Playstation Now pretplata dostupna od 13. januara!

E ovo je vec lijepa vijest. Od 13. januara preko 100 ps3 igara ce biti dostupno za rentiranje preko Playstation Now programa, ali od sada, pored mogucnosti rentiranja pojedinacne igre, bicete u mogucnosti da se pretplatite na Playstation Now servis na jedan ili tri mjeseca. Pun katalog ps3 igara bice dostupan preko ove pretplate, a pretplata ce iznositi 19.99$ za jedan mjesec, i 44.99$ za tri mjeseca pretplate. Jos uvijek nema vjesti kada ce ovaj servis biti dostupan van USA, ali kako je PS Now servis izasao iz beta faze, vjerujemo da nece dugo trebati da i EU dobije ovu ponudu.

Originalni clanak:

Koje dranje. Ja stvarno ne znam ko ce da daje ovolike pare da igra neku last-gen igru. Mislio sam da one visoke cene drze samo u beta fazi. 45 dolara za 3 meseca?! Gimme a break.

OK. Ovo je primer kako NE TREBA pokrenuti neki servis. Prvo, katalog je bedan. Dosta klasičnih igara fali. Drugo, cene su ******. Neke igre koštaju 5$ za 4 sata… Kraj toga ova pretplata i dalje deluje normalno. Oni su cenu bazirali na cenama radnji koje iznajmljuju video igre. Problem sa time je taj što tamo za 20$ za 3 meseca dobijaš igre za sve konzole, ps2, ps3, ps4, itd. Treće, kupljene igre sa prethodne generacije nije moguće uopšte igrati. Zašto?

Šta su trebali da urade, barem po meni:
Da ponude popust uz Plus na tu pretplatu, recimo 10%. Takođe, da ponude Bundle od godinu dana Plusa i Now pretplate od godinu dana. Za recimo 80$. Time bi imali mnogo više pretplatnika na oba servisa.
Da ponude da se uz Plus mogu igrati igre koje su već kupljene. A ostale uz pretplatu ili njihovim iznajmljivanjem.
Da normalizuju cene za iznajmljivanje i pretplatu. Recimo, 5-10$ mesečno.

Ovako, ovo je osuđeno na propast. Iako je dobra fora da se može koristiti i na Viti ili ostalim uređajima, poput tv, ovo je servis koji neću koristiti po ovim cenama.

Sent from my SM-G313HN using Tapatalk

Ovo boldovano je po meni najveca manjkavost. Sta sad, ja kupio neku igru za PS3, i sada moram opet da je iznajmljujem na PS4?! Budalastina.

Ocekivani promasaj.

Mogu misliti koje pare su pukli na razvoj ovog servisa, a nece ga koristiti niko. Do pre samo godinu dana smo mislili kako ce Sony da sahrani MS u ovoj generaciji, a situacija se okrece vrlo rapidno.

Pazi, servis ima potencijala, i to mnogo, ali, ALI, Sony mora da ima realna očekivanja. Ovo na mnoge kupce ne utiče u toj meri u kojoj mislis, pa da sad kažeš da se situacija rapidno okreće. Većina ljudi je iz bete znala kakvo će stanje biti. Iznenađenje bi bilo da nisu zasrali stvar. Idemo dalje.

Da, ali ne kapiram zar nisu shvatili na osnovu feedback-a iz beta faze da niko nece ovo da koristi pod postavljenim uslovima?

Jok, nisu. Inače bi sredili u samoj beti, koja je trajala nekoliko meseci. Ali, nije samo Sony zasrao stvar. Cene određuju izdavači. EA i Activision su nabili cene.
Ni ostale nisu fenomenalne, ali su oni baš otišli u krajnost. Recimo, neke Indie igre koje sam video su bile 5$ za 30 dana, to je već ok, a ne 5$ za 4 sata.

PS3 + CFW = Win

Huehuehuehue…

Poenta je u servisu čoveče. Ovo je trebalo da bude servis koji bi omogućio ljudima koji su propustili video igre na prethdonoj generaciji da ih odigraju iz bilo kog razloga, bilo da su bili na drugoj platformi ili nisu mogli da ih igraju. Ovako, uplatiš mesec dana pretplatu i odigraš sve što si propustio.

Pa ne znam sad sta vam tacno ovde ne valja. Ovo je kao da iznajmite ps3 na mjesec dana, i to je 20$. Da moze jeftinije, moze. Da li cu uplatiti-hocu. Vjerovatno vise mjeseci, i Vitu u ruke i igraj. Nece dugo proci i ovaj servis ce biti i za Sony telefone i tablete, tako da ce svi imati pristup.

Previse gledate sve kroz oci piraterije, odigrali ste sve moguce igre koje su izasle na prethodnoj generaciji, pa vam sada skupo 20$ za mjesec dana. Da ste ih kupovali, ovo bi bila odlicna prilika, za mjesec dana moze se preci po 3-4 AAA igre.

1 Like

Mislim da nikad ne bi platio da IZNAJMIS igru koju jos od ranije POSEDUJES za PS3.

Naravno, to je besmisleno, bar za digitalna izdanja. Ali ovde pricamo o mjesecnoj pretplati sa kojom imas pristup svim igrama na mjesec dana, ne samo jednoj.

Moramo da razumijemo da od backward compatibility vise nema nista, ne isplati se stavljati vise na konzole, a izdavaci vise ne zaradjuju na vec kupljenim igrama. Pa onda imate izbor-HD remaster za 60$, ili PS Now pretplata :slight_smile:

Ideja kao ideja je odlična, ali cene su retardirane. $20 mesečno/$45 na tri meseca? Pazi kad oću. Da je $45 godišnje bilo bi dobro, pa čak i $60, ali ovako neka hvala. I još ne postoji nikakav popust za PS plus članove i igre koje imaš od pre ne možeš da koristiš, nego ih plaćaš duplo.
Pitanje je i kako radi, nisam nešto pratio feedback iz bete, ali sam čitao da i ne radi baš sjajno.

Oni koji imaju Plus nemaju nikakav popust. Servis ko servis kažu da je ok, ali da najviše zavisi od tvog paketa. Znači, kod nas će raditi u rasponu od očajno do ok, ali ništa posebno.

To je izgleda samo za nas ovde na balkanu skupo, koji smo naviknuli na pirateriju…inace po meni cene su skroz OK…sasvim pristojne cene…to ce zaziviti ovde kod nas nikada…dok ce u EU i USA itekako zaziveti…ako vec i nije…

EDIT:
Za mene je ovo jedan veliki plus od Sony-a, radi vise razloga…

1 Like

Skupo i neprakticno jer zahteva brz i konstantan internet. Najbitnije da nema artefakta i input lag. Izdavaci ovim cenama stite retail a i sam Sony sigurno nece hteti da obesmisli prodaju hardvera (cak i oldgen). Kada cene dodju na pristojan nivo kao i infrastruktura, ako je iskustvo neraspoznatljivo od igranja u lokalu, a svaka igra moze da se strimuje, mozda bi moglo da prodje. Mislim da su ipak igre dosta drugaciji medij nego filmovi, tesko je zamisliti da ce now da dostigne popularnost netflixa.

Sta bi te hteli da bude pretplata npr.na mesec dana umesto 20 $ da bude 5 dolara, samo kad pogledate jedan film za iznajmiti na **24 sata **je na PSN tacno 14.99$ o cemu mi onda ovde pricamo(vezano za “skupu” pretplatu) …jedno sam siguram da ce Now zaziveti u normalnim(standard) EU zemljama i USA…

EDIT:
Do sada jos nisam citao da se niko zalio da su im skupi filmovi(iz USA), znaci dva filma uzmete na 24h platit cete 30 dolara.

1 Like

Videćemo kakva će biti priča. Ima Trial od 7 dana za sve kada servis zvanično krene.