Prodajni rezultati: milioni i milioni igara...

Nisam siguran sta tacno hoces da mi kazes? Ako Sony igru kupi 10 ljudi, a odigra je 30 oni su idalje zvanicno prodali 10 igara. To je zvanican podatak koji ulazi u statistiku. Naravno da bi svi oni imali dosta vise prodatih igara da nema takvis stvari. Evo ja sam Odysseya pozajmio dvojici forumasa da ga odigraju ali to ne menja cinjenucu da su oni prodali 10+ miliona Odysseya.

2 Likes

@Milan89SD Gameshareuje mozda nekoliko % igraca, Noodle je rekao da tamo u Kanadi nisu ni culi za to. A fantomi se odavno vise ne koriste maltene uopste otkad Sony zakljucava nalog odlaskom na internet pa su izgubili smisao. Tako da gamesharing na XO isto skoro radi kao na PS4.

Metrika moze biti slozenija, istina. Nisam siguran da li su ovi rezultati samo za retail kopije. Digitalne koliko ja znam ne ulaze u skor. Sto je bizarno. Drugo mozda XO brand gubi ovde ali MS potencijalno dobija ako se ukljuce i PC igraci. Takodje, mozda ce da ubiju sa pass pretplatom.

Ne znam zasto nije azuriran, ali po tom linku gta recimo od 80-90 miliona prodatih kopija na xboxu nema milion… kako da ne :slight_smile:
mislim sve u svemu, jel bitno uopste? oko cega mi raspravljamo…

1 Like

Hm, da, 90 miliona je prodao. Ne kontam onda zasto lista nije azurirana. Ili racunaju i digitalne kopije, a ovo je samo za retail.

Ali 90 miliona, isuse. Gotova diskusija, Rockstar je pobedio. :smiley:

2 Likes

Auuu ne mogu da verujem kako se dobro drzi PC sa prodajom igara. Skoro sam negde lupio kako je PC gaming mrtav i sad me je sramota :slight_smile:

1 Like

Bas si lupio :joy: pa ako je negde gaming ziv to je onda na PC

2 Likes

Šta misliš zašto su stalno rasprodaje na steamu? :smiley:

PC gaming je ogroman, jasno je zasto MS zeli deo tog kolaca. Prema EA studiji od 1.8 milijardi igraca ukupno, 1.2 igra na PC-u. Problem je u pirateriji i cinjenici da dosta tih igraca nema bas najnoviji racunar.

Bas tako,jako se nerviram da li su Sony i Microsoft zaradili koji milion vise i da li sam lojalan ovom ili onom brendu,gledam samo sta meni vise odgovara i ko za mene nudi bolje,zabole me za sve ostalo :grinning:

1 Like

Nope, EA Access igre nisu prodaja, to je pretplata, tj downloadovana igra kroz servis nije kupljena dok god se ne plati.
Ovi linkovi koje si postavio su više nego outdated, verovatno zato što se oslanjaju na zvanične izvore. Koliko znam za GTA V nikad nismo dobili breakdown po platformama, pa zbog toga nije na listi jer nema zvaničnih brojki. Ko će ga znati, ali svakako nije merilo prodaje.

Mislim da je bitnije što je Cuphead prodat u 2M+ primeraka nego što bi taj broj prodatih kopija bio dodat na listu milionske prodaje za Xbox.
Naravno, sve zavisi od igara i izdavača, zato je kod EA ovaj procenat sličniji, kod drugih, posebno japanskih izdavača taj odnos je drastičniji.
Poenta je da je Xbox kao biznis profitabilan sa MS, i najavljena dalja ulaganja u platformu i posebno igre je samo dokaz toga.

Nasalov teme je xbox specifikacije,a u sta se svaka tema pretvori zna se,merenje ciji je veci :grinning:
Nije ni cudo sto je forum umalo mrtav(nazalost) i sto sve vise clanova napusta diskusije i forum…

2 Likes

Ali nisu outdated linkovi, poslednje zmene su iz ove godine.

Ukupna prodaja mozda jeste silver lining za MS ali je manji udeo los za Xbox konzolu. Ovo je klasican slucaj korporativnog kanibalizma.

Zato što ljudi mahom vide doom & gloom za Xbox a u stvari je daleko od toga, pa se stalno vraćamo na davno prežvakane stvari, nažalost.