Play and charge kit trik

Pre nedelju dana sam uzeo na limundu dzojstik za xbox za neku sica lovu (nesto ispod 2.000). Odusevio sam se kada je dzojstik stigao, i stanjem u kom se nalazio. Ocuvaniji je od mog dzojstika starog par meseci. Medjutim kada sam izvadio baterije video sam da nije standarna prica vec punjivi MS kit za koji nisam dobio kabl. Dakle cim sam ga istrosio, dzojstik mi je fakticki bio van funkcije. Problem je sto je taj kabl za punjenje jako tesko naci (pokusao sam i u xbr shopu) a ono postolje za punjenje kosta Boga oca (3-4k).

Elem, nasao sam resenje pa npravih ovu temu u slucaju da neko dodje u isti problem.

Uzeo sam stariji Nokia punjac, presekao makazama vrh, razdvoio dve zicice i povezao ih sa onim zicanim spiralma gde nalezu baterije u dzojstiku. Zatvorio poklopac sa punjivim kitom i ukljucio dzojstik. Ne samo da radi, vec je posle pola sata baterija bila puna, pa sam skinuo punjac i nastavio da igram u wirless modu. :smiley:

Eto mozda ce nekom znaciti.

PS. Ne odgovaram za eventualne eksplozije i slicno. :smiley:

E sada mogsao bi i neku sliku da vidimo kako to izgleda, lepse je kada se vidi :slight_smile: xexe

Cim dodjem kuci, ubacujem i slike.

u principu svaku punjivu bateriju mozes napuniti direktnim prikljucivanjem na ispravljac odgovarajuceg napona… :slight_smile:

Sve sta je potrebno. Dakle obican stari punjac za mobilni telefon, makazama odseci gornji deo i razdvojiti dve zicice

Spojiti zice kao na slici, dzojstik ce raditi i ovako.

Zatvoriti poklopcem

Ukljuciti adapter u struju, ukljuciti dzojstik i mozete igrati.

Posle nekih 30 minuta raskaciti adapter, reacharchable kit je pun, i mozete nastaviti igranje bez adaptera,

ponoviti sve kad se baterija isprazni posle 5-6 dana.

U slucaju da izgubite poklopac jos jedna fora,

Potrebno dve baterije, gumica za teglu, novcic od 2 ili 5 dinara,

Spojiti baterije gumicom, a na vrh staviti novcic tako da dodiruje obe baterije.

Uglaviti sve to u dzojstik. Mozete ucvrstiti necim po zelji, jos jednom gubicom, papirom itd.

Upaliti dzojstik. :smiley:

@lark

Svaka cast za snalazljivost. :wink: :da: Obe fore (pogotovo ova za play and charge) ce sigurno pomoci mnogima.

Ili jednostavno kupite punjac za baterije :smiley: Odlicno si se snasao! Nikad mi nije palo na pamet da eksperimentisem sa ovim. Ali kako nista ne ostane celo sto moje drustvo uzme u ruke, neminovno je da ovo nekad bude korisno :stuck_out_tongue: Hvala sto si podelio sa nama.

Jedno je obican punjac za baterije a drugo rechargable kit koji zahteva poseban kabl ili originalni MS punjac, Ovo je daleko jeftinije resenje. :smiley: A drugi primer je za ljude koji izgube, polome poklopac, sto nije redak slucaj. :smiley: Ni u jednom slucaju obican punjac za baterije nece zavrsiti posao.

@Lark svaka cast za snalazljivost ja nisam skoro radio ovakve modove ali imam par idejica :wink:

Sad bih se 'ladno opalio nogom u međunožje što sam prodao džojstik koji sam dobio na poklon a bez punjača…
Samo da ti se zahvalim iako mi je kasno na ideji i sve pohvale, KAPA DOLE !!!