Problem sa Asus P5P800

Danas sam rasturio neki praistorijski komp sa Asus P5P800 plocom radi ciscenja i menjanja termalne paste.
Skinuo sam hladnjak od procesora, zamenio termalnu pastu i kada sam zavrsio,
ja upalio komp i OK sve lepo radi, ali sam onda primetio da se cipset jako greje.
Skinuo sam hladnjak, ali posto je ploca matora, termalna pasta je toliko tvrda i gumasta da ne moze da se skine.
Sta da radim?
P.S. Cipset je Intel 865PE (vrhunski davne 2005)

Upali racunar dok je na njemu chipset hladnjak. Onda ga ugasi i sto pre skini hladnjak. Pre toga pripremi alkohol, vatu i jedan ostar noz(ili srafciger ili dinar u najgorem slucaju) pa struzi jednim pa drugim.
Isto tako, proveri da nije u pitanju termalni pad, a ne termalna pasta.

Medicinski beznin ili sredstvo za skidanje termalne paste, alkohole je bas i ne razgradjuje.

Sa medicinskim benzinom jos nisam probao, ali sa alkoholom i šrafcigerom se ne skida.
Čudi me da je postala tako gumasta i tvrda. Verovatno su koristili neku ŽNJ pastu srpskih standarda.
Probaću sutra sa medicinskim benzinom.

Alkohol je dosta slab a benzin brzo isparava da znas ali najbolje skida ako je termalna pasta a ne adhensive skinuce je bez problema.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Error bot

To sto oni koriste je fabricka pasta u narodu poznata kao zvaka.

Kao sto sam napisao ako je termalna pasta medicinski benzin je skida 100%. Skidao sam “zvaku” sa xbox-a, grafika, laptopova…

Sent from my iPhone using Tapatalk
Error bot

Uspelo je!
Medicinski benzin i šrafciger su skinuli “zvaku”!
Stavio sam novu termalnu pastu, vratio hladnjak i sve radi dobro.
Temperatura mu je sada 28 stepeni, a nekada je bilo 58