Povezivanje AVR sa TV

E ovako, treba mi pomoc. Napokon sam se odlucio da sredim AVR i da ga povezem sa TV-om ali ne znam kako -.-" Imam Harman Kardon AVR 155. On preko HDMI-a pusta samo sliku, pa mi treba dodatan coax kabel za zvuk. Tako je barem povezan blu ray player. E sad, mene interesuje kako da povezem AVR sa TV-om da preko ozvucenja pustam zvuk. Inace imam Philipsov HD Ready TV koji nema opticki izlaz

Jel ima coax out? Ako ima onda na njega, ako ne onda na izlaz za sluske pa analogno na cinc nemas drugog izbora sada…

Sent from my HTC One X using Tapatalk

Nema coax out. Ima to za sluske. Nego gde to da ubacim u resiver ? Jel moze to na aux in ? Nisam strucnjak za to :smiley: vise me interesuje pomeranje mozgova komsijama :smiley:

Sent from my HTC Desire X using Tapatalk

Pa gledaj to i nije pravo resenje ali ti je za sada jedino ide 3.5 mm bananica iz tv-a i idr na dva cinca to bodi gde hoces na risiver gde ima slobodno cinceve, dvd, aux sta god… Samo sto onda volume komotno mozes preko tv-a da kontrolises jer ide ti duplo i na avr i na tv jer nije digitalna veza vec analogna jer je to logicno namenjeno za slusalice…

Sent from my HTC One X using Tapatalk

Au, znaci zvuk ce mi ici i na tv ? Sad sam povezao sa slusalicama i kad stisnem mute na tvu zvuk ide samo na slusalice, to nece biti isto i sa resiverom ?

Sent from my HTC Desire X using Tapatalk

Au jbt ajd razmisli malo samo…
Nece da ide zvuk na tv ali imacea kontrolu nad zvukom na tv-u znaci mute na tv je mute inace npr, jer se tv ponasa kao da ima slusalice ne zna on jel ima risiver ili ne

A ujedno radi volume i na avr jer on je odvojeno pojacalo od tv-ovog, da je opticki druga prica onda jer je digitalna veza pa se na tv namesti external speaker i onda avr preuzima kompletno zvuk

Sent from my HTC One X using Tapatalk

Dodato u post jos nesto :slight_smile:

Sent from my HTC One X using Tapatalk

Sada kad gledam preko playera neki film ili seriju zvuk ide i preko tv-a i preko resivera, ala mutujem tv pa sve radi kako treba. Valjda ce biti isti slucaj i sa tvom kad ga povezem, nemam sad volje da kupusam po kutijama trazeci neki kabal :smiley: Nego, jos jedno pitanje, kad povezem sada tv sa resiverom ici ce normalno zvuk na zvucnike, a kada povezem xbox sa TV-om onda ce i njegov zvuk ici na resiver ?

Odakle pustas film? Nesto ti ne kapiras u svemu tome… Sta i kako ti je povezano, sve mi opisi svaki uredjaj gde sta kako i na kojo input i output… Odgovor ujutru

Sent from my HTC One X using Tapatalk

Imam HK Blu Ray player. On je sa AVR povezan preko HDMI-a za sliku i preko Coax kabla za zvuk. Iz AVR-a ide jedan HDMI Out u TV. AVR je normalno povezan sa zvucnicima. I imam SBBov modem ili sta li vec koji je preko HDMI-a povezan u TV.

  1. Bluray player ima visak coax kabel jer on gura audio preko HDMI, to ti je visak odmah da ti kazem

  2. Sbb d3 znaci koji uredno daje slikuni zvuk na hdmi to je sve ok

  3. E sad ti meni reci sta ti hoces uopste da nakacis tv na avr tj njegov zvuk na avr? Sta da slusas kada zvuk dobijas od svih externih uredjaja na avr

  4. Konzolu bilo koju nakacis na hdmi na avr imas i sliku i zvuk normalno

  5. Na avr nadjes opciji audio passthrough i ugasis je da ne bi imao duplo zvuk i na tv i na avr, u tom slucaju tv postaje obican monitor tj na njemu cea imati samo sliku to je cela poenta

Opet mi objasni sta hoces od tv-a da radi pa ti treba njegov zvuk nazad na avr?!?! Jedino mi pada obicna televizija, ali ako imas sbb d3 koji TREBA da ide na avr sta onda?!?! On ti povezan direktno u tv? Zasto? Nemas hdmi portove vise na avr ili sta?

Sent from my HTC One X using Tapatalk

Moj avr pusta samo sliku preko hdmi-a to je problem. Pa mu treba dodatni kabal za sve. Meni treba samo zvuk sa tva da ide na ozvucenje. To si mi rekao kako, prekp onog ulaza za slusalice. E sad kad to uradim, i povezem konzolu sa tv-om, oce ici zvuk onda na ozvucenje ?

Sent from my HTC Desire X using Tapatalk

Ici se sve na taj isti kabal nazad… Ali pazi zasta ce mu hdmi portovi ako ne pusta zvuk preko njih? Zasto se zove avr onda? Dakle moze i zvuk ali to niai lepo enableovao u opcijamaz jer sam hdmi port od kako je izmisljen napravljen je bas sa razlogom da siba i audio kroz njega

Sent from my HTC One X using Tapatalk

Marko pa daj uzmi opcije i nadji za zuk… Ne bi ti niko rekao A nesto da nema smisla to ti je je ko kola sa 4 sedista a vozac moze da se vozi zasto pa velike rupe u seditima ili neko zaglavio vrata da ne mogu da udju. Ko sto kaze Vlada koja mu onda funkcija AVR- audio video recorder???

Sent from my iPhone using Tapatalk

Znam da nema logike. Nije imalo ni meni kad sam prvi put spajao. Ja sam tad sve lepo preko HDMI povezao, imam sliku al nemam zvuk. Kad sam AVR povezao sa Playerom i preko coax kabla onda je bilo. Citao sam mnogo po forumima o tome…evo jednog reviewa. Samo skrolujte dole do pros and cons, i medju manama ce biti i ovo za hdmi. http://www.avforums.com/threads/harman-kardon-avr-155-mini-review.971139/

Sent from my HTC Desire X using Tapatalk

Au jbt nista onda sibaj ono sto sam ti rekao i na aux ce ti ici sav zvuk onoga sto je direktno vezano na sam tv, sto znaci konzolu vezujes na hdmi u tv ne na avr, a zvuk ide u avr preko kabla koji sam ti naveo… Smor jer receiver nema nikakvu funkciju od V hehe on je sada samo AR tj audio receiver iliti obicno pojacalo, kakvi pajseri da ne ugrade to a to je osnovna stvar avr-a

Sent from my HTC One X using Tapatalk

Ja sam inace poznat po tome da nemam srece sa tehnikom…npr ovaj avr ne moze i sliku i zvuk, a sledeca i prethodna verzija mogu. Na tvu u spavacoj imam usb port a ne mogu filmove da pustam. Imam jeki lg32lh, a moze da pusta lg32lg. Onda rezaci, imao sam asus 24b5st, koji ne moze da se crossflashuje a 24b3st moze. Uvek mi to jedno slovo drugacije -.-"

Sent from my HTC Desire X using Tapatalk

Pa u buduce kad ides da kupis nesto sednes nedelju dana i citas sve moguce gluposti o tom uredjaju pa onda ides da kupis… Tako se to radi sinko :slight_smile:

Sent from my HTC One X using Tapatalk

Hvala bogu sada zvaki zaseok ima internet i sve ima na njemu pa informisanje moze da se odradi kako treba :slight_smile:

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ma to je sve kupljeno pre 5-6 godina…tad me interesovalo samo klikeranje na ulici :smiley: a sad se nerviram zbog svega toga

Sent from my HTC Desire X using Tapatalk