Podela hard diska

Posto sam uzeo 500gb eksterni hard, a realno mi ne treba toliko za konzolu, znam da je moguce podeliti hard kao i svaki drugi na 2 particije, jednu cu staviti na NTFS zbog prenosa vecih podataka, jer ce mi taj hard trebati i svakodnevno, a drugu kao FAT32 posto on moze samo do 2gb

Pitanje je da li ce se konzola sta buniti?

Windowsi ti mogu vidjeti samo prvu particiju prijenosnog uređaja

Nece se buniti Xbox, slobodno napravi podelu. On ce videti samo FAT32 particiju i tu ubacuj igre i ostalo. Stavi da ti je prva FAT32 a druga NTFS.

Prvo, FAT32 moze 4GB, drugo, ne znam kako je po pitanju konzole, ali znam da za komp to nije preporučljivo, jer može da dovede do problema sa HDD-om, tako da ti to ne bih preporučio

Da tacno, FAT 16 moze 2GB…

Ok, hvala, potrazicu jos odgovora na Google-u :slight_smile:

odgovor je deli HDD kako hoces ali prva da bude FAT32 zbog konzole a druga neka bude sta god hoces, provereno, radi

Ok, probacu za koji dan, pa cu javiti, nemojte zakljucavati temu :slight_smile:

Sent from my EHNDROIX-i9001 using Tapatalk 2

Ovako, uzeo sam eksterni, ali kad odem da ga formatiram, ima samo exFAT i NFTS? Sta raditi?

Isao sam na ono configure device to use with xbox ali nema remove configuration?

Ljudi, crce mi hard izgleda, odjednom, kada ga ubodem u komp ili xbox, samo zasvetli i ne detektuje ga nijedan komp niti konzola? Dal’ je ovo moguce?

Sve je moguce, ako ne mrda ne svetli, pogledaj kontakte, mozda je stvarno crkao, desavaju se

From IP4

Jel se nista ne pokazuje? Svjetli li lampica? Meni se to desilo ali imao sam Partition Magic instaliran pa kad njega upalim vidi externi ali PC nista.

Ako kopcas na laptop koji nije ukljucen na napajanje isto ga neces vidjeti - nema dovoljno struje iako lampica svjetli (pricam o 2.5’)

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk 2

Kad ga uštekaš u PC, ništa se ne događa?
Otvori Control Panel-Administrative Tools-Computer Managment, s lijeve strane Storage:Disk Managment. Ima li ga tu?

Ma sta se desava, koristio sam ga pola sata, sve uredno radio, sve ok bilo…

On ima onu plavu lampicu, Transcend je u pitanju, kada ga prikljucim, to zasvetli par puta i nista…

Ni Partition ni Disk Management ga ne detektuju

Na ovom svetu sto se meni desava sa elektronikom i sto bih naglasio, nije istina…

Nadam se da je pod garancijom…

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk 2

Danas ga kupio, 2 godine je garancija…sutra nosim ako se ne desi neko cudo…

vracaj im nazad, trazi novi.

Ma da, vrati im samo, kazi probao si na vise kompova, ne radi i to je to, zameni za novi. Nema sta da se cimas i pokusavas ako je vec pod garancijom ona za to i sluzi, malo ih smaraj. :slight_smile:

OK, nosim im sutra, ali mi nije jasno, zasto nisam mogao da namestim da XBOX vidi ceo hard, a ne samo 16gb, a radio sam sve kako treba? Samo sto nije bilo ono Clear configuration?

Tačna opcija se zove Remove Xbox 360 Storage. Jesi pokušao tako?

Brate ne secam se, znam da sam to radio, i posle toga cini mi se nije hard radio, nemam pojma, kad uzmem ponovo novi, videcu…

Nisam mogao iz Windowsa da ga formatiram u Fat32, ne znam sto?

Nisam ni ja mogao sa svojim. U pitanju je neki Western Digital od 500GB. Koristi program zvan Swiss Knife za formatiranje, meni je odlično uradio posao pošto se isprva nisam snašao na konzoli. Evo ti ga link:
Download SwissKnife 3.22 Free - Easily create or format partitions - Softpedia