Povezivanje konzole

E ovako, povezao sam box i moze recimo da uradi refresh artwork i da sinhronizuje vreme i datum, cak sam imao 2 update-a za FSD, skinuo i instalirao, ali… i dalje mi nije jasno kako npr. mogu da se povezem sa PC-em i da saljem datoteke putem LAN kabla.
Kada idem u Microsoftov Dash, pa na Available networks, Wired Network ima cekirano sa gornjeg desnog ugla. Potvrdim i da testiram PC koneckiju, sve uradi kako treba, svugde prodje i izbaci mi PC Not Listed.

Sta treba da uradim povodom toga, da bih mogao da transferujem fajlove sa PC-a na box i obrnuto.

Moras ukljuciti media sharing na kompu da bi bio vidljiv za box.

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2

da dako imas Win 7 moras da ukljucis u Network and sharing center-u, opciju ENABLE NETWORK DISCOVERY i enable files and printer sharing pa onda imas tutorijal u htag podrska za prebacivanje preko lan-a pa pogledaj

Imam XP nazalost…
Postoji li neka mogucnost sa XP-om da omogucim tu opciju?

xp je to vec omoguceno, ajde pogledaj tutorijal za prebacivanje preko lan-a, pa ako ti konzola ima IP adresu onda je sve ok, prvo moras da stavis xbox u network settings da sve bude na AUTO a takodje i xp, ides na properties od kartice i stavies sve na automatic pa vidi onda ako ti kao na slikama u tutorijalu dodeljuje ip adresu onda postupi lepo dalje kao u tutorijalu

Probaj prvo ovo sto ti je studiovpc napisao, pa ako ni tada ne bude htelo da radi probaj sledece:

Moras da ukljucis file and printer sharing. Evo link celog tutorijala:Windows File and Printer Sharing - How to Enable or Disable

I posle toga moras da proveris da da li ti je ukljucen Netbios. Link za to ti je ovde:To enable NetBIOS Over TCP/IP on Windows XP, Server 2003 and Windows 2000:

te stvari su po difoltu enableovane na xp, mada ko bi ga znao neka proveri za svaki slucaj, na 7ici moras sam da palis sharing ali na xp ne bi trebalo

Uspeo sam, ukucao IP, i prebacio jedan fajl radi probe… radi kako treba!

Ekstra, uzivaj u igranju. :wink: Mislim da ces se sloziti da moze lock na ovu temu.

Lock!