Problem sa Maxell diskovima XGD2 igre

Kao sto naslov kaze ima problem sa maxell diskovima pri rezanju XGD2 igara da kao nareze ok al kad krene verifikaciju prikazuje error izmedju 90-99%. Znaci desi se tako da mi pukne disk na verifikaciji (bilo je i preko 5 diskova za redom da propadnu), ponekad prodje bez problem a ponekad prodje al se muci u tom delu i prijavi neke greske u skripti al zavrsi nekako do kraja i igra radi. Zanima me da li se nekome slicno nesto dogadjalo i da li tu ima nekog resenja? Da napomenem koristim asus 24b5st rezac externo nakacen, al isto da napomenem kad rezem na nekoj drugoj marki diska tzv losijim prodje sve bez problema, znaci samo sa maxell mi se javlja ovo sada dok pre sa maxell nikad nisam imao problem

Ni Maxcell ti nije neki kvalitet, ali što radiš verifikaciju XGD2 igara, kada je nepotrebna?

maxell ti spada u lose diskove, vec ti je receno, a inace verifikacija diska za XGD2 nije potrebna, radis je zbog sebe samo da vidis da li je uredno narezan disk, ali kao sto vidis NIJE :smiley: jbg losi su diskovi dosta… Verbatim ti je i mama i tata za rezanje, jbg ne kosta 100 dukata vise, ali zato traje 100x duze i kvalitetniji je

Samo sam se cudio jer pre nikad nisam imao problema sa njima sada odjednom na veliko problemi al samo sa maxell sve ostale reze bez problema… Verifikaciju radim cisto da proverim jel igra uredno narezana

uletela losa serija diskova, ako sve resto reze ok a samo njih ne onda je losa serija, tj felericna, to bi trebalo da mozes da zamenis, ako prodavac hoce da ti izadje u susret, ja sam imao tako problem sa nekim TDK diskovima pre 100 godina, odnemo reklamirao svih 10 iz pakovanja puklo

Maxell sa druge strane, kad god sam kupovao od 10 diska 4 mora da puknu, i kad stavis racunicu na papir izadje te Maxell identicno kao Verbatim, tako da Verbatim ALL THE WAY i neces da imas nikakvih problema vise

meni MAXELL nikada nije pukao ali verbatima sam narezao vise iz paketa x25, x10… i desi se da pukne neki kako koja serija zapadne, definitivno kvalitetniji verbatim.
4.7GB sony DVD ni jedan jedini nije pukao od 100

verb pucaju oni iz 25 pack-a samo ako se rezu XGD3 na 4x i samo tada, neki prodje neki ne ali samo na XGD3 4x, ako rezes na 2.4x radi svaki normalno, ako su iz 10 pack-a mozes i na 8x ima da radi ok hehehe

Sony i TDK su prestali sami da prave diskove odavno i sada samo lepe stiker a disk je RICOH, isto kao maxell

evo ti informacije mediuma:

Disc Information:
Status: Complete
State of Last Session: Complete
Erasable: No
Sessions: 1
Sectors: 1,194,800
Size: 2,446,950,400 bytes
Time: 265:32:50 (MM:SS:FF)
MID: SONY16D1
Supported Write Speeds: 3x, 4x, 6x, 8x

ima ih u americi da se kupe, nego kako se bese zove onaj DL bolji od verbatima ?

opa sony oridjinale

najbolji su ti TAIYO YUDEN ali valjda TY01 samo, oni su ti ono perfekcija da boljih nema, ali kod nas ih nema yadnjih 15 i kusur godina, bilo je veooooommmmaaaa malo

ko da kod nas ima nesto da se kupi :D’jos sada ebay i paypal moram da probam te DVDjeve :slight_smile:

Mislim da je TYG11 a ne TY01.Sve u svemu koji god TY da kupis neces pogresiti,ubedljivo najbolji rezultati za xgd3 igre.Videcete i sami ako malo proguglate ima postovanih rezultata.Moguce ih je naci i pod etiketom Fuji,Maxell,Sony,TDK pa i Verbatim(nekada je radjena Verbatim Pastel serija) ali morate proveriti kod pre kupovine ukoliko je moguce jer nisam siguran sta je za koji brend radjeno.(CD,DVD-R,…)