Problem sa rezolucijom

Pozdrav
Imam Xbox360 slim, čipovan i interni HDD u njemu od 320GB. Spojen je sa TV-om marke Samsung F5300, 32 inča i full hd 1920x1080p. Xbox sam spojio sa HDMI kablom. Međutim, kao da imam problem sa rezolucijom. Ne vidi se komplet gornji i donji deo.
Videti na slikama ispod.

U postavkama na Xboxu u opciji Display, podesio sam i na 1080p i na 1080i i isti je problem. Mislio sam da je možda i problem do HDMI kabla, ali sam stavio i drugi HDMI kabl, a problem je ostao isti. Zna li neko kako da podesim da se Freestyle vidi kompletan, jer npr. u donjem delu ekrana ja uopšte ne vidim svoju IP adresu.
Da li ima još negde opcija podešavanja rezolucije na Xboxu ili je problem do podešavanja rezolucije na TV.u?

Hvala

Podesi vertikalni overscan (cini mi se da ima opcija u fsdu, ne znam tacno gde) i sve bi trebalo da bude ok. Znam da je meni bila izduzena slika na 16:10 monitoru pa sam tako podesio pravilan aspect ratio.

Podesio kao što si rekao. Sad je OK.
Puno hvala na ekpresnom i pravom odgovoru! :slight_smile:

Samo da ubacim da postoji jos jedno resenje, jednostavno na podesavanjima TV-a za aspect ratio odaberes “just scan” ako imas tu opciju. Imao sam taj isti problem na mom TV-u pa sam tako resio. :slight_smile:

na tvu idi na postavke ekrana pa onda na napredne postavke tamo gdje ti stoji 16:9 izaberi screen fit

Odradio sam i uspelo je. Hvala svima na pomoci.