Problem sa open tray

Cim upalim konzolu uradi open tray.
Pri uvlacenju samo se na tren cuje laser i drajv opet izbaci tray napolje, u Dasu pise non stop opening.
Zna li neko kako se ovo leci
Jasper konzola elite sa liteon drive-om 83850c v1

Jel ti to pri pokretanju svake igre ili neke odredjene ?

Jesi ti flashovao konolzu? od kad ti se pojavljuje taj problem? Aj malo preciznije objasni kako je nastao problem, sta si radio?

Upravo tako daj nam malo vise detalja i obavezno nam reci jel ti se to desava sa svakom igrom ili samo sa nekom konkretno ?

meni se to isto deshavalo…fleshovao sam konzolu i kada je Akiris sklopio nazad nije radilo dugme za izbacivanje diska…opet ju je rasklopio i kabl koji je povezan sa plochom (prednja maska gde se nalazi otvor za disk) je izvadio te ponovo postavio, vratio sve i radilo je…kada sam doshao kuci…u sred igre mi je izbacio disk i izashao iz igre…mislio sam da je sluchajnost pa sam nastavio da igram kada mi se opet javio isti problem…vratio sam fioku u xbox medjutim on je non stop pocheo da je izbacuje i ubacuje pa sam morao da zadrzhim fizichki fioku rukama i vratim je uz pomoc dzhojpeda…medjutim, sada ne mogu vishe uz pomoc tastera da izvadim fioku nego putem dzojpeda…kontam da je problem opet sa tim kablom…

Jel ti ikada uopste radio drajv ispravno ili si takvu konzolu dobio. Jel si flesovao sam drajv?

e da…da dopunim, ja imam slim, frishko fleshovan i sve je do sada radilo super bez problema…

Otisao ti je drajv, simple as that, ako nonstop pise opening, onda je riknuo. ukoliko si sad flashovao konzolu, pa posle flashovanja ti se javlja taj problem, onda je ili bad flash ili ti je flasher stavio kabel upside down, pa samim tim i sprzio drajv

juce mi je dosao drugar koji je sam flashovao slim i imao je isti taj problem. u svakom slucaju popravili smo tak osto smo otvorili slim i lepo stavili kabel ponovo i evo ceo dan sve radi bez problema. idem sutra u ns pa ti se javljam da naletim da sredimo to.

Bice da mu je ovo drugo

meni se to desavalo samo kada sam greskom ubacio prazan disk mesto igru :smiley:

koje drugo? upside down? vrlo verovatno.

Citao sam da ovaj 9504 ima velikih problema. Od izbacivanja diska pa do nekih znj error-a u JF. Mislim da se previse zurilo s ovim flash-om pa sad ima problema

@Akiris : Jel vadis ti onaj kabal za laser (siroki onaj) prilikom flash-ovanja?

@www - Nadam se da ce sve biti ok s drive-om

koji siroki kabel? ne kontam na sta mislis

nije slim konzola
igre ne uspevam da pokrenem jer drajv izadje odmah po paljenju konzole
na pritisak dugmeta udje unutra
i opet izadje
fleshovao sam ga na lt+ 1.1 ali je problem bio i pre toga
sad je vracen na fabricki firmware
drajv nije sprzen pomera glavu, pali laser kao da glavi neka mehanika
konzola je kod mene par dana
dobio sam je
kad sam je otvorio nije bilo tragova dugog koriscenja. imala je uredno sve nalepnice na mestu.
predpostavljam da je ili do mehanike ili do firmware
ako ima nekog na nbgd ko se razume da baci pogled bilo bi mi od pomoci

@Nemesis89 HVALA! :))) nadam se da je kabl…

@Akiris Ma opushteno…chucemo se. :wink: za sada mi ne predstavlja veliki problem! :smiley:

sad nadjoh na youtubetu

YouTube - Xbox 360 Tray problem (keep opening)

identican problem imam

moguce da je dugme na slimu jer ono je na pipkanje…

U krajnju ruku na debeljku je southbridge zato sam ja moj i prodao u delove, sta ste mu radili ?
kako ste fleshovali ?

Nema slim, ima debeljka.

onda su usrali Southbridge.

@Akiris da nisi video uzivo jednu tako konzolu pa ajde nego jos si i Drajv posle toga ugradio a onda kazes riknuo drajv ccccc

Garant su flashovali bez CK3 i isti drajv je bio i kod mene (ona cuvena, sto je zavrsila karijeru), ipak cekam odgovore.

“Laser Ribbon Cable” tacan naziv. Bjeli siroki kabal sto povezuje laser s plocom drive-a. Nema veze…

Pitam te to jer ona 7xxx serija pati od nekog bug-a! Ukoliko se taj kabal ne odvoji prilikom flash-ovanja, valja, strada laser! Cak su to naveli kao da je “obavezno” odvojiti na Xecuter forumu i tutorial-u

@klaja - pogledaj u inbox, imas PM