Problem sa citanjem diskova

Ljudi, sta ciniti…

Oko 10ak igara mi Xbox uopste ne prepoznaje (koju su narezane na Maxell ili Omega dvd-e). A najvise me plasi sto u poslednje vreme pocinje iz 2 ili 3 puta da ocitava neke igre sa Verbatim diskova.

E sad da li da otvorim Xbox i da ga ocistim od prasine, ili da ga nosim u servis. Ako mi preporucite na servis da li treba da se menja ceo dvd citac ili samo laser?

samo laser, a sto se tice tih Omega i Maxell oni ce sami po sebi da riknu, tj mnogo su losi diskovi da znas. Bese imas slim ili phat konzolu? Imam ja lasere, javi se, ti si iz KG-a bese?

Imam phat konzolu, da iz Kg-a sam. odakle si ti i koliko ce da me kosta to zadovoljstvo?

ajmo na pm saljem ti upravo

Nov laser ti treba i resena misterija.

Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Novi laser, a i ako koristis maxell (kao i ja) onda obicne igre (xgd2) narezuje 8x, a xgd3 2.4x (moras modifikovati firmware da dozvoljava rezanje maxella tom brzinom)
I onda da znas da ces morati stalno flesovati ihas napred nazad zavisno od toga da li narezujes xgd2 i xgd3.
Meni je inace sve narezano na maxelle i perfektno cita i xgd2 i 3.

uopste ne moras da flesujes FW za burnermax stalno, on reze apsolutno sve, nebitno da li je xgd2 ili xgd3 cisto da znas, njegova svrha je samo da omoguci da rezac moze da nareze veci kapacitet diska, primarno na verbatim, ali se moze editovati i za druge, i nema potrebe vracati fw na stock ako ces da rezes xgd2

Ne mislim ja na to, nego kada modifikuje FW da mu reze maxelle na 2.4x onda nece moci na 8x. Na to sam mislio. Jedino sto je 2.4x bolno sporo ali nareze savrseno. Naravno sve se to moze resiti imanjem dva rezaca, IHAS i neki obican. I ja sam tako imao pa mi je taj obicni otisao i sad moram sa jednog na drugi fw.

I kao i uvek, iso fajl provuci kroz abgx pre rezanja, a dvd kros abgx posle rezanja.

Ako zamenis u tabeli on moze da ostane i sve reseno, verbatim je isto na listi zasto bi stalno menjao jednom uradis i uvek ce moci da radi overburn na maxel. Prakticno sve to mozes da uradis sa jednim rezacem, 2.4x je nekada bolje raditi.

I ja sam pomislio kao @studiovpc da ga uvek stockujes kada rezes XGD2 :).

Sent from my iPhone using Tapatalk 2

majke mi ja to skontao :slight_smile:

u ostalom ne treba rezati dual layer diskove nikako preko 4x mnogo su losi preko 4x ako se rezu…

Ubacim mu obican ihas fw (nemam originalni asusov) kada rezem xgd2 da mogu rezati na 8x (najsigurnija brzina za xgd2 na maxellu) a kada rezem rezem xgd3 na brzinu ubacim modifikovan fw da ih mogu rezati na 2.4x (opet najsigurnija za xgd3), i bogme od kad sam poceo tako, ni jedan disk nisam bacio, xbox jako lako ocita kao i abgx… :slight_smile:
Naravno ova moja solucija je samo za maxelle, i to u slucaju da imate samo 1 rezac kao ja :slight_smile:
Valjda cu jednom i ja kupiti jos jedan rezac da ne moram stalno podesavati. :smiley:

Nego, da ne spamujemo coveku temu, odgovore je saznao, i dobio jos par dodatnih informacija i eto. :slight_smile:

provlacenje kroz abgx posle rezanja nema svrhu cisto da znas, ISO provlacis da bi bio sredjen, a posle toga je uzaludno :slight_smile:

Znam ja to, nego to kod mene mora sve perfektno i onda i posle proteram disk cisto da ne bude da se nesto zeznulo u procesu rezanja (nikad se ne zna). :slight_smile:

u tom slucaju bolje ukljucis verifikaciju ako vec hoces da budes siguran da se lepo narezao jer to je poredjenje 1:1 tj porede se podaci sa kompa tj iso fajla sa onim na narezanom disku, abgx ne proverava da li si lepo narezao sve… posto vec to hoces a radis ga pogresno :smiley:

Meni ako abgx izbaci sve zeleno ja sam zadovoljan, onda je opet dobro narezao. A kod mene je problem sto ne smem komp da koristim dok mi narezuje igre jer odmah izbaci error (nikad mi nece biti jasno sto je imgburn tako osetljiv), dok abgx mirno radi u pozadini dok ja radim svoje. :slight_smile:

opet gresis, jer abgx pregleda odredjene delove diska/iso fajla ne gleda sve tako da to sto ti abgx izbaci zeleno posle narezanog diska ne znaci da je on lepo narezan… ocit primer ti je XGD3 disk, disk koji na konzoli odbija da se instalira puca na 47-53% u glavnom u abgx prolazi kao ZELEN… a dobar nije, to ti je jedan primer samo imas ih jos

zato sto ti je los komp a i ne bi lepo narezao XGD3 ako ga opterecujes, tako da ne diraj ga bolje.

Dosta sa HIjacking-om :slight_smile:

ok naucio si valjda nesto sada, a Nenad je odavno obavesten sta treba da radi

LOCK