Problem sa napajanjem kada je dzojstik prikljucen u konzolu (lampica na napajanju sija crveno)

Kao sto sam naslov kaze lampica na napajanju mi sija crveno i to kada mi je dzojstik prikljucen u konzolu (dzojstik je inace zicani), kada je on izvadjen konzola radi normalno. Posto od kako sam kupio dzojstik ponekad gubi kontakt i kad je izgubio kontakt pojavilo mi se na ekranu da je izvadjen storage device i da ce se konzola resetovati i posle toga u igri mi je izbacivalo da je izvadjen storage kad god mi je dzojstik izgubio kontakt. Medjutim kada sam predvece hteo da ukljucim xbox nije htelo i pogledao sam na napajanje i ona lampica je sijala crveno. Prekinuo sam napajanje i ponovo ukljucio i sve je bilo uredu konzola se palila normalno samo opet u toku igre kada dzojstik izgubi kontakt izbacivalo bi mi da je uklonjen storage device i da izaberem novi (inace kao storage koristim flash memoriju). Medjutim danas mi lampica sija non stop crveno kada je dzojstik prikljucen u konzolu, cim izvadim dzojstik i ponovo ukljucim napajanje sve je normalno ali ako ubacim dzojstik lampica odmah pocrveni ili jednom je treptala ali je sijala narandzasto. Inace u pitanju je fat konzola jasper, flash je lt3, hvala unapred.

dzojstik prespaja neke od pinova na usb , posto je crvena na napajanju najverovatnije 5v i Ground , a moze da se desi i da nesto nije u redu sa usb portovima , ali ne verujem… jel imas od nekog da pozajmis neki drugi joy pa da probas sa njim ?

Nemam ni od koga da pozajmim drurgi dzojstik. Mozda si i u pravu posto od kako sam kupio dzojstik diskonektovao mi je se veoma cesto pa je mozda ostetio usb portove ali opet kakve veze to ima sa napajanjem tako da si opet mozda upravu mozda dzojstik prespaja te pinove. Sve u svemu ocigledno je da mi on pravi problem sta god da je u pitanju pa sam sredio dzojstik tj. kabal da ne gubi kontakt i za sada konzola mi ne pravi nikakve probleme tako da hvala tebi na odgovoru…

ne moze on da osteti usb portove :slight_smile: pazi ovako , napajanje daje 12v , 5v , 3.3v i ground koji su potrebni konzoli za rad , ako se neki od njih prespoje , zastita odreaguje i iskljuci napajanje(upali crvenu) , da nema te zastite moglo bi doci do ostecenja i crkavanja konzole ili napajanja… tako na usb-u imas 5v i ground i u slucaju da se oni prespoje (kabal joy-a prespaja , mozda nesto nije ok sa samim joy-em) , zastita odreaguje i prekine napajanje…
savetovao bih ti da promenis taj kabal od joy-a i verovatno neces vise imati problema…

Ma sad sam sredio kabal da ne gubi kontakt posto je ocigledno da on pravi probleme nego mi nije bilo jasno kakve veze on ima sa napajanjem ali sada jeste :emoticon-0100-smile. Hvala puno na odgovoru i sto se mene tice moze lock.