PC gamepass

U skladu sa mojim okretanjem ka PC gamingu - sto ce biti uskoro samo da regulisem problem sa monitorom - poceo sam da se interesujem sta i kako od svoje biblioteke igara na xboxu mogu sa iskoristim za pc.

Na moje zaprepascenje, izgleda da “play anywhere” Xbox paradigma bas i nije tako dosledna i da igre koje posedujes na Xboxu ne mozes da igras i za PC. Ni jedna nije crossbuy.

PC gamepass je znatno siromasniji, izgleda, sa svojom sopstvenom bibliotekom igara.

Na sve to promocija od 1$ mesecno koju su ukinuli, izgleda da je naterala MS da kreira alternativnui gamepass sharing policy za PC.

Moja Steam biblioteka prakticno ne postoji, tako da mi je za legit PC gaming maltene gamepass trenutno jedina opcija.

Ali, prilicno me nervira sto ne mogu tako jednostavno da kupim Diablo 4 za Xbox i samo skinem za PC i nastavim tamo gde sam stao recimo, potpuni crossplay i crossbuy. Znam da MS ne kontrolise crossbuy i crossplay 3rd party-ja, ali jako je iritantno sto postoje uopste double dip opcije za razlicite platforme.

1st world problem, znam… Ali sam izgleda bas ispao iz fazona PC gaminga i ne znam kako i sta je dostupno od sharing opcija tamo.

Mislim da ne postoji nijedna velika igra koja je cross-buy. Maksimalno što možeš da dobiješ ne cross-progression.

1 Like

U pravu si, jos uvek nije prihvaceno od strane game kompanija.

Play anywhere lista Xbox igara nije zapravo tako losa, bas sad gledam. Ali cu morati izgleda gamepass da produzim na mom accountu ubuduce, ne znam da li moze da se gameshareujena Windowsu isto kao za xbox biblioteka.

Za Play Anywhere izdavač mora igru da stavi i na Win 10 store, koji je dosta kljakav pa ga izbegavaju. Nije mi jasno kako to MS do sada nije ispeglao.

1 Like

Eh jedna od manje jasnih odluka, ocigledno u cilju popularizacije Windowsa.

Al’ dobro, makar ima nesto od 1st party i crossbuy igara.

Nisam verovao da cu ovo reci, ali sada mi je drago sto ima dosta stvari i na PC-u.

Ali bukvalno Microsoft store je najslabija karika celog sistema. Sve ostalo radi solidno uz poneki lagani kasalj, dok sami store je ocaj, treba mu 3 sekunde da se upali svaki put, ima hrpa djubreta od appova i sve je malo nekako konfuzno za kretanje i ako UI nije ruzan.

A onda takodje imamo i Xbox app preko kog se traze i skidaju same igre sto pola ljudi koji ni ne koriste toliko Windows nemaju pojma.

1 Like