice Ps3 ima osetljiviji HDMI i SB od XBOX 360, retki su JAsperi ali ih ima kome je struja preko HDMI ubila HANA chip… Xbox 360 slim Corone koliko hoces kojima su losi TV i monitor ubili chip, licno menjao na XBOX-evima ono da ti kazem. DVI kabal od monitora bacio varnicu i ubio kompletne izlaze od XBOX slima…

Ps3 slim ima ih koliko hoces kojima je riknuo HDMI izlaz ali komponentni radi nije za kuglanje ako na to mislis. Ps3 PHAT i NN razloga sta sve nije crklo(uslovno) RSX, SB, HDMI konektor … popravka nadjes drugi PS3 za iste pare i nastavis dalje… daj potpunu dijagnozu majstore…
Coveku VIVAX pregoreo na HDMI posle garancije, znam slucajeve gde ubio risiver ali nisam cuo da je neko sa Samsungom, LG i Philipsom imao taj problem…

Dosta agresivno nastupas kao da si ti hdmi ili neki brend pa si se osetio prozvanim… Ako nisi cuo ne znaci da takvih slucajeva nema… Prvo i osnovno struja u Srbiji jako varira… to sto pise 220v i 50hz kad se meri druga je prica… Drugi osnov toga sto govorim jeste sto ljudima uzemljenje u objektima nije u redu, ako je i u redu neki ga i ne koriste… Ne iskljucuju el. aparate kada je grmljavina… Pravilno je da je monitor iskljucen kao i igracka konzola kada se kabel povezuje, da to ljudi rade bilo bi malo drugacije… Nebi bilo tih “varnica” sto si spomenuo… Jako je to bitno… Bogat si znanjem nece to niko osporiti, neboj se… Samo smatram da bolje da si im naveo i ove razloge koji su mnogo bitniji nego ovo sto si napisao za te marke zato sto ti imas takvo licno misljenje… I zato sto cujes samo ono sto zelis da cujes… Uz sve duzno postovanje…

Evo da javim da ps3 na jvc televizoru radi preko hdmi, a problem je napravio na asus-ovom ips panel monitoru na kojem je normalno radio do pre neki dan(proradio je i tamo sada)…Sve u svemu gremlini rade svoj posao…

Au nisu gremlini nego RSX HDMI ide od njega, tako to je to sa phat konzolama, da te Ne uplasim to znaci da gubi kontakt RSX(GPU) moguc YLOD.

Sent from my Sensation XL using Tapatalk

Pazi temperature su mu fenomenalne za tu seriju chechk 67c u igri posle sat-dva(uz fan control), tih je u idle modu i tu ima dobre temperature nije bucan…Kao sto sam naveo menjana mi je pasta izmedju hladnjaka prvog reda.Verovatno si u pravu videcemo sta vreme donosi.Sve u svemu nije mi se dopalo…

Nekima TV ubije HDMI nekima se desi cas radis cas Ne e to onda znaci moguc problem. Imao Sam konzolu koja je overila u meniju nije igrana uopste nego doslo joj vreme. Kazem moguce jer ima nekih koje I Dan danas rade sa tim problemom.

Sent from my Sensation XL using Tapatalk