Piratski sajtovi

@marko_gts
Umesto bega od stvarnosti ljudima bez posla i sa malim primanjima mnogo vise treba suocavanje sa stvarnoscu, inace ce biti samo jos gore. Ne mozes da bezis od losih zivotnih uslova stalno u neki imaginaran svet jer ce samo postati jos gori, sam od sebe se nece popraviti. Znam da je paradoksalno, jer sto su gori zivotni uslovi veca je i potreba da se pobegne, ali cupanje iz kanala je tezak i mucan proces u kome nema toliko mnogo mesta za igre, filmove i serije. Da li je bolje nego kladionice ili klupe? Mozda marginalno. Isto kao sto je bolje i od obijanja trafika. Ali je i gore od sticanje vestina koje ce ti omoguciti pristojan zivot i da mozes jednog lepog dana rastereceno da ukljucis taj Netflix i HBO, ne razmisljajuci o tome koliko ti je uzasan zivot. Dodjes tako do tacke kada vise ne mozes ni da uzivas u zabavi kao covek, jer zahteva minimalnu dozu zadovoljnosti sobom. Kada neku muku vise ne mozes da sklonis sa uma, i ne mozes nigde od nje da pobegnes vise, kada te opseda danju i nocu, to je krajnja tacka. Ne treba dozvoliti da se potone toliko duboko.

Pritom gaming ne spada u najjeftiniju zabavu. Naravno mozes na telefon da skines neku free to play igru a tehnicki i to spada u gaming, ali ne bih preporucio gaming nekome bez primanja ili sa malim primanjimaā€¦ Postoje jeftiniji nacini za zabavu, a zabava uopste tada ne bi trebalo da bude u fokusuā€¦

Za sta koristis ace torrents?

Pa nije ovo amerika da se ti kao nesto cimas trudis i na kraju dana te obajsa duga.
To je smesna prica. Niti ima posla niti je moguce ga tako lako naci.
Vecina nema ni vremena ni mogucnosti da sada sede kao i nesto uce. To je smesna prica.
Ali zato moze makar detetu da skine neke nove crtace ili sebi neki film ili seriju kada dodje kuci sa usranog i malo placenog posla da makar malo iskulira.
A opet kazem ni Netflix ni HBO ne mogu da prismrde torentu i ne bih menjao to za torent nikada a imam obe stvari pa znam sta pricam.

1 Like

To nije smesna nego ozbiljna prica ali da ne idemo mnogo u off, ako trosis X sati za entertainment dnevno mozes da ih upotrebis mnogo korisnije za ucenje, materijala na internetu ima i previse, od besplatnih kurseva, video obuka, interaktivnih obuka, profesionalnih obuka za 10$ za sta god oces. Danas mozes lakse da naucis bilo sta nego ikada u ljudskoj istoriji, literatura ti je 100% besplatna samo ako znas engleski, a znanje nije vise privilegija bogatih i ne treba ti milion akademskih prepreka da bi nekome dokazao bilo sta, mozes i lakse nego ikada ranije da dodjes i do freelance poslova. Serije i piraterija kostaju mnogo u vremenu, iako su beplatni u parama, treba biti pametan, sto vecina nas na zalost nije preterano pa onda kukamo posle da nam je skup softver, i sve ostalo.

1 Like

Zavisi kako gledas na stvari. Ne znam imas li dece. Ali bih voleo da vidim da kada dodjes sa posla oko 17-18h sazvakan izmozden a kuci jedno, dvoje ili vise male dece da vidim kako ces da upalis komp i ucis nestoā€¦ To je SF realno.
Ali ajde. neka ti bude.

1 Like

U pravu si, mala deca komplikuju stvari, ali moja poenta je da ako imas vremena za entertainment moras da imas i vremena za ucenje te da u tom smislu svi koji nemaju sredstava da placaju originalni softver, zapravo ne bi trebalo da se osecaju ugrozeno ukoliko nestane piraterije. To ni slucajno ne bi smelo da bude na vrhu liste prioriteta ljudi koji su finansijski ugrozeni.

Znam da u tom slucaju nemas nikakav ā€œventilā€ i ā€œbeg od stvarnostiā€, da je sve sto Noodle kaze sa decom ā€œhardcore modā€, ali mora se takoā€¦ali da radis konstantno i da imas jaku volju. Sto ja na zalost nemam, cak ni bez dece. Ali meni je makar jasno kako svet funkcionise i necu da krivim nikoga za sopstveni neuspeh, nedostatak volje i lenjost.

2 Likes

AceStream za gledanje utakmica.

pocorn time mi je mnogo sport, jako dugo se ucitava film, dali neko zna kako da se ovo sredi?
Brzina je 950 kbsā€¦

950 kbs? Nije ni 1mb/s? Pa tebi je prespor net za bilo staā€¦ ili ide 950 kb samo popcorn? To onda zavisi od filma do filma jer je klasican peer to peer u pozadini sa seederima i leecherima.

950 kb na popcorn, a brzina je 8-9mbsā€¦
Znam, ali sta god da odaberem ide presporoā€¦

Meni je 500-700 maxā€¦ i uopste ne smatram da je sporo :slight_smile: Skine mi film kroz 10, 15 minuta :slight_smile:

Od torent sajtova koristim 1337x, iako igre skidam isključivo sa hostera i to mega.nz, jer je full speed, dok se za serije i filmove može provući i neki drugi hoster ili torenti jer ipak nije tolika veličina fajla i čak i da nije full speed bude ubrzo skinuto.

A Å”to se tiče ovog dela da će zamreti piraterija, od toga nema niÅ”ta, to Å”to ugase 1-2 sajta godiÅ”nje je čista glupost jer se u toku narednih godinu dana otvori novih 10+ dobrih sajtova sa piratskim sadržajem i čak bude i bolje nego na onim ugaÅ”enim sajtovima.

1 Like

Ja skidam filmove i serije sa torrentday-a, sve sto mi treba nadjem tamo a i nekako su mi naj preglednijiā€¦Inace mislim da nema tracker na koji nisam bio regan.

2 Likes

jel zna ko kakvu stranicu za skidanje xbox 360 igara RGH mal izbor na 1337 i piratebay koji i ne radi

Radi Pirate bay. The-piratebay je adresa.

1 Like