PlayStation Spartacus planovi procureli

https://venturebeat.com/2022/02/24/playstation-plans-3-spartacus-tiers-for-as-much-as-16-per-month/

Spartacus is an evolution of PlayStation Plus with three tiers. It currently calls those tiers Essential, Extra, and Premium — although those names could change between now and when the service launches. The subscription for these programs is monthly and starts at $10 and goes up to $16. And what do each of those tiers get you? Here’s the current plan:

Monthly games Game catalogue Streaming Classic games Game trials Price
PS+ Essential :ballot_box_with_check: $10
PS+ Extra :ballot_box_with_check: :ballot_box_with_check: $13
PS+ Premium :ballot_box_with_check: :ballot_box_with_check: :ballot_box_with_check: :ballot_box_with_check: :ballot_box_with_check: $16

PS+ Essential - $10

is the PS+ that you already know. For $10 per month, you get monthly games that you can add to your library. This works a lot like it already works today.


PS+ Extra - $13

meanwhile, gets you the monthly games and a game catalogue for $13 per month. The game catalogue is a library of hundreds of older, downloadable games. This seems like Sony ripped the download catalogue out of PS Now and popped it into PS+ instead.


PS+ Premium - $16

gets you all of the above and then everything else for $16 per month. That everything else includes PS Now’s streaming capabilities. You also get a library of “classic games” as well as a new “game trials” feature. Game trials enables you to download and start playing the full versions of new PlayStation games. This likely has a time-limit function, which is similar to how game trials work on the EA Play service from Electronic Arts.


Sony is moving into a testing phase for Spartacus in the next few weeks. And it could announce the details of its new membership program in March — although that’ll depend on whether it is ready to roll out the service.

3 Likes

200usd godisnje nije previse ako to icemu sluzi realno. Sacekao bih prvo da vidim sta nude. Da ne bude evo ide top igra ekskluziva ali sa PS2

1 Like

Istu stvar sam pomislio.

Japanske kompanije su užasno konzervativne. Baš me zanima kako će im ovo proći.

1 Like

Osecam da ce i taj katalog biti jedno obicno djubre kao kod PS Now…

1 Like

Da je barem kao kod kola :joy:
Znalo se kod kola Japanaca u osnovnom paketu dobijes elektronike tona sve moguce sprave.
Kupis Nemca osnovni paket jedva da dobijes volan i sva 4 tocka :grimacing:

2 Likes

Pa Sony jeste japanska firma, ali je PlayStation sada američka, tj prebacili su sve u vezi PS u USA. Da je po japancima, ne bi ni ovaj korak napravili dok zaista ne moraju.

2 Likes

Pa ako sada ne moraju ne znam kada moraju…
Pa mi ovde na xbox forumu najbolje znamo sta radi i kako gazi MS.
(Nema igrica za xbox :joy: )
Ako sada nesto ne urade posle i ne moraju.

1 Like

Imala i Nokia prodaju. Pa je odjednom nesto stalo.

1 Like

Ma to mi prvo padne na pamet.
Inace imas ih zilion. Od proivodjaca kola pa dalje.
Prosto kazu strucnjaci da se svet “brzo krece” da bi ostao u mestu moras mnogo brzo da trcis.
Kazu da 70% firmi menja delatnosti da bi ostala u igri. Da bi radili. Moras da se prilagodis ili nestanes.
Evo Samsung, negde sam citao da je pocetak porodicne firme bio trgovina ribom i ribarenje :joy:
Jbt gledaj ih sada.

Ne pravi GP toliko razliku ali ce praviti sve vise i vise.
Sto se mene tice kada ukljucim neku ekskluzivu tipa sada Horizon meni sve GP price pdaju u vodu :grin: kako upalim igricu tako se zaljubim u svoj PS5 izjavim mu nezno ljubav, poklonim se i pocnem :joy:

Pogledao sam to naravno :grin:
Generalno mora da se prilagodjava. Inercija dovodi do problema.

Shadow Warrior 3 će izgleda biti prva igra koja izlazi day one na ovom novom servisu. Kao plan je 01.03.

Ostalo par dana da saznamo o čemu se radi

Pa kako ce da startuje taj servis? Da li ce biti dostupan samo nama koji imamo uplacen i PS Plus i PS Now ili ce se magicno 01.03. pojaviti taj servis kao novi vid pretplate?

Će da vidimo, evo odakle info:

1 Like

Cekamo 1. mart :joy:

1 Like

Taman mi istice sada u martu.

Produzi bolje sada, ako bude neka konverzija, moguce da ce skociti ps plus kodovi.

Ma brate bolje bi im bilo da vredi ta pretplata i da je istinit leak jer od ps now nisam odigrao nista od kada sam ga uplatio…

1 Like

Ne bih se puno nadao da ce Sony bas da podje MS stopama. Dzim je vise puta ponovio da njih pretplate i value proposition ne interesuju. Moguce da je poslednja akvizicija MS-a promenila nesto u toj strategiji, ali ako ne budu day 1 ekskluzive, kvantitet i kvalitet kao u gamepassu, podjedjako dobar cloud service, ne mozemo zaista da govorimo o ekvivalentnom servisu.

1 Like

Ne ocekujem ja da za 200usd godisnje imam 1 dan ludilo igre. Neka prodje neko vreme razumno koji mesec pa onda. Ono kao kada cekamo dobar snimak filma na torentu :joy:
Ali necu ni da placam da bih imao neke glupave indi igre i neke japanstine koje vise ni Japanci nece da igraju…
Jasno je da ne mogu da prismrde GP prici prosto nemaju para za to. Ali ok, ajde da vidimo sta moze.

2 Likes

Da, kapiram. Ja kada se pojavi neka nova pretplata:

1 Like