Pomoc oko PS3 JB-a

poz svima. Drugar mi je dao konzolu posto je ne igra uopste da probam da stavim neki JB fw. Bio je 3.41 na njoj. Nasao sam jedan 4.11, navodno jb-van, prebacio na flash i instalirao uspesno na ps3. Pod verzija sada pise 4.11. Problem je sto u glavnom meniju pdo Games nemam one opcije Install package files i slicno. Probao sam posle toga da instaliram neki drugi fw ali ne vredi, sada vise ne propoznaje nijedan firmware na flashu, koji god da stavim. Probao sam i neki 3.55 ali ne vidi ga. Jel zna neko kako da vratim na oficijalni 3.55 da bih posle stavio Kmeaw 3.55? Ili neko drugo resenje?

Koliko ja znam ne postoji 4.11 CFW, verovatno si stavio oficielni FW ili jos gore neku dev verziju i sad je otisla mast u propast. Vracanje na predhodni FW je moguce ali samo uz NAND/NOR programator. Radi par ljudi u Srbiji, a cena je od 40 do 60 evra zavisi kod koga. Da si odmah stavio Kmeaw 3.55 ne bi imao nikakvih problema. Trebalo je bolje da se raspitas.

OMG :woot: Napravio si veliku gresku. Kao sto rece kolega iznad, najverovatnije si instalirao oficijelni 4.11 firmware i sad mozes uslovno receno da se slikas sa konzolom… Vracanje na nizi firmware se vrsi iskljucivo hardverski i kosta boga oca… Pogledaj po oglasima, naci ces nekog ko radi downgrade, ali dosta je skupo da znas.

Drugar kad vidi sta si uradio verovatno ti nista vise nece pozajmiti:lol:

“ili ce ti zivot biti cvece ili tebe vise biti nece” :smiley:

Ja nemam programator za to inace imas ljudi koji to rade tj hardware downgrede na 3.55 spremi 50evra+ za takvi poduhvat.
Konzola nije skroz izgubljena samo ce ti biti malo skuplje za downgrade.

Pa on mi je i dao konzolu da uradim update jer on nema net kuci, a igra iskljucivo originale. Ali je meni posle svega toga danas palo na pamet da probam da stavim neki hack fw, pa sam nasao taj 4.11 koji je navodno bio hack.

Ne kapiram zasto ne moze da se uradi sada hack zato sto je oficijalni fw stavljen a do sada je moglo a isto je bio oficijalni fw na njemu? Jel zato sto nema jos uvek 4.11 hackovan? Hoce li moci kasnije da se odradi kada izadje 4.11 hack?

ne postoji hackovani 4.11 poslednji hackovani je 3.55. Ne mozes da iradis software downgrade na 3.55, kada udjes u service mod ne mozes da izadje a i treba ti dongle za service mod. Ako hoces hackovane igre moraces da platis hardware downgrade, znaci sa programatorom da se odradi itd.
3.55 na hackovani 3.55 moze… Kod PS3 ne mozes nikako da odradis downgrade kao sto ni na XBOX ne mozes.

pa nemas brige onda ako igra originale ladovina.Sve preko 3.55 fw-a se ne moze flesovati,drugo ako igra originale opet on ko da taj sony nije ni koristio ili je igrao samo neke stare igre jer za online bi mu sigurno trebao noviji update jer je 3.41 poprilicno star…

OK. Zanima me samo kad izadje, ako izadje, hack za 4.11 onda ce moci da se uradi preko ovog 4.11, kao sto 3.55 hack ide na oficijalni 3.55? Da ne radi bezveze downgrade kad njemu to u sustini i ne treba?

To da li ce izaci CFW 4.11 ja mislim da nece uopste, ako hoces da igras igre sa HDD moraces, inace ne postoje nikakve naznake da ce ikada izaci.

Kako da znamo hoce li ili nece moci da se stavi kad jos nije izasao 4.11 CFW. Ono sto treba da te zabrinjava a ovde ti niko nije rekao je da si mozda stavio MFW 4.11 koji je onaj shaban Nodex pre desatak dana izbacio. U njemu je navodno uspeo da probije kernel ali je kao i do sad zapelo kod hipervizora. Elem u pitanju je modifikovana verzija oficijelnog FW-a sa kojom ne bi trebalo da izlazis na PSN jer je ban vrlo verovatan. Dobro pogledaj koji si FW stavio i odakle si ga skinuo, jer ako je neki MFW po kom je neko prckao moze biti problema i prilikom downgradea. Ako ces igrati originale i neces ici na PSN pici tako i cekaj da izadje sledeca verzija oficijelnog FW-a.

Nije instalirao NODEX MFW, jer nije dobio one dve dodatne ikonice. Verovatno je u pitanju 4.11 OFW ili neki non-nodex MFW :slight_smile:
Sve u svemu, ne eksperimentisi dok se prethodno dobro ne informises.

Jeste, da je od Nodex-a dobio bi i dve (beskorisne) ikonice. Ali ipak, skini sa neta njihov oficijelni 4.11 FW, ali ne konzolom, nego skini sa PC-a, pa uradi update preko USB-a. Ako se nadas 4.11 CFW-u, to odmah zaboravi, jedino sto ce mozda da uspiju je da naprave CFW od TB-a, a i to je pitanje kada ce se desiti, i bice zasnovan na 3.55 FW. Tako da hack bez downgrade-a mozes da zaboravis, kao sto rekose ljudi pre mene, znaci samo skini Sony-ev pravi FW preko PC-a i uradi update-trebalo bi da se instalira preko tog 4.11 FW kojeg si skinuo (ako je stvarno neki dev FW u pokusaju)

Bolje kupi Xbox konzolu,nego da dajes pare na downgrade, vise ces dobiti na Xbox-u. !W! Zeznuo si se u startu. Od CFW-a izgleda nema nista, barem neko duze vreme. Meni stajao Xbox koga sam dobio za dzabe , a kome nije radio dvd drajv. I tako umesto da dam lovu za TB , ja dam za RGH i miran sam, a ps3 eno spakovan pa ako sta izaadje bice dobro , ako ne, neka cuti.