Problem prilikom instalacije

DAkle problem se javlja pri instalaciji, kada instaliram igru, dodje do 34 % i izbaci ‘‘can’t read disc…’’
Pre par dana, sam skinuo i narezao CoD Black Ops II, narezao, instalirao, prešao igru, sve u redu, potom sam narezao Skyrim, prilikom rezanja nije izbacio nikakve greške…sve uredno, provučeno kroz abgx…i prilikokm instalacije ovaj problem mi je izbacio na 28 %…okej…mislio sam da je možda prljav disk, obrisao ga, i sledeći put je istalacija stala na 34 procenta…i nakon nekoliko pokušaja, svaki put bi stalo na 34… Igru nije hteo da pokrene inače uopšte, mislio sam da disk ne valja, i bacio ga. Medjutim, danas sam ponovo pokušao da narežem Spec Ops…provukao kroz abgx, sve uredno, i narezao…takodje, sve proteklo normalno… Medjutim, kada igru pokušam da instaliram ponovo mi izbacuje isto da ne može da čita disk, i ponovo na 34 % !!! ponovo sam pokušao da pokrenem igru iako nije instalirana na hdd, i ovoga puta je htelo, prešao prvu misiju, ponovo pokušao da instaliram, i opet staje na 34 posto…
Režem inače sa ASUS ovim drajvom koji je crosflesovan na ATAPI iHas 524 B…režem onom burner MAX metodom, ili kako se već zove…takodje sam do sad rezao igre i nisam imao nekih problema… Ne znam šta da radim?

Evo reultata scan-a diska…po njima, nešto nije u redu…ali mi nije jasno kako, kad sam na isti način rezao i prethodne igre, i sve su radile


Takodje mi nije jasno, kako onda uopšte uspe da pokrene igru…logičnije mi je da nije htelo, kao kod skyrim-a

Možda je do diskova, možda nešto nisi ugasio, uglavnom loši rezovi se skoro svima dešavaju, probaj da prmeniš podešavanja, kupi na drugom mestu diskove

Znam za loša rezanja, imao sam ih i pre, nego mi je malo više nego slučajnost, da već dva puta uzastopno mi prekida instalaciju na 34 % pa sam pomislio da nije do dvd driva na x box-u ili na rezaču?
Diskovi su Verbatium…i do sad sam na istom mestu kupovao… A ovo da nisam sve pogasio…do sad sam sve gasio, ali poslednja ovde opisana 3 rezanja sam vršio dok mi je Opera bila uključena… takodje sam sad pogledao postavke img burn-a u tutorijalu za rezanje…i video da mi nekim čudom nije uncekirano u kartci Write, na Page 1 ono Perform OPC before write… Da li je možda do toga? Mada opet piše, da se ostavi uključeno ako režem brzinom 4x, a moj rezač ne podržava manju brzinu od toga, pa kapiram da sam zbog toga ostavio OPC ON

  1. Falican disk (ne serija vec disk)
  2. Ostao ti upaljen antivirus pa upalio check ili krenula ti defragmacija da radi. Elem nesta se upalilo sto koristi resurse (valjda nisi bio na FB ili YT dok narezuje?!)
  3. Eeprom podesavanja provjeri i OPC clean odradi pa restart

Vjerovatno izoliran slucaj, nemas se sta brinuti. Desava se. Davno sam imao slucaj da je disk narezan perfektno PI 20 PIF 2 a ne moze da se instalira na HDD - falican diks. Obavezno bude jedan ili 2 da su falicna u bundle od 10kom

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk 2

Није, није ми ништа конкретно било укључено сем скајпа и опере, али ништа на њима нисам радио… Може ли бити до вируса у рачунару? Ако користе ресурсе пошто чак и када ништа не радим на њему, искоришћеност процесора је од 15 до 25 %

Сад баш радим проверу НБА 2к13 који сам нарезао пре око месец дана да упоредим резултате и тренутно је PI Avr. samo 2,65 на 98 % провереног диска…наспрам 5,70 на Спец Опс-у

Jbg preporuceno je uraditi defragmaciju pre narezivanja svih particija ali C: je svakako glavna. Sem toga ne bi bilo lose da oboris system ako znas da imas tih gamadi na racunaru pa da imas svjez OS

Gasi sve kad natezujes igre - u skype i operu i sve sto je nepotrebno dok narezujes (ne gasi (kill) procese ako ne znaj koji je za sta - task menager)

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk 2

odluci se vise ili ces ćirilicu ili latinicu da koristiš?!

Prosek se racuna na 100% proveren disk ne na 98%.

UVek se desi da neki disk bude losiji na 10 komada racunaj da jedan bacis.

Dopuna:

Koristi ponekada ENTER. :wink:

Ма то је најмање битно, то је чисто ради поређења, на 100 посто је био 2,70,. али та игра ради, за ову другу сам ставио горе резултат

А што се тиче овога да на 10, 1 се баца, то да, али мало ме је ‘ухватила фрка’ јер након последња два резања, оба пута ми инсталацију прекида на 34 %

Хтедох да јавим да игрица ради…чудно је, неће да се инсталира, али зато без икаквих проблема ради преко диска

Може катанац на тему