Problem sa laptopom!

Imam emashines E732G: i3 2,4 Gz, ati 6550m i 4 GB. Prilikom igranja igrica radi super (tera Hitman na 30fps) ali kada pocne da radi kuler znatno opada fps, kao i kod fife 13, sve klizi dok kuler ne pocne da duva jace.
Procesor mi dostize oko 90 C, a graficka 87 C i pored toga sto imam intexovo podnozje za laptop.
Da li je to normalno?

Pa jesi li ga ikad cistio?

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2

Kupio sam ga pre godinu dana, nisam ni jednom.
Ako se ne racuna ciscenje usisivacem:) jednom nedeljno

Moraš da očistiš malo to, to su visoke temperature…

Uradi i ovo tokom igranja, digni laptop na par cm od površine, stavi neke oslonce na 4 strane, na svakom gaming laptopu sam to radio, a imao sam ih 3 do sada, ni na jednom probleme sa temperaturom. Gaming laptop zahteva dosta maintenance-a, čišćenje (detaljno) ti je obavezno minimum jednom mesečno, Znači otvoriš ga, očistiš kuler i heatsink koji je pored kulera.

Ta podnožja za laptopove su živo ******, obara temperaturu za 2stepena i blokira praktično ulaze za vazduh jer ni jedno podnožje nije dizajnirano za odgovarajuće laptopove, već kulere nabiju na sredinu, a najčešće su otvori za vazduh sa neke strane (otimanje para samo), kada bi ga samo digao i pritom napravio bolje strujanje vazduha ispod laptopa, imao bi sigurno 5+ niže temperature. Ja sam uvek zadnju stranu (jer na svim mojim laptopovima se tu nalazio gpu i cpu) dizao više nego prednju, npr zadnju dignem za 10cm, prednju za 5. Čak je i prijatnije za ruke tokom kucanja tako.

Gaming laptop mora da čuvaš kao malo dete, bukvalno. Meni za 2.5god Lenovo Y560 ne prelazi 60c temperaturu, ima 5730gpu, koji je za nijansu jači od tvog i i3 procesor. Znači, intel proc i ati grafa, kao kod tebe a temperature za 30 stepena niže. Samo način korišćenja i ništa više.

Ako nisi siguran kako da ga ocistis odnesi ga u neki servis. i da odigni ga kada igras igre, nemoj da leziz i da ga drzis na stomaku, to nije ni zdravo :slight_smile:

edit: a da sto se tice podnozja ne znam da li ti se prikljucuje na usb ili ima svoje napajanje. Ako je na usb-u to nije bas najsrecnije resenje, jer to ti moze dovesti isto do grejanja… da te ne smaram sada zasto…

Da, greje ti jaja, uništava spermatozoide :smiley: ali bez za****ncije :slight_smile:

Inače odraće te za čišćenje, lepo nađi šemu tvog laptopa i ukoliko se ne otvara samo dole, nego preko gornjeg dela (ako su šrafovi ispod tastature) moraš polako prvo tastaturu da skloniš jer je flat cable jako tanak i osetljiv, to je najosetljiviji deo kod laptopova u rastavljanju, sve ostalo je mačiji kašalj. I naravno koristi odgovarajuće šrafcigere, nemoj da “izedeš” šrafove :slight_smile:

Samo da dodam, FPS ti opada jer se klokovi spuštaju jer ti se GPU i CPU pregrejavaju. Znači ako ti je temperatura tada tolika, to znači da ti se laptop pregrejava čak i sa manjim taktovima, na večim je over the roof temperatura verovatno. To možeš zaobići tako što ćeš staviti performance podešavanja laptopa, a može i preko nekog cfg fajla, ne mogu se setiti kog, odavno sam to radio :frowning:

Pazim ga kao malo dete:) nema lezanja…
U normalnom stanju temp je oko 55-60 C, kolko sam skontao ventilator pocinje da radi jace kada temp dodje do 90 C. Da li postoji mogucnost da se u BIOSU nasteluje da se FUN ukljucuje na 80 C, a ne na 90C. Inace jos mi je pod garancijom, da li se ciscenje placa? primetio sam da kod Fife 12 nisam imao problema, za razliku od Fifa 13.

Mozda zato sto si fifu 12 igrao pre 6 meseci :slight_smile: Ako je pod garancijom odnesi ga u ovlasceni servis ili ces izubiti garanciju. Placa se ciscenje oko 1000 din, a mozda imas i besplatan servis dok je pod garancijom…

Sto se tice biosa, obicno ima, zavisi… Ali tebi treba ciscenje, skupljace ti se sve vise prasine…

Wahad je u pravu kada kaze da dok igras na laptopu nemoj da ga drzis na ravnoj povrsini. I ja sam imao problema sa pregrevanjem laptopa pa sam ga podigao radi boljeg strujanja vazduha

Greje se ko sporet, moras da ga ocistis ako i tada ima veliku temparaturu mora i pasta da mu se promeni. To je bas velika temp. Pred sistemsko gasenje sbog pregrevanja.
Ako duze igras mozes da ima trajnih posledica pa ce morati na popravku.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Poslacu ga u servis posle praznika. Medjutim, ono sto mene kopka jeste sto je od prvog dana (prilikom igranja Crysisa 1) imao tako visoku teperaturu. E sad u carsiji se prica da Lenovovi i Asusovi lap. imaju dobar sistem hladjenja za razliku od ostalih marki.

Hahaha ko sporet:lol: dobar si:rock:

Lenovo je druga prica oni su kupili IBM i oni imaju to vrshunski.
Asus ma koje crno ladjenje reseno mnogo lose stavis na sto zatvore se usisi vazduha i on overi i ugasi se, bas pre nedelju dana sam sredjivao jedan, bio je kao sporet a drzao sam ga na butinama i bam ugasi se- pregrejao se.

Boze, citam: problem sa lopatom :smiley:

To su bas visoke temperature za procesor i graficku.Odnesi ti to u servis da pogledaju, cudo je sto ti uopste radi laptop.

Izgleda da jos nisi ocistio sneg ispred kuce :slight_smile:

I kako si resio taj koji si otvarao? Ovaj moj dell 1525 se bas puno gasi a nisam ga otvarao:doh:

Nikako, on nije imao je mnogo malo prasine mozda pasta treba da se menja i na tom ali ja nisam imao vremena da menjam. Ne smes da mu zatvaras te otvore jer tu uvlaci vazduh, princip hladjenja ploce i chipova mnogo lose resen.
Laptopovi nisu za krevet nego za sto tu jeste da ima slab protok vazduha ali dovoljan, odignut je malo od ravne povrsine i tu cirkulise vazduh.

Laptop NIKAKO ali NIKAKO na krevet…drzao sam ga na krevetu jendom na vikendici (bio sam klinac) igrao Simpsonove :lol: i odjednom se ugasio i vise se nije mogao upaliti…

Posto radim u servisu, taj laptop ce ti doci kod “mene” u (ovlascen)servis.
Ciscenje se naplacuje 1200din iako je u garanciji.

Sto se tice toga da otvaras sam, malo je zeznuto skinuti tastaturu, ostalo je lako.
Ako se temperatura ne spusti ciscenjem, onda se menja thermal modul.