Problem sa PC (verovatno HDD)

E ovako, imam sledeci problem. Elem, jutros kad sam upalio racunar ukljucim skype i pocnem poruku da kucam i odjednom mi se skype izloguje i napise kako ne mogu da se ulogujem zbog I/O errora. I tu mi se racunar strasno uspori (radi kao usporeni snimak). Uglavnom ovo je bio neki error oko HDD-a. Krenuo sam da skeniram C particiju gde se i nalazi windows ali nisam uspeo jer je particija u upotrebi. Restartujen racunar i on je i dalje radio sporo…nisam mogao u my computer da udjem koliko je sporo ucitavalo. Ubacim win 7 dvd restartujem racunar i dodjen do dela kada biram gde hocu da instaliram win, selektujem particiju i pocnem da formatiram i tu zablokira (samo vrti kruzic za ucitavanje jedno 10ak minuta). Restartovao sam racunar i ponovo poceo instalaciju i vid cuda particija formatirana. Ja fino krenem instalaciju i izbaci error gde kaze unable to format partition 0 koju inace i ne vidim. Imam 4. Particije, jedna od 100mb koja je system reserved, jednu za windows i programe i jos 2 za filmove i muziku. Ponovo sam restartovao racunar krenuo instalaciju i sve krenulo bez errora, samo se zakuca na copying windows files i to na 0.
Jel se moze ovo nekako resiti, ili je HDD puko ? Ako je puko, da li mogu nekako sacuvati filmove i muziku tamo…bilo je dosta oko 900gb…

Mislim da je HDD puko.
A ako vec hoces da sacuvas stvari, uzmi i ubodi taj HDD u neciji komp i prekopiraj gde ti odgovara stvari sa njega.

Puko HDD 100%, mada ako zelis da ga testiras, evo ti uputstvo

Download za MHDD → Download MHDD Free

Koliko traje taj scan ? Znam za onaj gde testiras bad sectors traje i po nekoliko dana u zavisnosti od velicine HDD-a

Sent from my HTC Desire X using Tapatalk

Ma ovo traje mozda sat vremena, tako je meni bilo par puta. Ako krenu UNC X greske da rastu vrtoglavom brzinom, mozes da prekines i da se pozdravis sa HDD-om. Ako ti je lakse, skini Hirebs boot i u okviru njega imas MHDD. Mogu takodje da budu problemi i oko master i slave, pa ako ti ne prepozna hard disk, moraces da ga stavis kao master.

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2

pokreni HDD sentilen da pogledas sta on kaze verujem cim IO to je on 100%

Skoro mi suze krenule na oci kad sam video koliko filmova je propalo -.-" Filmove koje skinem inace drzim po externim hddovima…i nije mi se sad kupovao jos jedan externi…i ja sa jednog externog prebacim zlatnu kolekciju (najbolji filmovi svih vremena :D…bilo svega) na komp i nove koje sam skinuo na taj externi…i vid sr*nja

Meni jednom HDD nije hteo da radi isto kad hocu da formatiram zabode i onda sam komp pokrenuo preko linuxa(koji radi preko usb flasha ili CD-a, ne mora da se instalira) i na njemu je radio HDD, pokupio sam sta mi je trebalo sa HDD-a i onda obrisao particiju C potpuno, posle toga je htelo da se formatira i evo vec par meseci radi kao da mu nista nije bilo.

Probaj da izvuces bar nesto, prati, pa za sta ti kaze da ne postoji na disku, idi samo Skip i ono sto izvuce, izvuce…

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2

videcu u drugi komp da ubodem pa da prebacim kolko moze…
@aca92 meni nece ni da formatira…izbaci neki eror

Nije ni meni htelo da formatira, pa sam preko linuxa obrisao particiju C i posle je htelo.

Aj posto i ja imam jedan problematican HDD pa bi da vidim da li ga mogu tako srediti. Da li si radio preko Linux LiveCD-a ili preko Gparted live CD-a? Gparted je isto Linux ali specificno pravljen program na skeletu linuxa za formatiranje HDD-a.

Koristio sam Porteus preko USB-a, a moze i preko CD-a.

Hvala za info, odo da pokusam i ja sa mojim :slight_smile:

EDIT: ni linux ga ne vidi…divno, a jos je bio kod nekog servisera na popravci pre par meseci i radio je 2 dana…bacene pare.