Podela hard diska

OK, da li si posle formatiranja isao na Configure to use with the device ili je moglo da radi i bez toga?

Moglo je bez toga, jer ga je formatiralo na fat32, tako da xboxove usluge nisu bile potrebne.

Brate, evo ovako, danas sam uzeo hard, vec je formatiran u Fat32, XBOX ga vidi samo kao USB storage device i to je to…

Kada idem na Configure now, pise mi there was a problem performing this action…

Ne znam vise sta da radim, znaci ***eno sam popizdeo, **bo me i XBOX i hard disk…

Necu opet nesto da se zezne, prosli put je ovako crko hard…

Prva Particija mora biti Fat 32 i ne veca od 16 gb. Drugu ostavis NTFs.ja sam nasao ovde na forumu neki program MAGIC PARTITION.
Hard je imao vec popunjenih nekih 280 gb i ja sam bez formatiranja harda, od slobodnih GB napravio dodatnu particiju fat32 od 16 gb i radi mi sve savrseno.Pogledacu sad koja tema je to na forumu pa cu ti dati link.Meni je to pomoglo,nadam se da ce i tebi.

Sad sam isao na Configure i napravilo je 16GB particiju, kad sam ponovo upalio konzolu, opet treba ici na Configure, a na kompu pise da je iskorisceno 16GB iako je i dalje jedna jedina particija…

Znaci potpuno je nebitno da pravim 2 particije, ocu da namestim da mi konzola prepoznaje tipa ceo hard, koji ce mi djavo 16GB samo…

Ufffff nemam toliko iskustva druze…ali mislim da Xbox nije u mogucnosti da cita na Externom hardu vise od 16 gb… Cisto da rezimiramo tvoj problem.

Hoces da namestis da ti xbox cita externi USB Hard? Ili pokusavas da od externog napravis zamenu za njegov interni?—Ovo vec zahteva rasturanje kutije i izvlacenje hdd kablova i resavanje napajanja hdd.

Pokusavam da pohvatam ceo problem iz tvoje price da bih otprilike mogao da ti pomognem.

U svakom slucaju. ja sam sa Magic Partition programom napravio dodatnu particiju na tom usb externom hardu.I jako je lak za manipulaciju vec postojecim particijama i fajlovima na hardu.

Molim te reci iz pocetka sve kakav hard imas i sta zelis da uradis sa njim? Pa da ti resimo to.

I da…Primarna particija mora da ti bude FAT32, na tom hardu da bi video.

Ovako, hard mora da ti bude formatiran na FAT 32, posle toga udji u FSD i trebalo bi da ti prepozna HDD. Ukoliko udjes u MS dashboard, uvek ce ti pisati “USB Storage Device”. Smatram da imas RGH/JTAG, posto si postavio temu u toj sekciji. Znaci udji u FSD, klikni na desni stick i treba da ti pise u gornjem desnom uglu koliko imas mesta na HDD-u.

Ako imas rgh a verovatno imas onda sve ove gluposti sto su izlupali za 16gb i ntfs ne vaze. Samo ga formatiras na kompu ne moras u boxu nista da radis. I ako ga delis na dva dela prvi mora ta ti je fat32

Sent from my Samsung Galaxy S3 using Tapatalk 2

@Vid ; Jel moze box da cita vecu particu externog od 16gb?

@MAXS ; preporucio bih ti da imas 2.particije i da jedna bude NTFS posto ukoliko nekad budes prebacivao neki fajl koji je veci od 4 gb na fat32 neces moci prebaciti.

@MAXS primarana particija FAT32 na nju smestas sve igre, kada XBOX formatira tu particiju(HDD) preko standardnog dash on moze da pravi samo 16GB file sistem njegov, fabricki kao za USB…

FSD vidi FAT32 kako treba.

edit:
@Danijel vidi velike particije, preko FSD-a ako su FAT32.
Malo ste pomesali xbox formatiranje za flesh memorije sa FAT32 za RGH.

FAT32 se formatira preko win ubace igre poveze preko FSD i tera.

Ne koristite NXE za format zbunicete se!

Moze da cita HDD od koliko god hoces GB-a ali samo ukoliko imas RGH/JTAG. U suprotnom, 16 GB je max.

Sad sam nesto cackao, odoh do konzole da vidim sta se dogadja, imam bre RGH, sto bih onda diskutovao o ovome…

Hard je eksterni Transcend StoreJet 25M2

OK, onda odradi formatiraj na fat 32 (ne treba ti nikakav program, vec u Widows-u pronadjes hard, desni klik na njega, kliknes na format i tu izaberi FAT32.) Naravno, tokom formatiranja ti se brise sve sa hard-a, mislim da to vec znas. Prikaci hard na box, udji u FSD, kliknes na desni stick dok si u FSD i treba da ti pojavi status bar. U gornjem desnom uglu ce ti pisati koliko imas mesta na internom (ukoliko ga imas) i eksternom hardu, kao i na memorijskoj kartici. Javi sta si uradio.

Imam xboxov hard od 20GB, nemam jtag

  1. da li mogu da koristim flash usb 16 ili 8 gb(da bi instalirao igru)?
    Ako mogu:
  2. da li je stavljam na mesto xboxovog harda ili na usb port?

A sto pitas u ovoj temi, postavi novu?

@Jovan, pokusacu kasnije, sad imam neke obaveze…

  1. Mozes, samo xbox neke USB-ove ne podrzava. Najlakse ces proveriti tako sto ces ubaciti USB u neki od USB portova, i zatim otici na configure device. Za vise informacija o tome baci pogled ovde: Xbox Flash Drive | Xbox USB | Xbox Storage - Xbox.com

  2. Ne mozes nikako da stavis usb na mesto Xbox-ovog harda.

Brate, kada odem na Desni Klik → Format, nema Fat32, samo NTFS i exFAT…

Ja ne znam koji je ovo djavo sa ovim hardom…

Sad ako ne proradi, otici cu i traziti zamenu, za neki drugi koji sigurno moze da radi lepo na konzoli…

Au bre i kad sam kupovao Transcend, kad sam god imao Transcend flash, nije radio vise od pola godine, kad slusam druge…

U FSD-u ga pokazuje, sta je sad pa ovo…?

Da li to znaci da je onda u redu?

Nemam pojma kako nemas, moj Verbatim (eksterni hard) ima FAT 32. Poenta svega je da za Xbox, prva particija ili ceo hard moraju biti formatirani u FAT32. Ako budes isao da trazis zamenu, reci im da ti daju eksterni hard koji moze da se formatira na FAT 32, to im OBAVEZNO napomeni.

Edit: Cekaj, jel’ ti vidi u FSD-u hard, u gornjem desnom uglu? Ako ga vidi, probaj da prebacis igre na njega i vidi da li rade.

  1. format ext HDD pod win na fat32*
  2. ubaci igre na njega(raspakovane);;
    3.ukljuci ga u XBOX povezi i igraj

*Koristi neki drugi windows program kao sto je paragon partition manager ili slicno, ovo je normalno vecini novih HDD-ova win os ne da da se formatiraju na FAT32 ali mogu :wink:

Uspeces veceras 100% hehe