Pri pokusaju flasha prespojio DVD drive

Pozdrav drugari.

Pri vecerasnjem,prvom pokusaju flasha mog Xboxa 360,desilo se nesto sto sam,u podsvesti i ocekivao.
DVD drajv je LiteOn.
Skinuo ja JungleFlasher,LT 3.0,sve super.
Vezao LiteOn na SATA prikljucak u kompu,napajanje sa Xboxa 360,pronasao ga u JungleFlasheru,sve super.
Vidim da treba da se pravi neki Probe3,nadjem ja tutorial za to,napravim ja to,stavim prekidac na kabal za napon za DVD drive(6 rupica),namestio ja to na komp,ukljucim Xbox,ono DVD drajv zasija…
Ja rek’o dok****…

Raskacim prekidac,stavim sve na Xbox 360,i naponski prikljucak i SATA prikljucak,ja opet ukljuci,on opet zasija,tj. zasijaju nekoliko onih kruzica sa prefiksom SL…

Pomogajte ljudi ko Boga vas molim,uhvaticu pusku ubicu se,da li mogu samo da zamenim DVD drajv ili kako to vec ide?
Da li je to moguce?
Da li moze nesto da se uradi,moze li to neko od vas da sredi?

Ako si izvukao dvd key, zamenis drajv i upises kljuc. Naravno drajv mora biti isti proizvodjac. Ako nisi izvukao kljuc moras da saljes nekome na pola procesa rgh-ovanja da ti izvade kljuc. Umesto da platis 15-20e za flashovanje nekom, sad ces platiti 40+ da ti se sve sredi a izgubljene zivce ti nece nadoknaditi niko

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Javi mi se na mail moze da se sredi, bolje da nista ne cackas jer prvo i osnovno pravilo je ne koristi konzolu kao izvor napajanja…

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Moguce je da se namesti, da se zameni dvd drive da se skine dvd key sa ploce ako je izgubljen ali ako je nesto otislo na ploci i da izbacuje dvd vratanca … e to je malo skuplja popravka, u svakom slucaju moze da se sredi u potpisu imas sve podake za kontakt…

Sent from my iPhone using Tapatalk

Problem je resen,DVD drajv iako je bio zasijao sada radi.
Problemcic je i vise nego glup (okrenuo prikljucak za napajanje sa Xboxa za 180 stepeni i nabio,nisam ni video u svom onom krsu).
Samo da pitam,pre locka.
Sta je probe,za sta on sluzi,i kako on uopste radi?
Varijanta koju sam ja nasao je vezivanje jednog kraja zice za lim Xboxa 360,a drugi kraj se stavlja na MPX1.
Tu je bio i prekidac na prikljucku 6 na kablu za napajanje,koji ulazi u DVD drajv.

I da,zasto Xbox ne bi trebalo da se koristi kao izvor napajanja?

Ja ti savetujem da batalis sve to jer nisi ni cetvrtinu ukapirao a kad dodje onaj tezi deo tek neces, posto si slavno poceo imas tendenciju da jos slavnije zavrsis…

A zasto ne valja konzolu koristiti kao napajanje takodje mozes da saznas vrlo uskoro, cak sta vise dobro si prosao…

Ne znam da li znas da za te stvari postoje alati i da ne mozes na svakom kompu da flesujes i slicno…

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Zato sto moze da ti pregori dvd drive i/ili sb na ploci xbox-a pa slavno da zavrsis…

Sent from my Sensation XL using Tapatalk