Predsednik Square Enix-a hvali NFT, metaverse i blockchain games kao budućnost video igara 🤮

Svake godine ista prica, neki novi BS koji nas udaljava od onoga zbog cega smo zavoleli igre.

1 Like

Možda da se fokusiraju na pravljenje dobrih igara, pa će novci doći.

Da čitao sam, evo stiže izvinjenje za koji dan predvidjam… :grinning:

1 Like
2 Likes

Trenutno najbolji opis koji sam nasao za NFT situaciju: “Hustlers looking for suckers…” Mozda nekada bude neka pametna primena te tehnologije, ali trenutno je nema.

Malo vezano za NFT, apsolutno fantastican intervju sa jedim likom koji se ocigledno jako dobro razume. Najsmesnije je sto ljudi daju za odredjene NFTe, pogotovo slike, stotine hiljada (ponekada i milione dolara), a za te pare dobiju samo LINK koji pokazuje gde moze ta slika da se skine. Dakle oni nisu ni vlasnici slike, vec samo URL-a ka toj slici. Neverovatno.

Zipa ovo, videh tek pre neki dan.

Ne znam, nisam dovoljno upućen u temu, a ovo iz članka mi deluje ko neka zapadnjačka bahatost next level

1 Like

Debilana klasicna. Idiocracy.

Joooj samo čekam da neko :sweat_smile:
kyle-south-park

Svi jure ono što misle da će biti popularno/dobro za njih. Ima dosta ljudi što su se napalili na NFT, ali mislim da će to biti još jedan u nizu fadova koji će crći nakon nekog vremena i prvog sranja koje se bude desilo.

Naravno, ovo je privuklo investitore, ali je odbilo gejmere. Stvar je u tome da krajnji proizvod koriste gejmeri a ne investitori, drugim rečima ono što praviš treba da bude za tvoju ciljnu publiku koja će doneti povraćaj investicije. Nadam se da će izgoreti u ovom pokušaju ako se ne opamete :fire::fire::fire:.

U mahnitoj zelji da pronadju dodatne izvore prihoda, totalno su se pogubili. Gameri i ne upravljaju gaming kompanijama, samo im se zacakle okice na neku perspektivu zarade.

Iskreno već me toliko zabole šta i kako pokušavaju da otmu ljudima pare. Nisam do sada kupio ni jedan skin u nekoj igri, niti sam potrošio centa preko osnovne verzije igre.

Jedino isključenje je bio BP za COD, kupljen jednom i cedim ga i dan danas. Znači za 8£ sam uzeo BP, svaki put obrnem kompletnu sezonu i imam ponovo isto ili više CP, trenutno 5500, a startovao sa 1000. Da je drugačija situacija, ni na to ne bi potrošio pare, ali pošto je bio one time deal koji radi evo već treću godinu, može da se smatra kao ok varijanta.

Igram se već 38 godina, od ZX-a i C64, pa preko Amiga 500, PC i gomile konzola, potrošio sam gomilu para na razni HW, soft i igre, ali iz principa neću da trošim pare na ovo novo prosera… i od mene sigurno neće dobiti ništa.

DLC još i mogu da shvatim i svarim, ako zaista ima dodatnog sadržaja, kao na primer DLC za Dark souls 3, gde se dobije kompletno nova oblast i neprijatelji, oružija itd. Onda to ima smisla platiti, ali sve ostalo, jednostavno jedno veliko NE.

1 Like

Ja sam morao uzeti SAJ bundle :sweat_smile:

Bilo iskušenje, ali sam izdržao :grin:

1 Like

Oh, well. :rofl:

:joy::joy::joy:

Da na tebe se to nikako ne odnosi. Ti si druga kategorija.

Moj komentar je bio vezan više za mikrotransakcije i ostale stvari slične prirode i namene.

Te specijalne edicije i skupljanje diskova, to je nešto posebno. To cenim, ali ne upražnjavam.

1 Like

fixed :smiley:

1 Like

Interesantno je da do danas niko nije uspeo da npravi uspešan model oko ovoga što SE nagoveštava, naprotiv sve je više dokaza koliko tako nešto nema smisla. Ne znam zašto Square misli da će biti bolji u ovome… Ovo se pre svega odnosi na NFT, za metaverse tek treba da vidimo, ali kontam da će i to doživeti sličnu sudbinu.

Ovo će biti onaj fazon ko uhvati prvi voz i obrne na vreme lepo će da zaradi…