Playstation Trophies Discussion 🏆

Mislim da nam je potrebna jedna ovakva tema, budući da su slične teme o trofejima jako popularne na mnogim gejming forumima.

Ima nas nekoliko trophy huntera ovdje, pa bi mogle da se povedu različite diskusije o najtežim trofejima, najlakšim platinama, najzanimljivijim platinama, broju i listi osvojenih platina itd. Dakle, sve što se tiče trofeja dolazi u obzir. Naravno, obratiti pažnju na spoilere.

Nov sam sto se toga tice i volio bi u nekim igrama da probam uhvatiti neku ‘platinu’ e sad me zanima kako doci do toga jel potrebno igru preci na najtezi difficult ili nesto drugo? :smiley:

Platina se dobija kada osvojiš sve ostale trofeje koje igra nudi. Moj savjet ti je da uvijek prvo pređeš određenu igru opušteno, bez jurnjave za trofejima, i tek onda kada je završiš pokupiš par preostalih trofeja i tako dođeš do platine (naravno, pod uslovom da uživaš u igri i uopšte zadacima koji su neophodni da bi se osvojili trofeji).

To zna da bude zarazno, čim uzmeš prvu platinu pretvorićeš se u trophy whore :smiley:

1 Like

2 sajta koja mnogo mogu da pomognu su
TrueAchievements - https://www.trueachievements.com/
i XboxAchievements - https://www.xboxachievements.com/

Ovo može za multiplatform igre da pomogne svima, ne znam sajt sličan tome a da se bavi trofejima samo.

Pa tu nema trofeja, samo poeni :joy:

Stevvva će da briljira u ovoj temi, virnuo sam jednom u njegov portfolio platina i polako je krenuo šećer da mi pada. Impresivno :smiley:

Imaš li platinu na CoD MW Remastered? Interesuju me ona dva trofeja za Mile High Club na veteran i F.N.G. za manje od 15 sekundi. Gledam da ih pokupim ovih dana ali sam zapeo na poslednje dvije misije na veteran, izgubih živce.

Isto ti je, isti su ‘zadaci’ za multiplatform igre, npr. achievement koji vredi 5G na xo je bronza na ps. I nazivi su isti

Nikad mi nisu bili jasni ljudi koji rade neke glupe stvari (tipa skoci 20 puta sa auta) da bi dobili neki trofej koji nista i ne znaci :confused:
Jedni drugari su jurili tu Platinu u GTA 5, ubili se ljudi…
Doduse, citajuci vase komentare, dobijem nekada zelju da se pretvorim u zaludjenika koji ce juriti Platinu… Mada, kad malo razmislim, ja retko i neku igru predjem, kamoli i platinu da uhvatim :joy:

Upravo pala platina na Crash 3 :sunglasses:, ali me izje_ala, ma izjeb_la je malo reci, 13-ta staza - time trial(dva-tri dana sam se mucio oko te staze- cisti mazohizam), ali ipak pala :trophy: , inace nisam trophies hunter ali Crash je prica za sebe…

3 Likes

Platina na XO bi bila da se svi achievemnti skupe?

1 Like

Tako je.

Ja ne znam kako neko ima vremena i zivaca za to :smiley:

gledaj na trofeje kao na produzenje igre nakon sto zavrsis main story. Svidja ti se igra, igrao bi je jos ali nemas vise misija or whatever - onda skupljaj trofeje. Nekad ima stvarno zanimljivih trofeja koji daju igri neku potpuno drugu dimenziju koju ne bi otkrio igrajuci samo main story.

Za neke igre se dobija nesto ako uzmes platinu. Npr Bloodborne i Horizon Zero Dawn poklanjaju teme za platinu, a bilo je jos slicnih bonusa cini mi se.

1 Like

Reći ću ti nešto što će se većina foruma (cough @xX8Lampard8Xx cough) složiti, a drugi me prokleti:

Trofeji su jeftina kopija achievement-a.

2 Likes

Ma do jaja su trofeji. Imam 76 bronzanih, 54 silvera i 12 zlatnih. Bas je to lepo zamisljeno :laughing:

1 Like

Slazem se da su kopija, ali su bolji od originala. Nekako su mi zanimljiviji i vise imaju smisla trofeji nego poeni, i lepše zvuče. A da su sve skupa jedno veliko sranje, jesu.

Od trofeja jedino sto me nervira su tezine koje moras da imas za platinu. Kada bi bilo da za platinu treba samo normal tezina, a sve ostale tezine za kompletiranje 100% trofeja bilo bi super.

Meni su ti trofeji kao kineska kopija prave stvari, ne znam ni cemu sluze kada nema zbirnog skora iz svih igara.Samim tim ni mogucnosti da se sa nekim takmicis sto je bila i osnovna poenta toga.Tipa trueachievements i slicno.

Kad me neko pita treba da mu nabrajam bronze srebra i to…gluposti.

Ima ukupan broj trofeja, a ima i pojedinacno. Ponavljam, apsolutno me ne zanimaju ni poeni ni trofeji, ali su mi ovi drugi ipak nekako zanimljiviji.

Meni su trofeji bas simpaticni cak mi se i svidjaju vise nego achievmenti.