Problem instalacije najnovijeg dashboard-a za RGH konzole

Pokusao sam na dva nacina da uradim, prvi je sa flash360, i tu sam dobijao neki error cim pokrene (mirko je upoznat preko privatne poruke), a onda sam pokusao i sa ovim postom:

http://www.xboxrepublika.com/jtag-rgh-podr�ka/7332-tutorijal-kako-a�urirati-dashboard-na-rgh-konzoli-2.html#post129829

kada uradim korak 1. na usb-u imam sledece fajlove:
cpukey.txt
Default.xex
Simple 360 nand flasher

kada pokrenem korak 2. J-runner, izaberem add dash, 16203, add dashes, nista se ne desi, evo kako izgleda ekran:
http://dl.dropbox.com/u/33107104/Capture.PNG

Ja ne znam sta dalje…?

izaberes source file nanddump ili kako ti se zove dump od nand i uneses cpu key copy paste u box u JRunner.
Saljem ti PM.

Namerno pisem poruku za porukom da bi primetio :slight_smile:

skini ovaj program MEGA
ubaci na root od flesha sve fajlove default.xex i ono iz PM zipovano da na root od flesha imas updflash.bin i default.xex oni txt fajlovi nisu obavezni.

Za sve koji se pitaju napravio sam mu dashboard 2.0.16203 update za RGH posto se muci vec danima pa da ne pobrka nesto.

Iz XEXMENU ili freestyle menager pokreni default.xex i uradi prvo dump on ce stvoriti dva fajla(flashdmp.bin and generates a CRC32 hash in flashdmp.crc32)
sto se tice updflash.crc32 ja nemam nije ga napravio program ali ako treba napravicu ga.

Probaj pa javi.

Below is a list of commands followed by an explanation of what it does:
read - Dumps nand to flashdmp.bin and generates a CRC32 hash in flashdmp.crc32
dump - ^ same as above
write - Writes updflash.bin to nand (if CRC32 hash matches)
flash - ^ same as above
safe - Safeflash (dump + write) requires CRC32 hash like write, but dumps to recovery.bin instead
exit - Just exit the app, mainly meant for just extracting CPUKey…
reboot - Reboots the whole console, mainly meant for FSD plugin updates

In order for these features to actually work you have to write any of the above keywords/commands in a file called “simpleflasher.cmd”
This file is read on launch and deleted once read (NOTE: It’ll ONLY read 1 line!)

Dopuna:
onaj program flash360 ne radi na Corona plocama izbacuje error, zato nova verzija nand flasher 360 1.3 beta radi. bice ispravljeno i dodato u tutorijalu.

Probaj sa Autogg, meni je uspelo :smiley:

Dobio je skuvan nand od mene, trenutno ima problem sa programim za fleshovanje nanda.

za pravopisne greške kriviti Tapatalk 2

Mirko hvala, nazalost nisam mogao sinoc da probam, deca se razbudila, pa smo ih jurili po kuci :smiley:
Probacu danas kada se vratim sa posla, pa javljam rezultat.

Sent from my iPad using Tapatalk

EDIT: Evo uradio sam kako si mi rekao i dobio sledece fajlove, pored onih koje sam prebacio pre nego sto sam poterao Default.xex:
flashdmp.bin
Simple 360 NAND Flasher
cpukey

Cekam dalja uputstva :slight_smile:

procitaj u tutorijalu kako da pokrenes update dashbloard zakuvan si dobio, procitaj korake za simple nand flasher http://www.xboxrepublika.com/jtag-rgh-podr�ka/7332-tutorijal-kako-a�urirati-dashboard-na-rgh-konzoli-2.html#post129829

Pa pokrenuo sam simple nand flasher, i dobio flashdmp.bin…ali kada poteram J-Runner, opet isto, nece da skine taj poslednji dash 16203…

Mirko ti je vec dao zavrseno sve, tvoje je da to prebacis na USB i upalis XELL samo i da flesujes, zaboravi na te programe

ubaci to na fat32 flesku tj samo updflash.bin, upali konzolu na EJECT i cekaj dok zavrsi i kraj zavrsio si

Ne moze ima Coronu bez video out, zbog toga mu FLESH360 i ne radi i mora preko simple nand flasher sto je malte ne isto, sa ovim nandom ce moci nadalje ali ce imati nekih errora pod xell.

Samo treba da napises nand sa simple 360nand flasher nista vise a dao sam ti gde da pogleda korake post#34 ima sve opisano za taj program, to je par koraka!

za pravopisne greške kriviti Tapatalk 2

A da da da, ali radi XELL flash i na njoj da znas :slight_smile:

Samo ako ima flesku sa diodicom, dok blinka flesuje kad prestane gotovo je hehehe mada sigurnije onda da odradi dok gleda u ekran :wink:

Sent from my HTC One X using Tapatalk 2

Samo da se zahvalim svima na pomoći, najviše Mirku 10x!
Još sinoć sam sve završio i sada imam 16203. Ne znam zašto nema post-a koji sam sinoć napisao, ostalo mi je još samo da proučim kako da stavim novi FSD 3.0
još jednom hvala.
inače problem sa j-runner je bilo što nije mogao da upiše na hdd, folder bio read only

EDIT: slovne greske su usled glupavog prediction-a na mobilnom :slight_smile: (sad tek videh sta sam sve napisao) :slight_smile:

J-runner nije dobijao sve da bi napravio :slight_smile:

@studiovpc: jos to pa da prekinu na pola flasha, a bolje ne :wink:

Ima tutorijal za to nemas problema samo ga prati evo ti poslednji FSD MEGA
Launch.ini uzmi od studiovpc ne razlikuju nam se isti folder (FSD) osnovni bitni parametri aktivirani skoro pa isto.

hahahahah znam zasto si rekao ovo za na pola flesa hehehhe :slight_smile:

ako ako sigurnije ovako sa programom ko nema XELL video out…

@ studiovpc, mirko
jel za FSD iz ove teme:
http://www.xboxrepublika.com/jtag-rgh-podr%9Aka/3551-ubacivanje-xexmenu-1-1-i-freestyledash-3-azurirano.html

Ne vidim gde je ini fajl…?

Ako sam dobro skontao…Na HDD-konzole, obrisem FSD folder, iskorpiram ovaj novi FSD folder, onda iz njega pokrenem default.xex (ili uradim restart konzole?), i to je to…u root-u hdd-a vec postoji ini file…ili taj fajl treba da bude pregazen sa nekim novim?

Izvinjavam se na ovim pocetnickim pitanjima, ali sam stvarno noob za to…a ne bh nesto da upropastim…

Poz

ako imas ini file vec na root ne diraj ga vidi samo sta pise u njemu u kom folderu je bio FSD ako je FSD samo ga izbrisi sa XEX MENU i prekopiraj novi, gasi konzolu i pali i to je to

launch.ini za HDD MEGA

Sve si dobio sada ti ostaje samo da pratis tutorijal.

Ja idem da nadjem kako da disable GT109 car alarm- uredjaj je trash. :slight_smile:

Evo samo da javim da sam sve uradio, stavio nov FSD i avatar i kinect update…i sve radi super…jos jednom hvala mirku i studiovpc-u na pomoci!!!

Moze close teme…