Project CARS

SMAA ti je nesto izmedju MSAA i FXAA, malo ali veoma malo zahtevniji od FXAA a navodno ima bolju sliku, stavicu bas veceras

MSAA ti je MultiSampling AntiAliasing ili ti, kartica renderuje sliku u 1080p x 2 :slight_smile: pa zato i jeste sve posle usporeno jer fakticki radis render na 3840 x 2160 piksela, pa onda se te dve slike preklapaju kako bi se dobila slika bez ostrih ivica…

To kada je X2, a kada je na X4 ili X8, onda je za taj broj veći množioc ili?

x toliko od rezolucije

Je l’ postoji opcija u PC verziji da se zakljuca fps na 30? Smatram da je to dosta bolje resenje, nego nestabilan fps koji cesto varira.

Jednostavno skinite GeDoSaTo, postavite rezoluciju na 38400x21600, Lanczos algoritam i to je to. Downsampling from infinity and beyond :smiley:

Na NFS Shift 2 je to bilo dosta primetno, na novom GRID-u sam isto mogao da primetim kada opadne fps do 40. Sigurno ima u .ini fajlovima da se podesi lock. Uostalom, moze to da se odradi preko RadeonPro-a.

Zanimljivo poredjenje :slight_smile:

https://youtu.be/taRcUcvyQBE

Pretpostavljam da je ovo na XO uporedjenje. Po meni lepse deluje Forca ali sa razlogom, jer je kod Project-a vreme promenljivo te iz tog razloga su i smanjeni detalji.

Verovali ili ne pCars izgleda mnogo mnogo realnije od FM5 (najviše zahvaljujući realnom osvetljenju i efektima) a i generalno handling i sve to je mnogo ispred FM5…

A da, i FM5 je više okrenuta shiny smicade stvarima, Top Gear fazon ovo ono, prezentacija i te gluposti… pCars je više ono samo gameplay, do srži, bez okolišanja i fancy pakovanja. Sve je straight forward i jako je dobro zbog toga.

Project CARS VS DriveClub, prvih 1:05 min je Project C a dalje DC:

U prevodu sve je bolje od MSAA, koji stvarno previše jede…

Hm izgubio sam interesovanje za simulacije voznje pogotovu one koje vuku na sim ali ovoliki hajp je tesko ignorisati :smiley:

tezina mi je custom maltene, imam pogasene neke stvari a upaljene druge

npr abs i kontorla proklizavanja su ukljuceni, uvek vozim sa time, jer i u realnom zivotu sa time vozis, nema gasenja toga, sta mi znaci kocenje bez ABS-a ako ja ne mogu da kocim dok srkecem vec samo kad idem pravo tako da ono, why not :slight_smile:
Traction control obavezan inace izletanje u krivinama obavezno

e sad manuelni menjac A MUST hehehe, gume, gorivo i steta, FULL!!! ono totalno realno

sto se tice posle podesavanja auta, zavisi od auta do auta, ali obaezno volim da nakrivim malo zadnje tockove, da idu ka spolja donji kraj, mnogo veca stabilnost u krivinama…

u sustini to je to sto radim uvek

Juce sam igrao malo career mod i desilo mi se ovo :

Krenuo Practice da vozim na Road America stazi, posle prvog kruga da pogledam gde stojim kad ono jedan AI je vozio 34 sekunde brze nego ja. Zapravo vozio je brze nego real-life rekord na Road Amerika stazi koji je po wikipediji 1:39.866 Dario Franchitti vozio u nekom od open-wheel bolida. Sto znaci da je ovaj AI pajtos vozio u njegovom GT3 RUF bolidu brze nego open wheel za koji stoti deo sekunde.

Posle u kvalifikacijama bio sam brzi od njega za nekih 5-6 sekundi ( imao sam slicno vreme iz practice mod-a ) i nije vozio uopste agresivno u trci, jednostavno AI je varao nekako.

Ali da bude stvar jos cudnija, sledece kvalifikacije za Trku br. 2 ( onu duzu ) igra nam je dala manje od jednog minuta da vozimo i da se kvalifikujemo, a posto u igri moras da krenes is box-a i da vozis taj prvi krug kao zagrevanje i vreme se ne racuna, NIKO se nije kvalifikovao zbog ovoga!

I tako da je mene igra sutnula na zadju poziciju zbog ovoga. Prve kvalifikacije za sprint trku sam zavrsio prvi i bilo je vremena da vozim makar 3-4 kruga, dok druge kvalifikacije za onu full trku sa obaveznim pit stop-om sam poceo sa zadnje pozicije.

Ova igra zaista ima nekih cudnih ispada…

ja practice i qualify preskacem pa uvek stignem prvi hehehehhe, mozda neku trku omanem na drugom mestu eventualno trecem, ali na sampionatu sam prvi, ovo sve drugo idem na simulate jer me smara da vozim to za dzabe

mene ne smara da se vozikam, sa volanom igra je prava bombonica za voznju. Samo ima ovakve ispade cesto pa me iznervira.

Juce i danas sam se otelio od voznje, GT4 kup me izludeo, zeznuo sam se za izbor auta, velika govna sam pojeo uzevsi Aston Marin Hybrid neki, uf izludjuje me. U krivinu nema sanse da se udje sa vise od pola gasa, odmah zanosi, ajd kompenziram ja to polako dodajem gas, cim se nabije papucica do kraja on bezi, i interesenatno sto uvek bezi u desnu stranu!!!

Pregrmeo sam nekako sampionat, sad ide novi ugovor za novu ligu.

Sa druge strane, vizuelno igra izuva, kako je vise igram ona sve zesca i zesca, svaki put se odusevim kad igram u sumrak i iznenada u poslednja 2 kruga siba pljusak. feeling za osecaj na +100 :smiley:

Zvuci su za pohvalu i medalju, samo sto se cuje najbolje tek kada se pojaca onako da zvuci kao da sam stvarno u autu, e onda se cuje najmanja skripa, ladno se cuju plocice kako skripe i kako struze disk!!!

Cisto neki shot random uhvaceni, SweetFX mod sam ubacio malo za grafiku, za nijansu lepse nego u originalu, koga zanima preset se zove Driveclub Weather valjda ili samo Driveclub

​Uffff poludim, inace tu i tamo igram Formula A karijeru…

e ali pazi ovo je karakteristicno samo za ovaj Aston Martin, znam da kad sam isti vozio u Forzi isto je radio, mnogo krivuda dok se vozi, A lepo sam hteo neki BMW da uzmem, kao ma jok slabo to, slabo moje dupe, mogao sam lepo da se navozim kao gospodin covek, preseo mi ovaj GT4 kup heheheh

@studiovpc
Ja sam u pocetku igrao Renault kup, bas radi toga :slight_smile:

A lepo sam hteo neki BMW da uzmem, kao ma jok slabo to, slabo moje dupe,

Inace igra je stvarno odlicna, grafika, staze, osecaj brzine. zvuk…Trebalo bi joj se bas **posvetiti, **provesti lepi(“veliki”) broj sati uz nju da bi poceo igrati kako “bog zapoveda” koji god kup hoces.