Pomoc oko externog harda

Imam Transcend StoreJet eksterni hard od 320GB koji sam formatirao kao FAT 32,odredio sve putanje kako treba,skenirao I igre se ne vide uopste…Kada udjem u File Menager vidi mi se hard,vide se sve igre u njemu ali ih posle skeniranja nema…pokrecem igre sa default.xex iz foldera igre bez problema…isao sam I na Clear Data i na Reset i opet nista…juce popodne sam kupio externi hard,znaci nov je,neraspakovan…kupio sam ovaj posto imam vec jedan isti takav od 750GB koji radi bez problema…
pitam se da li postoji mogucnost da je hard nekompatibilan sa konzolom…I da,isto mi se dogadja i sa fat i sa slim konzolom tj isto ga I jedna I druga vide tj nevide…onda mi u jednom trenutku konzola izskenira igre I one se vide ja je ugasim I opet upalim a onda igri nema…sta da radim ljudi???

Ako ga vidis u FSD 3 onda je kompatibilan 100% znaci verovatno je fsd problem, reinstaliraj fsd 3 uzmi cistu instalaciju, resetuj i povezi taj novi hdd pa javi. Nisam siguran kako fsd karakterise i pamti diskove i putanje.
Imao sam ja jedan hdd koji je imao ne kompatibilan case- kinez ne vidi sa case-om hdd totalno, PC vidi normalno.

Za greške kriviti Tapatalk 2

sad slusaj pazljivo

ugasis konzolu, prebacis sve sto ti treba, UPALIS konzolu, skeniras sve tu je sve, NE VADIS HDD DOK KONZOLA RADI

ugasis, upalis, sve je tu, dakle kad god nesto hoces da prebacis gasi konzolu pa je posle pali dok je HDD povezan, ne mozes da je upalis i naknadno da povezes hdd i da ocekujes da se igre odmah pojave mora u samom startu da je vezan hdd

probacu sutra,neznam sta drugo mogu da uradim

I radim sve tako kako si napisao ali mi je neverovatno da jednom vidi igre a drugi put ne vidi…to nema veze uopste…

onda lepo reinstaliraj FSD

ali pre nego sto krenes sa FSD-om uzmi u MS DASH idi na clear cahce ne u fsd jer to nema veze… dakle ocisti osnovni kes pa lepo stavi nov FSD i onda napravi putanju dok je hdd povezan a upaljena konzola zajedno sa hardom

jer FSD se tu pokarambasa isto i kada formatiras postojeci HDD jer prati ID particije, a on se menja cim formatiras, i onda putanaj bude ok ali ne moze da skenira i ne moze da prikaze nista i zatupi se nacisto

Znaci obrisao sam FSD,ubacio novi,video je sve igre ok,to je bilo juce…upalio konzolu danas i VALA,igri nigde nema…
nisam smeo da idem u u MS DASH i na clear cahce - sta ce da mi obrise onda??? jel moze neko objasnjenje vezano za to…

onda tebe taj hdd zesce ono hhehehhe

pa brise KES, repove od instalacija i slicno, ne brise nista bitno ne bi ti dzabe rekao da obrises to…

Nista sto sto koze da obrise hdd ili fsd… Ne pali ti se hdd sa konzolom iz nekog razloga

Za greške kriviti Tapatalk 2

Brise ti sve sto je skinulo za igre, tipa title updateovi i tako to. Ne brise saveove, profile, itd.
P.S. Sto kaze mirko, ima li neka lampica da svetli da znas da je upaljen hdd? Na mom eksternom svetli i kad se stavi ruka oseca se vrlo blaga vibracija. Ustekaj HDD pre paljenja konzole, ako tako nece, dok je upaljena.

upaljena je lampica I HD se vidi u File Manageru cak I startujem igre iz njega ali kad odredim putanju I skeniram ne vide se nigde ili se 1 vide,2 put ne…a kupio sam HD u petak,nov,neraspakovan…I vidi se HD cak I u FSD-u,gore…ma j…

e cek ovako

kad bre bodes ti taj hdd u konzolu? kad je upalis ili je uboden DOK SE PALI konzola?

jer ako upalis i ne vidi se nebitno na koji nacin

vidi onda uzmi idi na veliko dugme na sred gamepada pa FREESTYLE HOME da ponovo ucita FSD mozda tada hoce

a drugo resenje je da ukljucis automatsko skeniranje pri pokretanju konzole, imas to u content settings pa scan settings

dosta toga neznam ali nisam ni toliki …imam konzolu vec 5 godina…
radim sve kako si I napisao…HD mi je stalno na konzoli,externi je HD,vadim ga samo kad dodajem igre…stari hard disk mi cita bez proberma I stara-FAT I nova-SLIM konzola…novi HD ne vide ni jedna ni druga tj nekada vide,uglavnom ne tj kao sto sam napisao,on se vidi u FSD-u,vidi se u File Manger-u,odakle mogu I da startujem igre iz default.xex-a ali se ne vide posle odredjivanja putanje I skeniranja???cak I posle novog FSD-a…

A koji je to hdd? Da nije neki WD Green serija? Oni su kilavi za medalju… Pa ako ti stari radi ok a novi ne nasli smo problem hehehe

Sent from my HTC One X using Tapatalk 4

Transcend 320GB je novi a astari je Transcend 750GB…problem je sto konzolu trebam da dam klincu I ne mogu da mu sredim HD…inace se nebih ovoliko patio I mucio ali…

Uf transcend… Grrrr… Mrzim ih… Elektronika im zeza samo tako, a toshiba hdd je unutra

A da izvadis hdd iz tog kucista pa da probas u drugom? Ili reklamacija…

Sent from my HTC One X using Tapatalk 4

kako da ga reklamiram kad sam ga kupio u petak,nov,neraspakovan I jos radi na racunaru sasvim normalno…najurice me samo tako iz radnje…a prvi mi sljaka bez problema,cudo…cudo…

Hmmm da da da… Ne znam sta vise da te posavetujem… Jel ga kacis na oba ona usb-a? Kaci na onaj deblji kraj samo, onaj drugi je samo napajanje dodatno

Sent from my HTC One X using Tapatalk 4

ma probao sam sve,nabavio I novi kablic…ovo je …

Bre ne znam sta da ti kazem zeznuto je kada pricamo ovako na daljinu, mnogo je lakse kada to vidim ispred sebe… Jbg nesto ima neku muku ima zescu

Sent from my HTC One X using Tapatalk 4

svaka cast,vec sam reko,svima na pomoci ali tebi narocito…brzo,kratko I jasno,uvek…hvala jos jednom…