Playstation 3 YLOD

Naletio sam na ok ponudu, 65e za ps3 CECHL verzija. E sad, posto bjezim od debelih konzola kao djavo od krsta, nisam siguran sta da radim. Dobra je ponuda, i cujem da ove cechL verzije nisu toliko podlozne YLOD-u (cpu/gpu u 65nm), ali opet, debeljko je debeljko. Ima li neko neki savjet, ideju? Pass ili da uzimam?

bezi

cena jeste ok, ako imas viska para koje te zuljaju pa da rizikujes

aliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii svaka debela konzola KAD TAD propati od ukrucivanja paste ispod heatspreader-a, a da se to skine je mnogooo za****no, ali bas mnogo

Znaju da budu bucne zbog toga zesce, iz nekog iskustva L i M su mi najvise to radile

Znaci da preskacem ovaj L? Pih, mozda je tako i najbolje. Imam osjecaj da bi se cimao svaki put kada igram, bez obzira sto nije podlozan kao C i G verzija

samo slim i miran si :slight_smile:

Imas Slim za 100e sigurno, i da ne boli glava…

Ja sam moj 320gb uzeo za 110e sa jednim dualshock-om… :smiley:

Do duse imao sam srece jer mi je covek spustio 20e… :smiley:

Khm, jedno pitanje. Ukolioko se ovo desi, da li treba mjenjati hdd ili treba uraditi rebuild database? Je li imao neko ovaj problem?

Nemacki jezik?

Nemački mi je malo zarđao, pogotovu kada je u pitanju tehnika, ali mislim da PS3 uopšte ne vidi HDD, ako ga uopšte ima. Možda bi drugi HDD rešio problem.

Sent from Despair Academy using Amala Network

Jeste njemacki. Pise da ne moze da skine ili instalira content. Greska se javlja priliko boot up-a, kontam da je neko pokusao da uradi update konzole i sada dobija ovu gresku. Vidim da je napukla maska konzole, moguce je da je i ispala nekome. Elem, samo me zanima je li hdd problem, ili moze biti nesto teze, da je problem na ploci?

trazi sistemski update da se uradi. probas sa rebuild datebase pre toga proveris hdd sa hd sentinel da li je ok, mozda je poreklo od preko bez HDD pa ubacili drugi a nisu napisali sistem na HDD

Vlada ti je napisao kao sto bi i ja rekao svaka pre ili kasnije overi. 95% njih je pri kraju veka jer im je pasta ispod ihs-a otisla a menjanje nije bas lako jer moras i na CPU i GPU da uradis da bi to bilo kako treba a rizicno je jer moze da dodbije YLOD jer mozda je pri kraju neka kuglica pa ti overi posle zahvata…
manje glava boli ako ih zaobidjes. :wink:

Ma ovo je neki slim koji sam nasao, dakle ylod ne bi trebao biti problem. Kontam da bi rebuild odradio posao, ili neki factory reset/safe mode. Ako je samo hdd problem, to gotovo da i nije problem

Kolko kesa?

Aman ljudi slim je :smiley:

40e za konzolu i kablove. Dobar posao kako se meni cini, samo ne bi volio da kasnije otkrijem da je nesto spalo sa ploce, zna se i to desiti.
Vladane, neki predlog? Mirko, uzmi u obzir da je slim, nije debeljko

Ja bi uzeo da je do harda, bez pogovora! :smiley:

Ako je nesto drugo, zahvalio bi se na ponudi…

Pa zato sam i postavio, da vidim je li neko imao iskustva da ovim. Je li hdd ili moze biti i nesto drugo

The right storage system was not found je prevod ali ko ce ga znati… Jel mozes da ispitas konzolu tako sto ces joj tutnuti novi hard?

Prema Youtube-u problem je samo i iskljucivo u hard disku… :smiley:

Aman ljudi, ovo je druga konzola, slim je u pitanju. :smiley:
Rezervisao sam ga, veceras cu odluciti sta cu

Mislim da neces pogresiti… :smiley:

Pa karane rekli smo ti mi tj demon preveo da mu HDD ne radi tj ne prepoznaje sistem, kada uzmes proveris hdd ili ubacis nov i instaliras fw. Ja sam imao jednu taku konzolu sa 2.55 ili tako nesto oficijalnim, nikada otvorena konzola ubili hdd malo izgrebali ja zamenio hdd sa drugim instalirao cfw i teraj. Na dosta takvih moze da bude samo hdd i cao.