PC Master Race vol. 3

Pomagajte braco, pobrljavise mi slova oci me bole, nema sanse da namestim. Pokusao sam sa onim Clear Type text ali nece.

Nekako je font cudan, ne samo to, nego kao da slova bljeste ubi za oci

Pomagajte

Ti screenshotovi izgledaju u redu kod mene ili sam ja ćorav. Možda ti je problem u monitoru.

2 Likes

A vidim kad slike deluju zumirano pa nema tog kao blura u stvari vise kao saturation

Ja stvarno ne vidim nista :joy:
Windows dugme + X > System > Advanced system settings > Performance i stavi adjust for best visuals ili kako god pise
Mozda si tamo nesto menjao, iskljucio shadows ili slicno pa ti ‘upadaju’ u uci…ali meni sve normalno izgleda. Mozda je i monitor? Pregledaj slike preko telefona

Cackam monitor na dugmad sa strane u podesavanjima i nadjem neverovatnu stvar.
Opcija sharpness koja moze da bude max 10, podesena na +300 WTF. Kako je to moguce, niko ne koristi monitor sem mene, niti ga gasim na dugmad pa nisam ni mogao da pipkanjem podesim to.

I ne znam na koju foru slike izgledaju normalno, oci mi ispadose kako je bilo muljavo. Trebao sam telefonom da slikam.

Ok, evo prošlo je nekoliko dana od kako je stigao novi komp, pa da napišem neke prve utiske.
Pre svega, evo i kompletne mašine:
CPU/APU - AMD Ryzen 3 2200G + Vega 8 graphics
MB - Asus LGA AM4 B350M-E
RAM - DDR4 8GB 2400MHz Kingston Fury Black
SSD - Crucial MX300 275GB
HDD1 - Seagate Barracuda 500GB
HDD2 - WD 750GB
Napajanje - LC Power 600
Kućište - Raidmax Ninja II

Cilj igre je bio sklopiti mašinu koja će duži niz godina raditi posao pouzdano, brzo a sa druge strane ne izlagati se velikom trošku.
To je zahtevalo prelazak na neko od APU rešenja i izbor ploče koja će pored HDMI izlaza imati i DVI konekciju.
Kako sam pomalo ispao iz PC tokova, za pomoć sam zamolio velikog poznavaoca @scheilinkin , koji mi je dao par predloga i saveta, iz kojih je i proizašla konačna konfiguracija.

Emmi shop se ispostavio kao najjeftini domaći izvor, pa su sve komponente kupljene kod njih.
Tri dana kasnije, sve je stiglo do mene i moglo se početi sa radom.

Instalacija Win 10 sistema je trajala mnooooogo duže nego što inače traje a krivac je MS sa svojim kilavim ažuriranjima. Dva puta sam samo gubio START meni posle jednog od update-a…
No, kada je sve leglo na svoje mesto, i kada je sve podešeno onako kako ja volim i kako sam navikao, tek tada je bilo, da kažem gotovo. DEVET sati podešavanja i nameštanja…ajme i kuku

Sistem se podiže za nekih 12-tak sekundi i odmah po pojavljivanju desktopa komp je spreman za rad.
Cela mašina je manje-više tiha, izuzev prednjeg ventilatora u kućištu, koje ima neki jedva čujan ton, ali je jbg konstantan, pa ću morati navići da je prisutan.
Sam AMD je izjavio da je stock kuler sasvim dovoljan za normalan rad računara i u pravu su. Temperatura je ne veća od 40 stepeni i kuler je bukvalno nečujan.

Važna napomena za sve koji su zainteresovani za nabavku nekog od procesora iz nove Ryzen 3 i 5 serije.
Modeli 2200G i 2400G OBAVEZNO moraju na AM4 ploču, koja je, pre ugradnje čipova, flešovana na najnoviju verziju BIOS-a!!!

LC Power 600 se sasvim lepo nosi sa svime i isporučuje stabilno napajanje ka svim potrošačima.

Ne znam šta još da dodam…Za sada sam veoma zadovoljan, i ostaje mi da se nadam da će i ova konfiguracija potrajati barem koliko i prethodna, pa da za nekih 8 godina krenem u razmišljanje o prelasku na nešto novo.

3 Likes

But can it run Crysis?

3 Likes

Pa posto verovatno neces igrati igrice na njemu za normalan rad je super i mislim da ce preziveti sigurno to neko vreme.

Upravo tako, ne nameravam nikakve igrarije na njemu.

Miša mu malog, mislim da može poćerati Crysis

Fora je što si tu sada miran i narednih par godina ako poželiš slučajno da ga pretvoriš u računar za ozbiljniju namenu. B350 je mnogo sigurniji izbor od A320 ploča, novi Zen+ i Zen2 procesori će ti biti kompatibilni, možeš već i sada toj Vegi da dižeš GPU taktove … Šteta jedino što ploča nema 4 DIMM slota, to je jedino što je malo ograničava, ako ikad cena za RAM padne.

1 Like

Malopre bio update Win 10 i OPET sam ostao bez START menija… Eeee živote… Nadam se da će system restore uraditi posao…

Kako je moguce da je nestao @ninja da nije do aktivacije problem, meni prste update-ovi na dva win10 racunara bez problema ali su licencirani?

More ljudi se žali na taj problem. Imam još dva računara u kući, i nema problema…ali evo, na novom opet.

Da ne pravim dupli post… System restore je vratio Start meni. Videću kada sutra ponovo bude update dal’ će se isto ponašati. Ukoliko to bude slučaj, u CMD-u ću blokirati Win update i neka ide dođavola.,…

@ninja

Nije malware, sa windows central foruma, mi koristimo u poslu jer nas ubijaju updateovi. Da se ne jebavas sa servisima i registrima, samo pokrenes pogram kliknes disable i cao. Kad budes hteo update kliknes enable, updateujes i opet disable :slight_smile:

Nema dalje

4 Likes

Neke kockice mi se pojavljuju, od sivkaste do crnih. Tako 3,4 sekunde, pa 3,4 sekunde ok i sve tako.
I primetio sam da gde ulazi kabal od napajanja, da kada pokazuje kockice da se cuje blago zujanje, kada ne, onda se ne cuje. Znate li sta bi to moglo biti?
Monitor: https://eu.aoc.com/en/products/i2481fxh/specs
IMG_20180531_102816
IMG_20180531_102928
IMG_20180531_102929_Copy
IMG_20180531_102929_Copy
IMG_20180531_053819

Pa, vreme je za novu graficku

1 Like

promeni naponski kabel do monitora!

1 Like

Sve je staro manje od godinu.
A na monitoru koji koristim za dizajn. sve radi ok.
Moram li menjati i adapter ili samo kabal?

Kreni redom, ali meni izgleda kao da je naponski kabel…pogotovo što ze čuje zujanje…

1 Like

Bas tako, prvo zameni strujni kabl ako nemas onda izrotiraj sa napajanja i monitora. Sledece probaj da bocnes monitor u integrisanu na ploci ako nju koristis onda nadji od drugara neku i probaj. Povezi komp na TV kao treca opcija…
Da te pitam ja nesto najbanalnije, jel si probao da gurnes malo jace taj kabl u monitor. Za to zujanje mi mirise na šmercovanje…

1 Like