Pitanje u vezi externog hdd-a

Da li posto preko LAN kabla kada vuce sa PC-a ide sporo ucitavanje igara, jel to slucaj i sa externog HDD-a ili samo preko LAN kabla sa PC-a i da li moze bilo koji externi hdd da se prikaci na usb konzole NE FORMATIRAN sa iso igrama ?
Hvala.

Sa externog radi lepo, bar meni, a i niko se nije zalio nikad

Sa lan-a ti ide sporije zato sto ucitava brzinom interneta valjda… a sa externog radi kao i sa internog :smiley:

Sa LAN kabla ti ide 100Mbit u sekundi to ti je 10mb od prilike ali to nije konstanto jer moze da varira-nije sporo,preko HDD moze da radi direktno oko 30mb u sekundi sto i nije nekakav problem.
Kod igara koje su sa mnogo ucitavanja i sa konstantnim ucitavanjem tekstura i slicnog mozes da vidis sporije ucitavanje koliko znam ne utice ti na igru izazivajuci usporavanje i seckanje.
Loading nivoa je sporiji malo nista sto bi izazivalo i predstavljalo problem da ne mozes da igras… :slight_smile:

OK, a da li mora externi hdd da bude neki specifican i najvaznije da li mora da bude formatiran (posto mi je polu pun)?

bitno je da primary particija bude FAT32 na njoj mozes da imas sta hoces, povezes direktorijum preko FSD i mozes da igras.

Pazi moj externi hdd je polupon, da li mogu da kreiram samo poseban direktorijum u koji cu da stavljam igre za box i da ih povlacim (pricam o externom hdd) ili moram ceo da formatiram u fat 32 ?

mozes da imas 3 particije prva glavna mora da bude FAT32, na particiji mozes da imas svasta pa i windows, napravis folder XBOX games i ubacujes igre posle iz FSD ubas samo u game path i hola teraj dalje. :slight_smile: igras igre bez problema

cek cek covek prica sad za externi hdd, on ne moze da ima particije ako ces njega direkt na xbox, mora na FAT32 ali ceo hdd, nece da vidi particije, a ako vuces preko LAN-a sa hdd-a od kompa bio on na komp povezan externo ili kako god onda je nebitno na kom je formatu, bitno je samo da ispratis onaj Akirisov tutorijal za igranje preko mreze, provereno radi i sa NTFS particije, jer mu je nebitno odakle vuce samo da je podeseno kako treba…

edit:

nisam probao da je GLAVNA particija Fat32 tj da je u MBR upisana ta particija kao prva, mozda tako i hoce… za sada svi koji su probali imali su hdd sa vise particija pa medju njima i fat32 particiju ali ne znam da li im je bila to glavna ili sekundarna, u glavnom nije ima tako radilo vec samo kao ceo hdd. Probaj pa javi, ja cu veceras da probam, imam jos jedan externi hdd bas cu da vidim sta ce da kaze kada mu je primarna fat32 a druga ntfs

Da @studiovpc Prvo je bilo za LAN, posle za HDD :slight_smile:
Neko je pricao da nece da radi na secundary zato je bolje da se napravi odmah da se ne brine…

Eto NPR ja imam HDD sa glavnom FAT32 druga je NTFS nemam problema, bilo je davno to kada je napisano mislim da je @Duschan to pisao.

Sent from my IRC using Twitter

probam veceras pa javim lezi mi jedan mali hdd po strani… sad i mene kopka :slight_smile:

Meni je uvek fat32 bila primary tako da nisam iskusio problema ali neki jesu.

PS: dopunjen moj prethodni post

Sent from my IRC using Twitter

da da kapiram mora u MBR da bude upisana fat32 kao prva, svi koji su probali su imali NTFS hdd pa samo dopravili drugu particiju i nije htelo da radi tako, bas cu da probam veceras… heheh svaki dan nesto novo izvalimo :stuck_out_tongue:

Kazem ja lepo :slight_smile: iskusili su problem neki ljudi pisano je prosle godine :slight_smile: :stuck_out_tongue:

Sent from my IRC using Twitter

Vidite pitao sam sa externog hdd-a posto ne znam da li pre prebacivanja igara na isti MORA da bude cist (go i formatiran u fat 32) ili ne mora…
To mi je jako vazno jer na tom externom (cm xcraft case i 320gb) imam jedno 70% popunjenosti shto bih teshka srca brisao (jedino ako moram)

Evo sad sam probao cm xcraft kuciste unutra je hdd od 320gb
Em shto nece da mi prepozna preko usb-a, em shto mi neda formatiranje u fat 32 :expressionless:
Jel znate do cega je ?

Ako nece WIN da ti da da uradis format na FAT 32 onda moras sa nekim programom kao sto je paragon partition manager :slight_smile:
Kako povezuje HDD ?

Znaci prva particija FAT32 na njoj mozes da imas sta god hoces pored igara za konzolu, filmovi, igre za PC, PS3…

Jel postoji mogucnost da se ne frmatira hdd a da mogu da se igraju igre za box sa externog hdd (ne formatiranog) ?
slobodnog prostora ima oko 80gb a ostatak su filmovi/muzika/software ali kapiram da je ntfs?
Znaci jel moguce da “spasem” postojeci sadrzaj jer nemam gde da ga prebacim ako mora format i ako mora format jel mora fat 32 ?

Drugari ?

Moras da formatiras hard disk,ja imam externi od 750gb i to NTFS napunjen jedno 200gb,morao sam sve da prebacujem na komp,pa sam napravio dve particije prva i primarna u FAT32,a druga mi je u NTFS,u prvoj su mi igre spremljene za JTAG BOX,a na drugoj sve ostalo.Znaci da rezimiramo mora da se formatira.