Problemi sa očitavanjem diskova

Na XBox-u je skoro urađen LT3.0, sve igre koje sam snimio “rade” bez problema, ali mi se veoma često dešava da prilikom prvog pokretanja/paljenja konzole u samom startu na početnom ekranu (home screen) izbazi poruku da je disk “Mixed media disk”, ili da ne pokaže sliku igre, ili da iako je disk u konzoli napiše “Open Tray”, ili da napiše “Unrecognized Disk”. Ponekada kada pokrene igru napiše da nije prepoznat disk i da ga treba očisititi. Gotovo uvijek se problem riješi tako što disk izvadim i ponovo vratim u konzolu uz malo čišćenja od majicu na stomaku. Napominjem da sam sve diskove sam snimio na Verbatime diskovima neke Truncate metodom a neke burner max metodama objašnjenim na forumima. Još napominjem da konzola stoji uspravno pored TV-a ako to išta znači. Da li je došlo vrijeme da se zamjeni DVD pogon ili nešto drugo???
Unaprijed hvala na pomoći

Nista to nije, i meni se to redovno desava. Ako ti toliko smeta, pokreci konzolu tako sto ces da pritisnes Eject dugme, on ce izbaciti trey i pokrenuti se, ovaj put bez diska u drajvu. Samo ga ubacis i odmah ga prepozna

Hvala puno…