Problem sa HDD-om

Mozda je DVD ROM stavljen na master, pa ga kolje? Otkud znam sta vise da radim, pocecu da verujem i u vanzemaljce. :smiley: Probao sam ranije da iskljucim i DVD ROM ali opet istu gresku izbacuje. HDD sam probao na SATA port 1 i SATA port 5 i opet je ista situacija.

aman Jovane sine :smiley: izbaci logiku IDE kontrolera iz glave!!!

Nemas vise master i slave ****da, pogotovo kod SATA konekcije :smiley:

A jbg, kada se jednom naviknes na IDE, tesko se odvikavas. :smiley: Salim se, razumem te skroz, videcu da probam sa novim Win-om, ako ni to ne pomogne, onda cu da se iskuliram pa cu opet da vidim sta i kako, da nisam nesto propustio.

pozajmi hdd od nekog pa vidi ako taj novi radi, onda znas da je tvoj za u Recycle Bin

Bas cu to da probam, uzecu iz kompanije neki, pa cu da proverim. Hvala na savetima i idejama.

nope ne valja ti rezon hehehe, win zna redovno da puca izmedju setanja ta dva moda, cak sta vise Win 8 ne moze da se instalira cini mi se u IDE modu, ne drzite me za rec nisam bas 100% siguran

Xp mi radi samo u IDE mod, win 7 instaliran u IDE a radi pod AHCI koji ukljucen u registri da ga prepoznaje i sve radi normalno ali je AHCI brzi za prebacivanje i uopsteno za rad. Ima neka fora za nove sisteme cak mislim da su izbacili IDE, ne znam jer nisam uzimao desktop preko 10godina a sto se tice laptopa planiram da uzmem neki i gledam toshibu radius 5 generacija i7 procesora tako da cu videti o cemu pricate :slight_smile:

Xp kad prebacis na ahci dok je vec instaliraj on pukne, to nista novo nije jer kad je ahci mod izasao xp jos nije imao podrsku za to, tj nije ni bilo izmisljeno u njegovo vreme

Sent from my Nexus 5

Znam za to i znam da moze da se namesti ali taj XP mi sluzi za dve stvari i ono IDE savrsen za to, nema potrebe. Puca i win7 ako nemas drajvere i AHCI u registri ukljucen i to na Logu ucitavanja Windowsa kao i na xp :slight_smile:

Sent from my iPhone using Tapatalk