Problem oko drajvera

komsiji sam dizao sistem imao je win 7
ali njegov komp je previse slab da bi to gurao kako treba
sad ja sam mu ubacio cist xp sp3
e on nema cd sa drajverima za maticnu model je
k8n neo v 2.0
e ja sam skidao drajver odavde

http://www.msi.com/product/mb/K8N-Neo-FSR--V-V2-0.html#/?div=Driver&os=XP%2064

i skinuo sam samo ovaj prvi
NVIDIA nForce3 System Drivers
instalirai i sve je to ok ali nema kod coveka neta nikako
pise da kabl nije konektovan
ali sve je spojeno kako treba
e jel treba sa te strnice skinuti jos koji od ovih ponudjenih da bi to radilo il kaj

Trebalo bi da je dovoljno, posto je u njima i drajver za mrezu. Ostalo su audio i sata drajveri, i za regulaciju broja obrtaja kulera na procesoru. Ako uopste dodjes dotle da ti prikaze kako nije ukljucen kabl znaci da su drajveri ok, neki je problem sa mrezom… U suprotnom ne bi ni video takvo obavestenje.

Dakle, neki je problem sa internetom… Probaj da resetujes modem/ruter, a moguce i da ima neki problem sa kablom - ako mozes sa nekim drugim kablom da proveris bilo bi dobro.

Mora da mu instaliras Ethernet driver, barem je to kod mene bio problem. Ne secam se sada tacno na koju foru sam to odradio ali pogledaj malo bolje, u Device Manager-u, sta kaze, koju mreznu karticu ima i ostale stvari, pogledaj da li negde ima znak pitanja.

probacu sutra sa drugim kablom
e sad u device manageru prepoznaje internet karticu i ona i stoji pod network connections
ali isto tako ima i znak pitanja u device manageru pod Ethernet nesto?
e sad gde to da skinem ako je to uopste problem

E to je to, tu je problem. To sam imao na cd-u i instalirao sam i tada je proradilo. Sada cu da probam da nadjem za tvoju verziju neki link. Samo reci koja je internet kartica u pitanju?

Sta tacno pise, to sto prepoznaje i to sto ne prepoznaje?

Ako nema na zvanicnom sajtu, onda ne znam. A da probas da mu instaliras Windows 8, kao neka zadnja varijanta, on u sebi verovatno ima sve drajvere, a manje je zahtevan od sedmice?

ma instalirao sam ja dosad sistema i sistema
samo sto on nema cd jbg
nisam sad u mogucnosti da vidim naziv njegove kartice
i ovako sam planirao i tu opciju da potrezim drajver za nju
u svakom slucaju cekace do sutra
ak nista neprodje vracam mu 7
lik je malo star i naporan a i duduk za komp ali i engleski
mislim da bi ga win 8 samo zbunila :slight_smile:
u svakom slucaju hvala na brzim odgovorima

E pa ekstra onda, garant ti je problem u tom delu, znam da sam ja izgubio sate i sate dok nisam izvalio da nemam Ethernet driver. Sutra skini Ethernet driver i problema neces imati.

Skini sa net-a DriverPack Solution, veličine je oko 4GB i dolazi u obliku .iso, što znači da ga samo narežeš na DVD, ubaciš u komp i on sam instalira sve potrebne drajvere na mašini.
Ja lično koristim verziju 11 tog programa koju smatram najboljom, dok ove kasnije uvaljuju kojekakve reklame, tulbarove i sl.
Možeš čak i raspakovati .iso i sadržaj prekopirati na neki usb stick pa odatle pokrenuti…
U svakom slučaj podržava drajvere za desktop i laptop računare unazad 10-tak godina
[h=1][/h]

ok ovo bi mu trebala biti internet kartica
ovislink lfe - 8139atx fast ethernet adapter
sad ja kad trazim drajvere za nju
skinem i dobijem ovo

i gde sa tim

Odes u Device Manager, pa tamo odes desni klik pa Update Driver Software za onu komponentu koju zelis i odaberes rucno lokaciju tog foldera na slici…

da da al sam blesav :slight_smile:
hvala

To ti je realtek 8139 mrezna kartica ima drajvere na sve strane. Skines original realtek i instaliras, RTL8139 je chip.

da ovo sto samja skinuo je drajver za mreznu karticu
i ona je ok
ali on i dalje nema interneta probao sam i drugi kabl
e sad u device manageru njemu stoji upitnik na
other devices
ethernet controller
sta stim

Sto ne odradis Windows Update, pa pod Optional updates, verovatno imaju drajveri za tebe…

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2

Kako da uradi windows update kad mu ne radi net zato što nema drajvere za mrežnu kartu ?

da ja ne mogu sa tog kompa nikako nista da skinem
ja nem pojma mislim mrezna kartica je unutra i ima drajver i sve
windows nju vidi
pa kontam da je problem oko tog
ethernet controller
ne znam kako da nadjem drajver za to