PC Master Race vol. 3

1 Like

Top,još malo će pa igre izlaziti i na pc prvi dan :wink: A toliko je kritikovan ms zbog tog poteza

Ma nece nikad PC imati prednost niti ce ici istog dana kao i PS, ali meni je skroz okej da igre vremenom budu dostupne i na PC.

1 Like

Prosla generacija je bila rat ekskluziva. Taj period je prosao, i sada smo u ratu pretplata i clouda.

2 Likes

Uzmi u obzir koliko sad igre koštaju u razvoju,vremenom će biti cilj da se proda igra što više što uključuje više platformi zbog potencijalnog većeg tržista za plasman

Slažem se, verovatno si u pravu. Možda se i to bude desilo. Ali kažem ti, meni i to ne bi smetalo. Ja igram pa igram na PS. Nemam nameru niti finansijsku mogućnost da ulažem novac u neki ekstremno jak PC, tako da neka izadju kad god žele. Neka se igraju ljudi :smiley:

1 Like
2 Likes

Aleluja. Najzad i ovo da docekamo.

2 Likes

2 Likes

xb

profo matematika je jasna :smile:

1 Like

Samo što ona ne može da radi bez ostalih komponenti a ovo je gotov proizvod :stuck_out_tongue:

1 Like

CP ako hoces da igras 120fps :joy:

1 Like

10 Likes

PS5 mu je već ozbiljan zalogaj :joy:

Da, ali su zato prostora ostavili za ssd jedva da moze po koji da stane.

PC gaming je stvarno postao zesci luksuz i nisa. Ne toliko davno, nove high end graficke su bile 500-600e, pa to padne onda za godinu dana na neku prihvatljivu cifru. Nma smisla nikakvog vise…

Ova Intelova garnitura uliva nadu, interesantno bas nisam ni znao da se treci igrac umesao… moram da pogledam neke benchmarke, ali 290$ (samo za jednu komponentu) je ipak mnogo prihvatljivije.

Za cijenu grafičke kupuš sve tri aktuelne konzole i ostane ti još za par igra

To bi bilo kao da kazes, voznja automobila je za mene luksuz, ne mogu da priustim Ferari. :slightly_smiling_face:

Isto tako moze da se sklopi pc koji ce godinama da gura igre preko 60fpsa za “razumnu” sumu.

Mid range kartice su nikada bolje. Moja 3060 TI gura sve preko 100fpsa i gurace jos par godina. Kartica kosta 400$.

Drug vec godina koristi 1080 i sve radi kao san manje vise.

Intel ARC ce u sledecoj generaciji biti jos bolja ponuda kada ispeglaju probleme sa drajverima, jer su im benchmark rezultati u praksi trenutno bas nedosledni.

Nvidia je neverovatno bezobrazna sa cenama 40 serije. Pogotovo sto je 4080 u ovoj slabijoj varijanti zapravo preimenovani 4070.

Ono sto zelim reci, nije sve tako crno. PC gaming zapravo veoma razumna opcija, sa obzirom da i xbox i ps igre veoma brzo dodju na platformu.

1 Like

Planirao sam upgrade sa 3080Ti ali nema smisla jer PC sve manje koristim za igranje igara a sve ostalo radim na MacBooku a i napravio sam upgrade sa MacBook Pro M1 na M1 Pro sve leti i jebeno sam zadovoljan masinom bukvalno gazi bolje od I9 12900K koji radi na 30% kada igram nesto u 4k…

Jos jednom dzaba sva ta moc kada Windows nikada nece biti optimizovan.

Inace evo makine

8 Likes