PS3 Dehashing fail

Ljudi imam problem s dehashing-om. Elem, konzolu sam kupio polovnu i sad pazite ovo :

u XMB - System Info pise da je konzola version 3.66 (ali sve igre igram normalno preko multiman-a)
U Multiman-u pise da je : Firmware 3.55 [SC-8 | Hermes] a kad se pali konzola ima logo ReBug

Dalje, ispod Network Settings imam opciju Debug Settings ali nemam Install package ili Edy - zanimljivo?!

Kad poktenem Toggle QA cuje se x2 beep ali kad radim onaj potez hobotnice ne dobijem nista!?

Sta da radim? Sta je pametno s obzirom da planiram preci na OFW 3.55 pa na Rogero 4.30 v2.05

ugasi upali, konzolu povadi sve USB i radi dehash, posle kada prodje to na network moras da pritiskash dugmice da ti se pojavi taj meni, ako si odradio kako treba dirke pojavice se. :wink:

Nope… Nista od toga. Kazem ti, ima Debug Settings ali nema Edy i Install - sta god da uradim. Trazio sam Spoof-er ali nema ga. Kako drugacije da vidim da je taj QA Flag Enable?

Ja sam par puta radio ovako, nikada problem nisam imao…
Go to “Network Settings” (do not open it) then all at the same time, press the following key combo : L1 + L2 + L3 (press left stick) + R1 + R2 + dpad_down (its hard you might want to get an extra hand for this)
If the QA Flag was done correctly, you will see Edy Viewer, Debug Settings, and Install Package Files.

koliko se secam ti u ROS1 i u ROS2 imas 3.55, treba da moze Rogero, sto se tice ima ovaj novi 4.31

Team SGK have updated their 4.31 CFW to version 7.1

procitaj sta pise u LOG od tog rebug CFW mozda je vec QAtoggle enabeld.

Stavio sam NORMAL MODE preko ReBug Selector-a i sad imam 3.55 u XMB-u ali OPET imam samo Debug Settings ali nema Edy i Install

Sad sam radio DUMP (opet) i sad samo 1 file mi snima na USB i to : 20121203-170739-FLASH-NOR-FW3.55.NORBIN ali nema onda druga 2 file-a. Joj ala smara PS3 xD X360 je zakon jbt xD

Ima li jos ko kakvu ideju? Vec x2 mi je zablokiralo kad pokrenem ToggleQA pa moram nasilno gasti konzolu

RIJESENJE :
(ako neko, nekad bude imao isti ili slican problem)

1. Skinite CFW 3.55 KMEAW (ali unpatched!)
  2. Udjete u Recovery i odatle uradite update
  3. Pali se konzola - cistokrvni kmeaw
  4. Ugasite konzolu
  5. Upalite konzolu
  6. Instalirajte Toggle_QA, kad zavrsi pokrenite. Posle x2 BEEP vraticete se u XMB
  7. Idete do Network Settings ali NE ULAZITE! SAMO OZNACITE i onda - L1+L2+L3 (lijeva pecurka)+R1+R2+Dpad_down
  8. AKO uradite kako treba dobicete nove 3 opcije (Edy, Debug, Install)
  9. Restartujte konzolu
  10. Kad se ponovu upali ubacite na USB Rogero 4.30 v2.05 (na root USB-a mora biti folder PS3 a u njemu CFW) a potom iz System-a uradite update i to je to!

ENJOY
**
NAPOMENA :**

Sve radite na svoju odgovornost! Autor ovog teksta ne odgovara ni za kakav kvar ukoliko nastane! Ovo je objasnjenje kako je autor rijesio ovaj "problem"

Čitam temo, i odozgore već kod trećeg posta mi se pali lampica da ti predložim da prvo pređeš na KMEAW , i vidim da si to i uradio … :slight_smile: :slight_smile:

ovo znaci da si mogao i Rogero da zunes sa rebug FW

ReBug 3.55.2 ima implementiran QA Flag ali ne i ToggleQA koji nama treba. Iz tog razloga, konzola zna zamrzne AKO se izmjeni neko pogedavanje preko Rebug Selector-a pa onda pokrene ToggleQA. Iz tog razloga mora se prebaciti na unpatched KMEAW (hvala MagicMaster na linkovima i upustvima)

Posle toga sve je Yes, Yes, OK

/done

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk 2