Pomoc u vezi malog "problema" sa Xbox-om

Pozdrav, za pocetak da se izvinem ako je ovako nesto vec bilo pitano/odgovoreno ranije, ali posto ja to nigde nisam mogao naci…

Vec neko vreme imam mali “problem” sa Xbox-om koji mi stvarno pocinje ici na nerve, i posto ne znam kako ja to vama da objasnim, mislim da je najbolje jednostavno postaviti slike gde se jasno vidi u cemu je problem.

Mislim da slike govore vise od hiljadu reci. Kako da se resim te proklete linije sto se pojavi na dnu ekrana svaki put kada pritisnem GUIDE dugme na kontroleru? Da barem znam od cega je to, mozda bih i nekako mogao popraviti, ali stvarno nemam pojma. Tako da ako je neko imao ovakav problem i naravno nasao nacin da ga resi, molim neka pomogne. 'fala unapred.

za pocetak update osnovnog DASH-a i obavezno DASH LAUNCH

javi onda kako je proslo

imas u mom potpisu ultimate tutorijal pa isprati lepo samo…

ako imas istu crtu i kada si u MS Dash-u onda je dash launch problem 200%, vidi i launch.ini kakav ti je da nisi prckao sa nekim dodatnim pluginovima, ne bi bilo lose i FSD da smaknes opet sa sve promenom launch.ini

Mislim da nije osnovni DASH u pitanju, posto ovoga nije bilo kad sam ga update-ovao krajem prosle godine. Mislim da se ovo pojavilo nakon sto sam ubacio poslednju verziju FSD-a, ali nisam 100% siguran. Kako da znam da nisam nesto zeznuo sa launch.ini-om i kako da uopste update-ujem DASH LAUNCH?

odradi update prema tutorijalu, odmah dizes sa njime i dash launch ako bude radilo ok ako ne

imas FSD tutorijal, ispratis njega i zamenis launch.ini sa tim iz tutorijala

Stavi da ti detektuje signal slike ne 16:9 ili na screen overscan smanji. Dole ti pise startni fajl, verzija programa i jos nesto. To je od FSD-a a xbox ne prikazuje ceo ekran pa taj status bar odozdo vidis samo liniju.

Sent from my iPhone using Tapatalk

dobro bre mirko posle koliko RGH i slicno nisi skapirao da to nije to :smiley:

meni prvo palo na pamet to sto si ti pomislio ali vidim da nije, nije ovo odsecanje koje u settings moze da zavrsi sa overscan opcijom, vidis da mu je sve uredno prikazano ali ima BELU LINIJU!!! e to je neki framework od necega koji ne treba da je tu

Vidim, to je cini mi se od mini blade-a status bar, ne mogu sada da proverim da budem 100% siguran. Znas da ima jos jedan status bar gde pise default.xex verzija i ne znam sta jos mislim da neke adrese memorije, kada pritisnes ono srednje dugme(mini blade). Ajde neka neko proveri ko ima pri ruci FSD, pa neka slika lepo :slight_smile:

Sent from my iPhone using Tapatalk

Pose kad si u toku igre i to i TU koji je ali bez linije

Sent from my Nexus 5

E vala momci svaka vam cast, sad ste me jos vise zbunili, mislim stvarno :swear: Vala nemam sta drugo sada nego da update-ujem DASH i da se nadam da ce to resiti problem.

Nemam dovoljno postova za novi thread, pa mi ovde delovalo najprikladnije, nadam se da nije problem.
Naime uzeo sam iz firme xbox sa externim hdd-om da ubacim par novih igara. Ne razumem se preterano u konzole pa sam ispratio tutorijale ali problem i dalje ostaje. Kada prebacim igru preko kompa na externi hard, igra se pojavi u listi ali kada udjem na istu dobijem statusnu poruku “Not available”. Pokusavao sam iso da raspakujem na oba nacina iz tutorijala i rezultat je isti :frowning: Da li neko mozda ima predstavu sta potencijalno moze biti problem? Hvala unapred.
PS. evo i slika

pa stisni A da je igras nemas covere i nemas opise jer nemas net da se to skine

Dobro nisam bas toliki duduk :smiley: Kad to uradim dobijem poruku da igra nije ok, treba disk ili da je neophodno da je ponovo skinem

update dashboarda treba onda, imas ULTIMATE TUTORIJAL u JTAG/RGH Tutorijali delu pa lepo isprati sve, a uvek postoji stvar da nisi lepo prebacio i da su fajlovi ili pak taj hdd osteceni

Hvala. Probacu pa javim rezultate
EDIT: Inace igre koje su vec na konzoli tj na tom istom hardu rade bez ikakvih problema, a dash niko nije dirao pa recimo od 2012-3. godine. Kontam da nisam mnogo mogao da omasim oko prebacivanja igre na konzolu, tako da cu def probati sa dashom da vidim sta kaze…

Procitah tutorijal, ali me jedno interesuje a nisam primetio da je to pomenuto sem onih stvari vezano za profile. Da li se ovom procedurom vajpuje sadrzaj externog hdd-a? Na njemu ima igara po folderima pa ne bih voleo da to sve nestane, kao i sejvovi i sve sto je vec na njemu?

apsolutno nista se ne brise

Kul, hvala jos jednom

Prilikom loadovanja flashdmp-a selektovao mi je Glitch2 nista tu ne diram ali me samo brine da li je to ok ili ne posto se ta opcija u tutorijalu ne pominje?

pominje se i ne diraj nista

naranio svinje i nista ne diram :smiley: fala ^^