Pomoc oko rezaca

Zdravo,
Pre nekih mesec dana sam pokusao da narezem GTA 5 na maxell dual layer disku. Pisalo je da nemam dovoljno sektora (http://prntscr.com/295yuj link za sliku) i ja sam kliknuo YES. Sve se lepo narezalo i kad je doslo do verify stalo je na 49% i reklo da ima neki error, zanemario sam to i odmah zavrsio rezanje (bilo je sve isto i za drugi DVD). Elem, kada sam ubacio dvd1 u xbox360 sve je normalno radilo i pokrenulo mi je instalaciju, ali se zabolo na 2000/7800 mb probao sam jos par puta, ali svaki put je bilo isto. Drug mi je dao njegov HDD na kojem je GTA 5 instaliran i ja sam ubacio svoj DVD2 i sve je normalno radilo. Sve dok nisam dosao do negde pola igre. Kada pocnem misiju posle nekog vremena mi samo izadje iz igre i napise mi Unreadable disc. Posle toga sam nasao MEGA tutorial za rezanje igra. Video sam da treba verbatim disk i kupio sam 2, ali neznam kako da flesujem rezac mog pc-ja zato sto neznam koji mi je rezac, zapravo skoro nista neznam o svemu tome.
Da li neko moze da mi pomogne oko toga, ja bih narezao na verbatim diskove isto kao i na maxell, ali plasim se da ce se nesto zeznuti jer imam samo 2 diska (jedan je 100 DIN!!!). Za moj rezac pise nesto:TSSTcorp CDDVDW SH-224BB SB00 (ATA). Pa ako neko moze da mi pomogne oko toga stvarno bih bio zahvalan zato sto se ja bas i ne razumem u to, i ako moze sto prostije.
Bogdan

Inace moj xbox je phat i ima LT 3.0 i JTAG

http://www.xboxrepublika.com/xbox-360-tutorijali/6836-burnermax-payload-tool-v0-15-a.html

Ovo je ono što ti treba, tamo ti i piše kako se koristi. I nemoj tu da kukaš za diskove, originalna igra košta oko 50 evra kada izađe, a ti kukaš za 100 dinara… Ne mora da znači da ćeš uspeti iz prve, samo da znaš, tako da budi spreman za bacanje diskova

Dobrodosao na forum. Zasto bi rezao igre ako imas JTAG? Mozes igre direktno na HDD da prebacujes i igras, bez rezanja. Anyway, tvoj rezac je podrzan za BurnerMax, ali je na listi onih koji mozda nece uvek narezati igru kako treba. Rezac ne flesujes, skines jedno programce, aktiviras ga, odes u ImgBurn i narezes po tutorijalu. Ali opet, ne znam zasto bi to radio kad imas JTAG, za dzabe dajes pare za diskove kada mozes i bez njih da igras.

Taj rezac se ne fleshuje toshiba samsung je, samo burnmax payload privremeno hack pre rezanja, dobio si temu gde to pise uradi kao sto pise.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Posto ti rezac nije podrzan za fleshovanje, jedino da probas preko prograncica(payload-a) dali ti podrzava, gore ti je deamon dao link…Inace Payload ili ti drugim recima nesreca, tako da neka ti je sa srecom…

Zato bi ti najbolje bilo kad bih uspeo negde da nadjes punokrvni rezac ili neki Asus pa da ga crossfleshujes to ti je ovaj rad: http://www.xboxrepublika.com/xbox-360-tutorijali/3382-tutorial-crossflashing-na-liteon-ihas-drive.html
i posle lepo sibnes Burner Max gore, takodjer ovaj rad: http://www.xboxrepublika.com/xbox-360-tutorijali/3359-tutorijal-ixtreme-burner-max-kako-flesovati-liteon-rezac-za-pc.html

Hvala za odgovore, probacu sa tim burnermax payload-om. ‘daemonkiller99’ jbg svetska kriza, arapi stisli, i 100 dinara mi je puno :). ‘aLx’ nerazumem kako da ih prebacim na hdd, oko xbox-a skoro nista neznam pa ako mozes da mi kazes bilo bi super, inace ocu da narezem zato sto je to GTA 5. ‘M007P’ i ‘predator1211’ hvala vam na pomoci. Hvala vam svima na pomoci, izvinite sto mi treba ovoliko dugo da odgovorim, nisam imao ideju da cu tako brzo dobiti odgovor.
Bogdan

Koliko ja znam payload moze samo brzinom od 4x, a to bas i ne funkcionise na maxell diskovima. Na njima za xgd3 funkcionise samo 2.4x, a na xgd2 i ap2.5 8x.

ap 2.5 nije format,to je sigurnosna provera na disku,ap 2.5 ima na oba formata(xgd3 i xgd2) igara za xbox 360…

Probao sam sa ovim BurnerMax Payloadom i pise: Scanning: E:\ [TSSTcorpCDDVDW SH-224BB SB00]
BurnerMAX not enabled, YET ! Sta da radim?

E pa u tom slučaju ti nema druge: novi rezač

ništa,program ne podržava tvoj drajv…

Hmm… na xbox sceneu pise da je podrzan ali da ne reze uvek kako treba. Mozda se neko zeznuo ili lose troluje.
Nista sad, istestirao si to i ne radi, imas dve opcije - kupi svoj ihas rezac ili kupuj narezane igre od nekog.

Hvala na pomoci, videcu sta cu uraditi.
Bogdan

Ako ne uspes naci odgovarajuci Lite-On ili Asus…sto bi ti bilo daleko najbolje…ali tesko se nabavljaju posto ih odavo nema vise u prodaji, ali probaj pogledati po raznim oglasima, da se naci pogotovo od nekog ko je prodao X360.
A ako ne imas rezaca koji se jos uvek prodaju, koji podrzavaju Payload…

Javi sta si uradio.

Pogledaj na kupindu, vidim da neko prodaje ihas rezac za 4700.