Promena rezolucije u igrama na laptopu [POMOC]

Malo sam se vratio u pc vode poslednjih dana, instalirao Tomb Raider i Crysis 3 na svoj Y580 laptop.

E sad, kad spustim rezoluciju ispod 1920x1080, umesto da razvuce sliku preko celog ekrana, u obe igre mi sedi mala slika u sredini okruzena crnim. Dok recimo Witcher 2 sasvim lepo popuni ekran koju god rezoluciju da stavim.

Cackao sam po opcijama i u windowsu, ali ne mogu da nadjem resenje. Jel ima neki nacin da se razvuce slika? Graficka je GeForce GTX 660M, nisam neko vreme updateovao driver.

tnx!

Ah, cari PC gaminga. :smiley:

I’m guessing here, ali mislim da imas problem sa tzv full screen skaliranjem. Drajveri forsiraju nativnu rezoluciju.

Znam gde je ta opcija na Intel HD ali nisam siguran za nvidia control panel.

Prva stvar koju bih ja uradio je da apdejtujem drajvere, posto se drugacije ponasa od igre do igre – witcher 2 je stariji naslov pa je mozda neki compatibility issue.

Da, zvuci mi kao da si pogodio sta je problem. U nvidia Control Panelu nema bogznasta da se namesta. Pod Intel HD sam nasao ‘scaling’ opciju, ali ne nudi nista sem “Maintain Display Scaling”. Neko negde pomenu ctrl+alt+F11, probacu i to.

Skinuo sam nove drajvere za graficku, videcu veceras hoce li pomoci nekako. Ili brickovati skupoceni laptop, nikad se ne zna s kompjuterima. Samo me sve podseca koliko je konzolno iskustvo udobnije. O pucanju igara i da ne pricamo. :slight_smile:

edit: ctrl+alt+F11 ne radi nista.

Ne radi jer koristis diskretnu nvidia karticu a ne Intel HD kad pokrećeš igre. Probaj sa novim drajverima, ako to ne uspe da probamo nešto drugo da smislimo.

Majku mu, i to ima smisla! Potpuno sam zaboravio da su u pitanju dve kartice.:smiley: Svaka cas’…

(a sto je najbolje, ponekad crashuje nvidijin drajver, sto se ni ne primeti u windowsu. Ali kad pokrenem neku igru imam 70% losiji framerate posto preuzme intelova integrisana. Pre nego sto sam ovo skapirao, vec sam se bio razocarao u svoj novi laptop. A zapravo se odlicno drzi…)

Nista, javljam sta bude kad instaliram nove drajvere…

Skini i patch za Tomb Raider, meni su u igri pucali drajveri dok ga nisam stavio.

nisam siguran da li i tvoj laptop ima dve grafike pa je potrebno na prekiac aktivirati drugu hardwaresku, ali mislim da je to u pitanju. Skini nove drivere pa probaj.

Da, ima dve grafike. Bude itekako jasno kad se ne aktivira nvidijin cip nego onaj integrisan, framerate se vrati u tinejdzerstvo. U svakom slucaju, skinuo sam drajvere, instaliracu veceras pa javljam.

Da ali nikada ti obe kartice nisu aktivirane, uvek je samo jedna, nikada igra ne može da forsira da bude druga startovana jer ni jedan software ne radi to. Ako ti je dedicated grafička onda je ta grafička a problem rezolucije je problem do igre.

Probaj da štikliraš, odštikliraš exclusive fullscreen. Ako neće onda alt+enter bi trebalo da reši.

Hah, ma znam to, nisam bas toliki duduk. Samo kazem, ponekad geforce zakaze jer pukne drajver, pa integrisana preuzme.

Probaj da štikliraš, odštikliraš exclusive fullscreen. Ako neće onda alt+enter bi trebalo da reši.

Probacu i to opet, mada mislim da vec jesam. Alt+enter nazalost ne resava nista. Ili dobijem igru u prozorcetu ili gomilu crnog okolo.
Kod Tomb Raidera mi je 1080 rezolucija jos i ok, oko 30fps. Crysis 3 je veci problem, u 1080 je manje-vise neigriv.

Ko sto rekoh, updateovacu prvo drajver pa cemo vidimo.

Evo da javim preliminarne rezultate –

Tomb Raider sad radi kako treba! Spustanje rezolucije na 1680x1050 je donelo jos 10 frejmova (oko 38fps), sto je super.

Crysis 3 i dalje sve isto. Stavise, vec na prvom nivou igra puca na jednom te istom mestu kad treba jedna vrata da otvorim. Koji smor.

Da brate kako sad da igras Crysis na lap topu dok si u gradu i pijes kaficu, bedak… sreca pa ga drajver barem nije brikovao…

E, uopste ne radi lose, iznenadio sam se prijatno – setovanja su mesano high i medium, odlicno izgleda. Lepo radi na nizim rezolucijama, ali mu je native 1080 ipak malo previse za udobnu igru. A puca ko zna zasto… eh, steta.

Pa radice ti dobro, taj y580 ima 660m koliko se secam, sto je za lap top cak i odlicno. Skuplji modeli od asusa iz rog serije imaju istu grafu, ali za visu cenu.

Za laptop je dobro, ali za Crysis nije :smiley:

Hehe, to da, al opet uspece da je pokrene. Imao sam priliku da isprobam taj lap top i svidja mi se kako radi s obzirom na price/performance. Mada sigurno nije pravi desktop replacement…
Btw, n00dle jesi uspeo da napravis kako valja?

Tomb Raider sad radi sve kako treba.
Crysis 3 i dalje ne skalira sliku prema ekranu. Sem toga, puca igra na jednom te istom mestu na prvom nivou.

a da prebacis na tv izlaz, i odigras na TV-u u 720p, samo moras da kupis u virtual masteru wireless risiver, nije ti mnogo skup…

To isto nije losa ideja. Iskreno, radje bih i TR igrao dzojpedom. Ali prvo bih morao da resim pucanje u C3, to je prilicno nepremostiv problem. Malo sam googlovao, nisam nasao da ljudi imaju problem bas na tom mestu. Ko zna do cega je.

Eh, pc.

ps. ne bi da zapocinjem kontroverzu, ali mojim ocima Witcher 2 izgleda bolje od Tomb Raidera. Mada, nisam ni jednu ni drugu igru nesto mnogo igrao, ne mogu jos da sudim…

Bedak za C3. Jel ima neki patch, neki drugi crack? Mozda ti je zapala neka rana verzija. Ja sam isto skinuo neku verziju za PC ali toliko strava izgleda na xboxu da se nisam potrudio ni da raspakujem i instaliram. Ali ipak ti imas mobilnu grafiku i pretpostavljam da se nisu bas ubili od testiranja na takvim masinama.

Ne znam sta da ti kazem za TR vs W3 ali mojim ocima je TR skoro pa next gen dok je W3 prelep, ali nekako krut i statican.

E kako ti Radi Tomb Raider, posto imam laptop slican kao i ti… pa sam i ja skinuo da probam, mada jako slabo igram igre na PC-u!

Meni hoce skoro sve na ultimate, ultra, jedino onu kosu kada ukljucim, padne mi framerate skroz…