Problem sa rezacem iHas 524B

Od neki dan pojavio mi se problem sa LiteOn rezačem iHas 524B.Do neki dan sve sam igre uspjesno narezivao i sve su se uspjesno instalirale na HDD.Neki dan mi je uletio virus u PC i oborio sam sistem.Od tada ni jednu igru vise nisam uspio narezat.ImgBurn podesen kako treba i EEProm.Kad izaberem igru da se narezuje on mi izbaci da biram overburn ili truncat metodu.Ponovo sam fleshovo rezac prema tutorialu koji sam nasao ovdje,opet mi izbacuje overburn ili truncat metodu.Neznam vise sta da radim
Zna li iko u cemu je problem???

Hm, vrlo čudno… To obaranje sistema ne bi trebalo da utiče na flash rezača, on je nezavisan sistem…

Jedno glupo pitanje, u Imgburnu da ti nije odabran drugi rezač u kompu koji nije flashovan? Ništa mi drugo ne pada na pamet, rano je jutro još kafu nisam popio… :slight_smile:

iskopcan je drugi rezac

De mi reci kad ubaciš prazan disk u tray, koliko memorije ti prikazuje u windows exploreru? Ako prikazuje 8.13 GB onda ti je drive flashovan kako treba, ako prikazuje 7.96GB onda nisi flashovao kako treba.

Probaj ponovo, vrati originalni firmware, odradi update originalnog firmware-a ako treba, restartuj… Prati tutorijal na našem forumu po potrebi:

http://www.xboxrepublika.com/tutorijali/3359-tutorijal-ixtreme-burner-max-kako-flesovati-liteon-rezac-za-pc.html

7,96GB mi pokazujue i radio sam po ovom tutorialu al nije uspjelo

Probaj ovako:

Isflešuj drive i kad završi otvori tray pritiskom na dugme a zatim dok je otvoren iskopčaj drive sa napajanja pa ga prikopčaj opet, zatvori tray, restartuj windows pa javi rezultat.

ceak cekaj cekaj

  1. da li je to LITEON 524 nativno ili crossflashovan ASUS ili pak mozda LITEON 122 crossflashovan? i da je nativan moras da flesnes burnermax kako god
  2. ako je crossflashovan, kad odradis crossflash na 524 DA LI posle toga radis flesovanje IXTREME BURNER MAX FW-a? jer ako to ne uradis sta si onda uradio? meni vise lici na ovo da nisi uradio kako treba, ti si mozda odradio samo crossflash u 524 i tu si stao zato i izbacuje truncate, virus sa time nema beze, on ne napada rezace hehehe

Ovo je bas cudno ne ide.

@studiovpc ima crossflashovan drive koji je radio već kao burner max i nakon ponovnog dizanja sistema više ne radi… Znači nije stao na crossflashu, radio je burner max po našem tutu…

rezac se ponasa kao da nema ixtreme burn max FW, probaj da mu napises opet burn MAX FW

@M007P Pa to je radio već cijeli dan… :smiley:

Probaj ovu caku što sam ti naveo gore, našao sam da to pali…

a sad glupost najveca

na kom disku pokusavas to da narezes? jer ako nije VERBATIM normalno da nece da radi

Momku je radio rezac normalno dok nije oborio sistem. Ja sam ga crossflash i ubacio fw ali sad je nastao problem. @senad je pokusao da ubaci burning max fw i kaze da ne radi i nakon sto to odradi sve

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk 2

u tom slucaju, uzmi ti to od njega i odradi coveku kako treba i proveri lepo, meni sve mirise na to da je on smaknuo BM i stavio stock 524 nema sta drugo, verovatno u obaranju sistema covek pomislio da mora i to da radi opet…

Sad cu pokusati u drugoj centralnoj jedinici da uradim sve po ovin uputama, da i to probam da sta drugo iz compa ne pravi problem

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

moze i tako

u sustini probaj sve u rikverc vratis asus pa odradis cross pa ubacis BM pa vidis onda, i kao sto sam rekao samo VERBATIM nijedan drugi nece podrzati nista sem truncate

Instaliraj sve drivere i sve podesi na tom racunaru, mozda neki driveri prave haos, cisto sumnjam ali ajde, razne gluposti sam video na PC tako da je moguce, u Biosu podesavanja da nisi resetova i slicno.

Naravno, rekao sam @senad82 da mi posalje rezac pa da vidim sta je u pitanju ali malo je tesko jer je u Sarajevu

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk 2

Konacno je i ovaj problem danas rijesen. Nakon mnogo mnogo muke przac radi. Problem je bio na samom przacu odnosno na mjestu gdje se spaja sata kabl je pukla ona plastika (ne znam ni ja kako se desilo da ta plastika pukne ostao sam bez rijeci kad sam vidio otkinut komad plastike koji se nalazi u sata kablu). To sam nekako zalijepio trenutnim ljepilom i sad przac radi :).
Eh idemo dalje
Snimio sam forzu horizon na verbatim dl ali je tu sad novi problem
Ne mogu da instaliram igru u konzolu na 46% mi prekine instalaciju i pise nesto cant read disc
Pokusam uci bez instalacije da igram igru sve je normalno otvori i sve ali kad dodjem do opcije single player pokrenem je i onda mi dodje samo crna slika na ekranu i neka muzika u pozadini, zakoci i nece nista dalje.
Sta je sad tu problem zna li iko?

Pozdrav i hvala svima na pomoci do sad

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Evo sad mi izbaca ovu sliku


Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2