Pomoc oko wirlesa za tablet

Pozdrav svima,imam problem sa tabletom lenovo ideatab a3000 nece da vata signal u stvari kada kliknem na ikonicu za signal on izbaci problem sa potvrdom identiteta a signal interneta mi radi na drugim uredjajima i takodje imam problem sa sim karticom kada je ubacim u tablet takodje neradi internet ta sim kartica mi je iz mts modema pa neznam da li moze da radi bez modema.Hvala unapred

Da ti nije kojim slucajem konekcija pod sifrom i trazi da ukucas?
Sto se 3G tice, ja koliko znam da taj model ima 2 slota za kartice, jedan za obican 2G da kazem, a drugi za 3G, tako da proveri da li si ubacio u odgovarajuci… :slight_smile:

Jeste pod sifrom ja ukucam sifru on malo vrti i izbaci da nije potvrdjen identitet,evo imam dva slota na jednom pise 3g,2g a na drugom samo 2g.

Probaj da na na konekciji u Wireless connections, pa u Advanced settingsu nadjes mrezu i preko properties odcheckiras “Enable IEEE 802.1x authentication for this network”. Ako nemas nista bitno na tabletu, resni ga na factory settings i obrni ceo proces jos jednom, od pocetka. Kad ti bude trazilo na instalacionom meniju potvrdu gmail adrese kao korisnicke za Android, sa strane ce pitati i za prikljucivanje na wifi… Pricam napamet, jer nemam tablet, ali imao sam slicnih problema sa Xperiom, a Android je s*anje i tamo i ovamo. :slight_smile: Ako ne pomogne, ja ti ne mogu nista ovako na nevidjeno. :slight_smile: Neka je sa srecom.

E hvala brate probacu sutra pa javljam

Ovo gore sa PC-a probaj, ja sam preskocio par koraka jer kazem, pricam napamet, niti imam tablet a ni wifi, tako da nemam ni wireless connections tab. Ako si na Telekomu, 192.168.1.1 u browser, user pass telekom, pa cepaj, pogasi ako trazi neke autentifikacije mreze. Pozdrav. :slight_smile:

Ja koristim svoj wifi u kuci i nece ali neznam ni zasto mu ova kartica od modema mts neradi kada je ubacim u slot.