Problem sa novim laptopom

Kao sto sam vec rekao uzeo sam novi laptop na kojem mafia 2 nenormalno secka,fm13 radi dosta sporo,nijedna od ove 2 igre nije zahtevna za laptop kao sto je ovaj:
Procesor AMD A8-4500M Quad Core 1.9GHz (2.8GHz turbo, 4MB, 35W)
Memorija 6GB (4+2GB) DDR3 1600MHz
Hard disk 750GB SATA 5400rpm
Grafička kartica AMD Radeon HD 7640G + AMD Radeon HD 7470 1GB DDR3 Dual Graphic
stvarno ne znam sta moze biti…gledam na yt lik igra fallout 3 na 60fps,bf3,i tako neke jake igra,drivere imam najnovije

Koliko znam, brdo laptopova dodje sa nekim power manager-om. Baci pogled u BIOS, moguce da ti je ukljuceno nesto kako bi se ustedela energija. Znam kod mene, Intel ima CPU Green ili tako nesto se zove, smanjuje mi rad procesora kako bi se ustedela energija. Isto tako, baci pogled na Control Panel > System Security > Power Options i vidi da li ti radi na Balanced rezimu i ukoliko radi, selektuj High Performance (ovaj rezim trosi vise energija ali laptop radi punom snagom). Isto tako pogledaj preko AMD Vision-a / Catalyst-a da li je sve ok, mozda pokrece igre automatski preko neke integrisane graficke. Probaj sve to pa javi sta si uradio.

stavio sve na high performance,a to za catalyst nisam siguran kako se podesava,mozemo na pm ako hoces ?

Ej covek, zaspao sam sinoc. Pisi bolje ovde jer tako ce moci i drugi da vide koji problem imas pa ce moci i oni da uskoce u pricu. Sto se tice Catalyst-a, davno sam ortaku to namestao na laptopu (koliko sam upoznat, trebalo bi da na laptopu imas AMD Vision umesto Catalyst-a ali moguce je da gresim). Udji u Catalyst i proveri svaku opciju, vidi da li negde pise “integrated graphics”. To disable-uj. Ali preporucio bih ti da bacis pogled u BIOS, siguran sam da tamo imas neku opciju u vezi sa integrisanom grafikom. I obavezno proveri, jos jednom, da li ti je pogaseno sve za cuvanje energije. Kao sto sam vec rekao, na mom Intelu, postoji opcija Cpu Green Phase ili Green Power i to sam od kad sam to disable-ovao, procesor radi kao preporodjen. Naravno, ne cackaj stvari koje ne znas za sta sluze u BIOS-u.

namestio sam sve u catalystu na high performance,ali u biosu nema nista slicno ovome sto si spomenuo…

Hmm…cudno. Idi desnim klikom na igru koju hoces da pokrenes i trebalo bi da ti pise nesto kao “play with ATI XXXX”. E da, moguce je da igra sama baguje kada je igras preko Crossfire moda. Ima dosta igara koje baguju kada ih igras sa dve graficke.

pa dobro vec 3 igre sam probao…nzm stvarno,e da jos jedna stvar ? jel se meni cini ili su boje nekako bledje na lapu nego na compu,doduse comp mi je 24" monitor full hd pa mozda nisam navikao jos,ali nekako mi boje slabe,1366x768 je rez. 15.6"

Kod Radeona svaki broj u nazivu ima po neko znacenje, zato 7470 znaci:

  • prvi broj je generacija kartice
  • drugi je koliko je graficka dobra na skali od 1-9 po performansama
  • treci broj je samo oznaka za poredjenje dve graficke sa ista prva dva broja.

7640g je integrisana graficka i moze biti da to pravi mali problem, mada ne verujem, posto se integrusa gasi pri jacim operacijama a sve preuzima ova druga.

Sve u svemu, FM i Mafia nisu zahtevne igre bar za ovu graficku, ali Radeon kartice su poznate po losoj optimizovanisti za igre, tako da mozda da probas Xtreme drajvere, mozda to pomogne…

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2

meni samo nije jasno na yt kad vidim da igraju bf3,fallout3 ,ac3,skyrim na medium-high detalje,a meni on vec automatski u igri stavi sve na low,tako da ja mislim da on kao da igra preko integrisane umesto dual,ali namestio sam to u ati manageru,i biosu nema nista da se namesti ulazio sam 2 puta,nema niceg tamo…

Zato sto ti je graficka losa, a i procesor nije bog zna sta u odnosu na noviji i3-3120m prosesor

Battlefield 3 System Requirements and Battlefield 3 requirements for PC Games

AMD Radeon HD 7640G + HD 7670M Dual Graphics - NotebookCheck.net Tech

Kod mene na i3-370m, ati 6550 1gb: Crysis 3 na otvorenom je neigriv, to je ljudi mazohizam, AC3 17 fps u gradu na medium, metro takodje neigriv, B3 od 26-30 fps na med, jedino dobro prolaze igre sa unreal enginom.

http://www.game-debate.com/games/index.php?g_id=3953&game=Crysis+3&p_make=Intel&p_deriv=Core+i3-M370+2.4GHz&gc_make=ATI&gc_deriv=Radeon+HD+6550M&ram=4&checkSubmit=#systemRequirements
Kad god je ocena za graficku siva tu igru ne mogu da igram.

Po meni je oval laptop za dosadasnje igrice do ovog cenovnog ranga http://www.bcgroup-online.com/proizvodi/laptop-i-notebook-racunari/asus-K55VJ_SX199-18686/?utm_source=eponuda.com&utm_campaign=direct_link
Do jula se mogao naci, ali je ponovo pitanje koja je verzija graficke, posto ih ima 4:NVIDIA GeForce GT 635M - NotebookCheck.net Tech

Pre neki dan sam sređivao jedan ovakav laptop i generalno prezadovoljan sam njim, praktično sve što mu se baci pod noge sve će sa lakoćom da “sažvaće” zahvaljujući pristojnom Quad-Core APU porcesoru i kombinaciji dve grafičke, jedna je u APU-a, a druga je dedicated sa 1GB GDDR3. Igre odlično rade, obavezno instalirati što novije drajvere za grafičku karticu (trenutno AMD Catalyst 13.4 WHQL) i najnovije AMD Catalyst Application Profiles (trenutno 13.4 CAP1) i aktivirati uokviru AMD Vision-a da u 3D modu (igre) istovremeno rade i grafička u APU-u i dedicated grafička kartica čime se performanse obe sabiraju i igre u 1366x760 bukvalno lete s

eto citam neke komentare samo i nije mi jasno…ja euro truck simulator 2 na low igram…