Povezivanje na Live, a moj internet ne ide preko rutera, pomoc?

Zdravo ljudi. Moj internet mi stize do kompijutera jednim kablom sa vrha zgrade koji prolazi kroz stan i ulazi u kompijuter. Nemam ruter! Zanima me, kako sa takvom mrezom mogu povezati x kutiju na net i Live?!?! Pre godinu dana mi je povezivao jedan prijatelj, ali ne na ovaj kompijuter i radilo je. Tako da samo kazem da je moguce. Jel mi moze neko pomoci? Da li mozda treba da samo taj kabl prebacim u x kutiju i namestim neka podesavanja, ili neki lan kablovi ruteri i te stvari da kupujem, ili mogu da prodjem ne ostecen?! pozzdrav

ako imas 2 mrezne kartice na tvojoj ploci na kompu onda samo namestis sharing sa jedne konekcije na drugu i u tu drugu mreznu bocnes xbxo, u protivnom znas i sam…

a jel mogu taj kabl da metnem direktno u kutiju ( koji mi inace ide u komp ) ?

mozes samo sto sto ces stalno da ga setas tamo vamo kad hoces net na pc i obrnuto

ma to mi nije problem nikakav jer imam 2. e sad kako ide podesavanje i to, jel treba da menjam neke ip adrese neka cuda nesto?

desni klik, properties na tvoju lan karticu na kompu, pogledja ako ima nsto podesavano, ako je sve na auto onda sam ubodi u xbox, ako nije zapisi kako je, pa tako isto podesi u xbox, ides na settings pa connection valjd pa ces tamo da vidis ima valjda advanced ili tako nesto gde se upisuju adrese

e hvala sacu da se malo pozabavim, ali ako mi ne ide, molio bih te za neka detaljnija uputstva :stuck_out_tongue: jer nemam neka iskustva sa ovime :stuck_out_tongue:

pa gde ces detaljnije od ovoga, rekao sam ti gde su vrata ali ti moras kroz njih proci :smiley:

brate, ne ide. :doh: ja kada stavim na automatski sve, kaze mi da moj ruter ne podrzava automatski. A kada prekucam one stvari ip i gateaway kaze da nesto nije dobro uskladjeno… imaju desno neka podesavanja nesto pisanje nekih usarnamova i nesto ali ne razumem sta tamo trebam pisati, podatke internet naloga, sta? uff…

e jbg onda sad me mnogo pitas, ne znam ni kakvu konekciju imas, jel unosis negde username i pass (PPoE konekcija) ili kako ides… bolje ti zovi tog lika sto ti vec namestao jer je vec upoznat sa time, ja ovako na daljinu dok ne vidim to mogu samo da nagadjam a to vodi u nedogled

sacu ti kazem u sitna crevca pa ako ne skontas, jbg, zvacu tog lika :smiley: . ovako: nemam nikakve modeme rutere wirelesse i ta cuda, nego kabl koji ide u komp i mogu ga setati gde hocu. internet konekcija je takva da kad uplatim imam internet ne trebam kuacti nigde moje usernamove ili sifre. osim ako hocu da odem na njihov sajt da pogeldam moje stanje. znaci uplatim net, ushtekam kabl i imam internet. ako ti nesto znaci, uplacivanje ide tako sto ja njima kazem moj username i dam im pare. ( mozda te ovo navede na to kakvu konekciju imam ) Kada spojim na xbox i stavim auto, onda mi kaze da moj ruter ( koji nemam ) ne podrzava automatsko namestanje. a kad upisem one ip adrese ,koje nadjem kada kliknem na konekciju tamo u control pannel i odem na status, kaze da se te ip adrese ne jednace. Imam da upisem neki ip , subnetmask i gateaway. A dole neke DNS servere koje nemam pojma sta su. Imam jednu lan kartu. I to bi valjda bilo to, ako treba jos neki podatak pitaj me. pozz i hvala na pomoci! :beer:

zovi ti tog lika, jer cim ti njima kazes svoj username, negde mora da bude podesen taj username, ne moze tek tako na lepe oci, da ne razglabamo dalje bolje zovi njega

Vazi matori , ipak hvala, pozzdrav! :slight_smile:

tako sam i ja spojen na gradski wireless,ali sam xbox spojio preko kompa,znači kupiš još jednu mrežnu karticu,na staroj stavis share neta,i povežeš s boxom…