Problem sa prvim xbox-om disc error

Imam već dugo vremena prvi xbox i u zadnje vrijeme imam problem sa učitavanjem diskova ili bar tako mislim?Dakle kada ubacim igre koje sam ranije rezao na philips dvd-r igre su radile ali sada kod par zadnjih naslova koje sam rezao na verbatim samo što pokrenem igru izbaci error.Na xbox-u je softverska modifikacija za beckup igre.Ako je ko imao sličan problem neka me uputi kako da ga riješim da li je problem do diskova ili lasera

Ne vjerujem da je stvar do diskova. Mozda probaj na nekom drugoim rezacu da narezes ali opet… Nisam upucen u Xbox1 ali reci mi jel imas chip ubacen u konzolu ili na neki drugi nacin? Isto zanima me da li ostale sve igre rade (koje si pre narezao i igrao)

Urađen je softmod na hard disk pa tako čita pirate.Većina igara koje sam prije narezao i sada rade ali imam problem i sa igrama koje nikad nisu mogle.Naprimjer gta san andreas radio jedno vrijeme i sada u toku učitavanja prvog loading-a izbaci disc error dok naprimjer marc ecko getting up samo očita ikonicu i kada pokrenem igru odmah disc error.Da nije problem do img fajla kada je pravljen bekap originala?

Zanimljivo nema sta… Ne znam drug. Moze biti do .img ali moze biti nesto i do tog hack-a. Raspitaj se malo oko toga google-aj, jbg volio bih ti pomoci ali stvarno ne znam koji je problem

Probaću da narežem kod nekog drugog ko je manje koristio rezač može biti i do toga :wink:

Ili ubaci veci HDD pa pici igre sa harda, i boli te uvo i za diskove i za rezace.

Kad bi moglo moj stari ksenon sa Samsung drajvom stigne do pola instalacije i izbaci grešku,čak i na orginal diskovima.

@Breb - ovde nije rec o Xboxu 360 vec o Xbox kecu

@SlobeX - Ako ti sada izbacuje disk error na igrama koje su ti ranije radile bez problema onda je u pitanju dvd citac al ne znam ni sto bi uopste rezao diskove kada sve mozes da pustas sa harda.

@SlobeX

Imam ja nekoliko ispravnih citaca ako si zainteresovan.

pozz

Neznam kako da prebacim igru na hard disk,uspostavim konekciju pc xbox ali neznam kako da igru prebacim na hard disk ako može kakva pomoć koristio sam filezillu

OK, evo ti mini upustvo. Igre ne mozes da prebacujes u iso formatu na hdd jer ga Xbox ne cita, one moraju da budu otpakovane zato ti je najbolje da koristis Qwix za prebacivanje igara a Filezillu za muziku, filmove i ostale stvari.
Znaci ovako:

a) Skini Qwix odavde, uploadovao sam ga na MU - QWIX DOWNLOAD LINK
b) Kad ga pokrenes videces gore da pise active connection Xbox, sa desne strane klikni na dugme EDIT da bi podesio IP adresu tako da se komp i Xbox vide, podesi folder gde hoces da se kopiraju igre, default je na F/Games i klikni na test connection da vidis da li je konekcija ok
c) Kada si uspesno podesio konekciju vrati se u glavni prozor, videces pored opcije batch opciju LOAD ISO. Kliknes na nju, nadjes igru ili vise njih koje hoces da prebacis na Xbox, kliknes na dugme FTP UPLOAD ALL, sacekas 10ak minuta dok se iskopiraju na Xbox i to je to

Hvala drug na uputstvu ali sada moram instalirati windows u virtual box-u jer nema linux verzije programa pa ako zapne poslaću ti pm.Jel ok?
Jesi uspio napakovati veći hdd na xbox ja sam pokušavao al nikako da ga xbox očita?

Xbox mora da bude cipovan da bi mogao tek tako da ubacis veci hdd. Kada softmodovanom Xboxu izvadis hdd time mu uklanjas i softmod jer se hakovan dash i ostali fajlovi nalaze na njemu.