Problem sa bojlerom!

U bojleru uopste vode nema, tj ne ide ni hladna. Dok kada pustim hladnu vode ima, proverio sam kako na slavini nad kadom, tako i na lavabou. Jel imamo nekog vodoinstalatera :slight_smile: medju clanove?

Prvo sto svo znaju je da odvojenon ide hladna a odvojeno hladna u bojler gde se greje i dobijas toplu ili je zapusen ili neki ventil koji vodi hladnu u bojler zapusen.
Da li mislis da vodoinstalteri igraju igre ? :slight_smile:
Intervencija na bojleru je vrlo prosta i mozes sam da skontas, gledaj cevi gde koja ide.

Imas protocni i bojler koji greje voda pa sada koji ti imas ?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Nisam vodoinstalater ali sam u zivotu i to radio. :smiley: Sve zivo sam radio.
Kazi mi koliko je star bojler i koja marka?
Da rezimiramo, kada pustis na slavini ventil za vrucu nista ne ide? a na hladnoj ide standardno?
Ako je tako vrlo moguce da se zapusio gadno od kamenca. Proveri i onaj mali sigurnosni ventil koji se nalazi na cevki koja ide na relaciji bojler-zid. Bojler je generalno vemoa prosta stvar ali ovako preko tastature ide tesko :smiley:
Sreca pa je hladno pa i ne moras da se kupas :smiley: :smiley: :smiley: Salim se. Pricaj pa da vidimo sta se napraviti moze.

Ovaj sto greje vodu(koncar), tusirao sam se jutros bez problema, kada sam se vratio nema nista ni vazduh se ne cuje. Ni mesec dana kako sam se osamostalio, pa se po prvi put srecem sa nekim stvarima.
Ps: Sta mislis ko najvise igra Super Maria:D

Upravo tako, dobro si me razumeo :slight_smile:

mozda ti ne radi slavina za vrucu vodu, mozda je neko zavio onaj ventil ispod bojlera…

Evo kako ide, hladna voda ulazi u bojler sa donje strane, bojler ima cev sa gornje i ta cev ide u slavinu koju ti otvaras da bi pustio vrucu vodu, a voda ide pod pritiskom iz instalacije.

Uvek imas negde blizu bojlera ventil koji zatvara ulaz vode, proveri da ga neko nije okretao.

Mozda je i preslab pritisak iz instalacije pa ne moze da pogura vodu. Mada bi islo samo slabije.

Ako nameravas da otvaras bojler, prvo skini poklopac ispod, i iskljuci struju. Onda zatvori ventil i na sredini bojlera imas jedan veliku maticu (kljuc 18). Nju odvi da bi ispustio vodu. Pre toga otvori vrucu vodu da smanjis pritisak, da te ne isprska kad je skines. KAd skines grejac ( i ocistis kamenac) otvaraj polako ventil i voda bi trebala da pocne da ide u bojler. Ako nema vode onda je kvar negde ispred. Ventil ili nesto drugo. Moda je i cev koja ide do bojlera, nju mozes da zamenis sa crevom. Mozda je kamenac ulete o izlaznu cev. E onda ne znam sta da radis. To je vec posao za majstore. :slight_smile:

U bojleru ima dva creva, 1.crveno a 2. plavo na kome ima neki mali ventil i mala rupica. Kada sam odvrnuo iz bojlera je krenuo vazduh i nesto malo tople vode, kao i kroz slavine. Kada se zavrsilo klokotanje i curenje i dalje nema vode.
Ventile nisam dirao osim ventila za vodokotlic koji sam zatvorio jos sinoc, ali sam jutros ipak imao vodu.

Sto kaze covek to kao da je fizicki zavrnuta cev koja dolazi iz bojlera. Sve zavisi kako su izvedene instalacije. Ali ako imas negde da zavrnes glavni ventil zavrni. Iskljuci iz struje bojler. Skini lagano cevke koje spajaju bojler sa cevima u zidu. Vidi curi li direkt iz bojlera. Pazi da se ne ispeces!!! Molim te. Onda lagano pustaj vodu na ventilu da vidis dolazi li voda do bojlera. Nemoj nista da pocinjes ako nemas ili teflon trake ili kudelje da posle sve vratis kako je bilo. Trebace ti verovatno kljuc 19 i 17 + klesta vodovodna ili francuski kljuc.
Joj znam da je konfuzno sve ovako preko tastature ali sta da ti sada radim. Sttvarno se trudim da opisem ovako.

E gde zivis?
E aj slikaj i okaci slike ako te ne mrzi.

I jos nesto, posto sam majstorises, kad skidas cevi pazi da ne polomis nesto, jer nisu bas jake, da se odlomi cev iz zida. Desilo se meni. Posel muka dok je zamenis u zidu. I grejac kad vracas ( ako ga neki put skidas), maticu nemoj da zatezes nisacim, samo sa rukom. Pa pustis vodu da se bojler napuni. Voda ce da curi sve dok se bojler ne napuni, cim se napini prestace, jer ce grejac i gumu izmedju njega i kazana da nategne pritisak. E onda samo jos malo dotegnes maticu i to je to. Ako previse stegnes , polomice se grejac. Takodje se meni desilo. :stuck_out_tongue:

A marko ti je dao dobar savet. Odvi plavu cev i otvaraj ventil polako, ako voda krene, zapuseno je negde na izlazu.

Plava cev je ulaz, crvena je izlaz.

Taj vetil na plavoj cevki je mozda zapusen, on NIJE ventil koji zatvara vodu. On je samo sigurnosni ventil kad naidje veliki ritisak da ne pukne bojler. Marko ti je reko da zavijes ventil koji dovodi vodu u bojler, on je negde na zidu.

Znaci nadjes ventil za bojler i zavijes, i ako si siguran da si zavio, odvij sa bojlera plavu cev. Ako nisi siguran da si zavio a skines cev e onda se spremi za kupanje.

Mada ako nema vode ni kad si razvio to ventlce na cevki onda je sasvim sigurno da ti je zavijen ventil za bojler. Nemas ulaz vode. Na taj ventil mora da pocne da curi ako ima pritisak vode, odnosno ako imas dovod vode u bojler.

Taj ventil i jeste upravo to , pritisni ventil, u sebi imaj jednu oprugu i gumicu, i ako je preveliki pritisak u bojleru on savlada oprugi i voda izadje. A kad ga ti otpustis voda pocne da curi i na manjem pritisaku. On oce da procuri kad je veliki pritisak i u instalaciji ili kad ti otkaze termostat pa bojler nabija pritisak pod temperaturom. E ona i crkne pa curi stalno.

Imao sam neke goste pa se nisam javljao. Uspeo sam da namestim, odvio sam gornju i donju maticu na plavom crevu za hladnu vodu ali ne skroz i nakon 15 minuta pritisak je i bolji nego sto je bio pre problema. Vazduh, pesak je verovatno zapusilo.
HVALA drugari puno i imate besplatno pranje nogu kod mene :wink:

Moram priznati da je ovo jedna od legendarnijih tema na nasem forumu. :slight_smile:

Ne treba se nikako igrati sa bojlerima, pogotovo starijim, i uvek ih treba iskljucivati dok se kupate. Pre jedno 6-7 godina, okupam se i izadjem iz kupatila, posle nekih 5 minuta cujem zvuk slican petardi, udjem u kupatilo i vidim da je onaj deo koji pokazuje temperaturu ispao u kadu a kroz rupu ide gust dim. Ko zna kako bi prosao da sam bio u tom trenutku jos uvek u kadi…

Kamenac je gadan za bojlere i masine za pranje vesa ili za pranje sudova.Valja periodicno ocistiti grejace pogotovo od bojlera koji su starije proizvodnje.

Tema jeste cudna za xbox forum. :slight_smile: A ja se raspisao. Sta da radim kad sam se zezao sa svojim bojlerom. Namucio me dobro, al sam ga zapamtio. Menjao sam posle grejace i kod komsinice. :slight_smile:

Kad pod stare dane pobegnes sa zenom od familije, pa se snalazi kako umes i znas :slight_smile: A gde ces bolji i brzi savet nego ovde medju drugom porodicom od najmanje 200 clanova :slight_smile:

Ovaj forum ce na kraju ispasti kao win win, prvo racunari… a sada ves masine, radijatori, pekare :slight_smile:

BojlerRepublika forum.

Moracemo da imamo na forumu uz Xbox,PS,PC…i deo nazvan Bela tehnika i kucni aparati. :slight_smile:
He,he.
Salim se.Ovo je samo dokaz koliko je odlican forum. :slight_smile:

bojler resen, zapusena instalacija vodovod prva liga a voda je za pice :slight_smile: malo peska i jos koji dodatak nista novo :slight_smile:

Malo dodatak i od mene : Obavezno ako menjas instalaciju stavljaj silikonsku zicu 2,5 kvadrata i mesingane papucice nikako celicne :slight_smile: