Potrebna pomoć pri odabiru PS4 konzole

Pozdrav svima,zelim kupiti ps4 pa mi je potrebna mala pomoc.Posto sam totalni laik sto se tice konzola.Gledam da prodjem sto jeftinije,ima brdo konzola na oglasima fat I slim zatim ima razne cuh verzije I na kraju verzije softvera.Isto me zanima kako da testiram konzolu ,na sta da obratim paznju prilikom kupovine…prioritet mi je da mogu kupovati igre I igrati online bez seckanja,bagova I buke
Evo jedno konkretno pitanje nasao sam cuh2016b ne radi CD svejedno planiram da skidam online igre ali takodje me interesuje koliko kosta zamena lasera I sta mislite o modelu

Uzmi pro

Nemam toliko para a takodje koristim tv full hd tako da pro kod mene I nema nekog smisla

Pa većina igara i jeste u fhd na pro pogotovo u zadnje vrijeme a inače fluidnije rade nego na običnom PS4.Ja bi išao na pro sada

Eh ako covek nema para, onda nema.

Nisam neko ko moze ekspertni savet da ti da, al mogu da kazem da je u mom iskustvu ps4 jako pouzdana konzola i da koju god da uzmes (pod uslovom da ti ne prodaju kvarnu), ne bi trebalo da imas problema.

Sto se buke tice, ne znam kako je sa slimom ili pro verzijom, al obicni ps4 je bucan ko mlaznjak s novijim igrama, narocito ako dugo nije ciscen. To je prakticno neizbezno.

Ne znam dal je cuh bitan sem ako neces nekakvim krekovanjima da se bavis, al to opet bolje eksperti ovde da odgovore.

Ako je moguce, licno bih obavezno trazio da upalim konzolu na licu mesta i provrtim igru-dve. Proverio bih dal dzojpedi krckaju ili imaju neke napukline, dal dugmici i analogne pecurkice pravilno rade (dakle bez nekakvog skljocanja ili trenja), dal je odziv u igrama pravilan… takve stvari. Podrazumeva se da bih pogledao i samu konzolu iz svih uglova, cisto da vidim dal joj nesto ocigledno fali.

Pro se cuje kao avion. Slim je tisi i jeftiniji, tako da vijaj slim. Ima i polovnih na kupujem prodajem vidim.

E sad. To su vec old gen konzole. Ako nemas para, a opet imas strpljenja skupi kroz koji mesec jos love i uzmi Xbox Series S!

Tek izasla, ne cuje se, duplo jaca. Sve, ali sve igre ce ti raditi mnogo bolje. Nova se moze uzeti za 350e. Ako imas rodbinu/drustvo preko, u Austriji su npr bile 270e pre par nedelja kad sam gledao, nove. Za pola godine skupis lovu i nadjes polovnu taman.

1 Like

napisao je da je laik za konzole, mozda ga ni ne zanimaju, a i ovo mi je skrenulo paznju

“prioritet mi je da mogu kupovati igre I igrati online bez seckanja,bagova I buke…”

mislim, zanimljiva sugestija, da se covek zamisli… :thinking:

On moj predlog moze da usvoji, razmisli. Ne mora da se zaleti, udje u dugove i kupi. Ideja svakako nije losa, ne teram ga. Njegov licni izbor.

Dobro ja uvek racunam da neko ima ‘nekog preko’… A taj preko ce moci za pola godine da uzme series S polovan za 200-220e. Ako je mislio da da 150e, moze da skupi i 70e za pola godine i kupi ozbiljnu masinu…

Naravno, ako se sve poklopi kao sto sam i ja napisao :rofl:

Hvala svima na savetima,ipak cu uzeti ps4 jer sam ga nasao za 120e ,taman ce mi pruziti zanimaciju dok ps5 ne stigne u radnjama,a onda cu ps4 proslediti bratu.

I ja kada sam ovo procitao mislio sam u sebi, na pogresnoj si adresi kod ps, ali necu sa budem zelen. :joy: :no_good_man:

Dobro na buku sam i mislio. :slightly_smiling_face:

Jel imao neko problema da mu PS4 ne sacuva podatke kada izadje iz igrice?
Igram kao gues imam Ps+ medjutim od skoro kada prelazim igricu i izadjem lepo na close application i ponovo udjem nemam nista sacuvano igrica pocinje otpočetka
Sigurno je nesto banalno u podesavanja ili mozda kada sam update software a možda ne smem jer igram kao gues ?

Ne bi trebalo da ima veze da li igras kao guest ili nosilac, svejedno ne bi trebalo da igra krece iz početka.

Update softwera nema veze sa gost nalogom. Bar mislim…

Mozda malo vise da opises koja je igra, gde je kupljen nalog i slicno…

Nalog je kupljen na KP ,dobio e-mail ,sifru i Ps+ sa nekih 20 igrica . Poskidao sam neke igrice recimo uncharted 4 sam prelazio ceo dan i kada sam isključio Soni sutradan rekoh da nastavim kada ono nema nista .I onda sam isprobao svaku igricu i tako je kod svake ,cim izadjem iz igrice nemam nista sacuvano
Niti sam ulazio na svoj nalog niti sam postavio da je taj guest primarni sto mi objasnio da ne smem.
Malopre sam igrao bf1 multi i sad sam izasao i kad ponovo udjem opet ispocetka
Mogu da igram koliko god hocu ali cim izadjem iz igre izgubim sve
Evo sad sam usao GOW da igram ,sacuvam gde sam stao izadjem na quit game i kada udjem u load game vraća me na početak ponovo
Izadjem iz igre pritiskom na PS dugme ,udjem u storage-saved data i tu se vide dve igre bf1 i gow ikonice sa nesto malo MB ,zatim resetujem konzolu i udjem ponovo evo sad u storage save data nema nista

Mada evo sad sam jos nesto provalio ne znam da li je tako i kod vas posle restarta konzole moram opet da gasim Pop up Notification iako sam ugasio prosli put,izgleda da se ne cuvaju nikakva podesavanja ili gresim ?

Kako si postavio nalog na konzoli? Kao trajni guest nalog ili kao privremeni guest i svaki put moraš da ukucaš mail i pass.

Ako je kao trajni guest nalog, onda je do podešavanja konzole i možda ne bi bilo loše da se vrati na fabrička podešavanja, a da pre toga uradiš backup.

Ako si samo napravio brzog privremenog guest-a, gde svaki put kucaš mail i šifru, onda samo napravi trajni nalog i to je to.

Svaki put kucam sifru i e-mail onda je valjda privremeni guest ,imam jedan svoj koji ne koristim tj ne smem sa njega da igram igre i ulazim u Ps+ tako mi je receno bas zbog ovog guest naloga .
Verovatno sam nesto u podesavanjima sjebao ,mozda da vratim na fabrička ili jos bolje ako neko zna preko ovog guest naloga da vratim podesavanja ne bih da izbrišem ovaj svoj koji je od brata

Apsolutno ne moras to da radis, samo kada se logujes sa tim akauntom, odnosno ga da trajno ubacis u konzolu, nemoj da ides na ENABLE SHARE jer ces tako izbaciti onog ko je uzeo nosioc nalog.

Jel to kada upalim konzolu idem na new user -create a user ili play as a guest
Sada sam shvatio nesto pise ako igram kao guest mogu samo na online storage da sacuvam podatke tj pise trophies za Save podatke ne pise.
Dok kada idem na create user tu pise da mogu da sacuvam podatke ,trofeje itd
Mislim da sam se malo zajebo sto sam kupio guest jer tu nema mogućnost da se cuvaju podaci ili barem na HDD vec samo online
Znaci taj guest verovatno moze da sluzi samo za multiplayer
Jel postoji neki nacin da se guest ubaci kao trajni ?