Problem oko instalacije Logitech Gaming Software-a

E ovako, svuda po netu sam pisao i trazio pomoc oko ovoga, pomoci izgleda nema, pa reko da vidim da li je iko ovde imao slican problem.

Naime, kupio sam Logitech G502 mis, odusevljen sam istim, sto funkcijama, sto mi savrseno pristaje za moj fingertip grip(kao i vecina Logitecha pre ovog, bas imaju fin oblik koji meni pristaje). Problem nastaje kad hocu da instaliram mrtvi Logitechov software, koji valjda objedinjuje sve sto imaju za gejming: sluske, tastature, miseve.

Nekoliko poslednjih verzija tog softvera koje sam skinuo i probao da instaliram me za****vaju na isti nacin: pokrenem instalaciju, next next next i kad krene da instalira dodje tacno do 1/10 onog bara, zatrokira i RESTARTUJE mi komp. Nekoliko poslednih varijanti isto tako. Probam neku bas staru, tipa godinu i po, i ta verzija radi, al naravno ne detektuje mis. Kad probam preko samog softvera da ga apdejtujem, predje veci deo instalacije i pred kraj naravno-restartuje mi komp.

Kontaktirao sam support, pisao po raznim forumima, nista nije pomoglo. Elem iz tech supporta su ubedjeni da na kompu ima nekog conflicting softvera, ili nekog drugog logitech softvera koji “ne da” tom gaming softveru da se instalira, ali ne znaju zasto bas restartuje komp. Probao sam i sa safe boot-a da instaliram, isto se desava. Skorije sam reinstalirao windows(onaj clean restart sto ima 8.1, da obrise sve sa hard diskova sem dela potrebnog za reinstaliranje sistema) tako da nije sigurno do bilo kakvog softvera, jer nista nisam instalirao sem drajvera za graficku i ostalih potrebnih drajvera(zvuk, net i ostalo). Znaci tech support nije uspeo da mi pomogne.

Da li je neko imao slicnih problema kad je probao taj softver da instalira? Btw laptop je u pitanju, lenovo Y50, al sam ubedjen da nema veze sa varijantom laptopa, to moze samo do njihovog softvera da bude. Videh na support forumu da mnogi ljudi imaju problema sa instalacijom tog ******.

ELEM: Meni je problem resio Compatibility za Windows 8 i Run as Administrator. Verovatno da je compatibility resio problem jer imam 8.1 a softver postoji za 7 i 8, ne izricito win 8.1

Edit: Hvala Ljynxu, bogoče gejminga.

Da samo kazem da ti mother****ing zavidim na G502 :smiley: Ja imam G500, starijeg ( i ruznijeg ) brata jel :smiley:

Problem je vrlo vjerovatno u Windows 8.1 ( a sta bi drugo bilo ). Ze****va sa dosta softvera pa me ne bi cudilo i za ovo. Probaj instalaciju da pokrenes u compatibility modeu za Win 7 ili nesto starije. Google pretraga na nekom forumu kaze da je dosta likova rijesilo slican problem tako sto su ugasili PC, iscupali SATA konektor iz optickog drajva i onda instalirali, moguce da je mozda predvidjeno da se softver instalira sa njihovog CD-a ili tako nesto, pa dolazin do nekog konflikta. Ko jos danas ima j3beni opticki drajv :smiley: Elem, posto je laptop u pitanju, probaj disableovati opticki drajv u devide manageru pa probaj tako, mozda je to neko rijesenje.

Ja imam win8.1 i Logitech Gaming Software 8.53.154 i radi savrseno ali uopste nemam opticki drajv u kompu. Probaj takodje u virtuelnoj masini sa Win 7 da instaliras, cisto da vidis hoce li raditi.

Lenovo Y50 toliko tanak, da uz njega dobijes eksterni opticki drajv koji ide preko usb-a, odusevio sam se resenjem, nema direktno optickog drajva u laptopu, sto je savrseno, vise prostora za hladenje, ramove, graficke i ostale madjije. Elem win 8 i dalje zeza posle toliko godina.

Mene je isto zezao sa mnogim stvarima slicno je bilo resenje. Sve moras kao admin da pokrenes. Ima tako nekih nebuloza. Cekamo win X :smiley:

Ako bude kao win 8 sto se tice kompatibilinosti softvera, ne cekam ga nesto preterano. Mada MS logikom bi trebalo da bude dobar OS. A tu je i Dx12 tako da moze bit dobar.

Do sada nikad ta logika zvana “svaki drugi valja” nije omasila. Tako da stvarno ocekujem dobar proizvod. Plus jos sto kazes DX12 pa da vidimo sta se desava.